Чому розблокування завантажувача витирає телефон?


51

Я розумію, що розблокування завантажувача буде стерти мій телефон Android, але я роздивився, чому. Здається, це дизайн, але які міркування для цього дизайну? Це якась турбота про безпеку, якась незрозуміла технічна причина, чи просто за люльс? Я шукаю тут чогось солідного, щоб жувати, щось більше, ніж тому, що "так воно і є".


Я дізнався це лише згодом ... так що це не помилка ... :-)
Ciro Santilli 新疆 改造 中心 法轮功 六四 事件

Відповіді:


46

Це питання безпеки. Документація на Android не передбачає багато детальних розробок, вказуючи просто :

Процедуру необхідно підтвердити на екрані та видалити дані користувача з міркувань конфіденційності.

Однак проблему конфіденційності екстраполяції відносно просто. Після того, як завантажувач буде розблокований, пристрій може прошиватись зображеннями без підпису. Це означає, що кореняти пристрій відносно тривіально, і насправді існує кілька способів, як це можна зробити, наприклад:

  • Прошивання зображення системи за допомогою вбудованих кореневих інструментів
  • Блимає завантажувальне зображення, яке adbdза замовчуванням працює з root ("незахищене" зображення)
  • Прошивання зображення відновлення, а потім за допомогою цього, щоб перезаписати систему чи завантажувати розділи тими, які дозволяють отримати доступ до кореня

Щойно корінь отримана, вся інформація по /dataсуті стає доступною. Це можуть бути електронні листи, контактні дані чи багато інших особистих даних, які ви, ймовірно, не хочете в чужих руках. Тому є сенс витерти всі ці дані під час процедури розблокування, щоб переконатися, що не існує звичайного "офіційного" способу обходу обмежень щодо пісочниці, реалізованих операційною системою Android, який би таким чином дозволив комусь викрасти особисті дані.

Звичайно, можуть існувати способи вкорінюватися без витирання на деяких пристроях, але вони покладаються на подвиги, а не на офіційні методи, як розблокування завантажувача, тобто вони в основному є помилками.


1
Дякую за детальну відповідь. Дуже цінується.
CatShoes

Цікаво, що я розблокував завантажувач (вкорінився, знизив RUU, отримав S-OFF та встановив CM), а файли (фотографії / музику) на моїй внутрішній пам’яті не стерлися. Чи вимикає завантажувач завантажувача лише системний розділ?
CatShoes

1
@CatShoes: Я вважаю, що він виконує стандартний заводський скидання, який зазвичай стирає /dataрозділ, але нічого, що вважається "зовнішнім сховищем" (наприклад, /sdcardточка монтування, де зазвичай живуть зображення / музика / відео). Скасували, наприклад, встановлені додатки?
eldarerathis

Так, усі встановлені додатки було видалено, але не мої фотографії чи музика, які знаходилися на сховищі телефону, не SD-карта (недостатньо місця).
CatShoes

2
Зрозуміло, ці документи знаходяться на моїй "внутрішній" карті SD. Я був під враженням, що також буде витертий. Я не усвідомлював, що внутрішні та зовнішні карти SD для цього "збираються" разом
CatShoes

3

Це гарне запитання щодо мотиву того, чому вони наполягають на цьому, примушуючи виробників виготовляти телефони для перевізників.

Я думаю, що причина, чому перевізники застосовують "заблоковані завантажувачі", є справді спрощеною, якщо викрадені телефони, і технік, який знає техніку, може розблокувати їх, він витирає особисті дані на місці, тим самим забезпечуючи видалення контактів тощо. .

І, як я вважаю, закрученою навколосторонньою дорогою, потерпілий не отримуватиме оплату за непотрібні тексти / дзвінки тощо на власні контакти (тобто оплату дзвінків тощо), здійснені під час викрадення телефону, тобто якщо вона все ще знаходиться в початковому стані, тобто заблокований, тобто за умови інформування відповідних органів.

Тож прагнення злодія проникнути в інший телефон і змусити його працювати на іншому транспортному засобі змусило б злодія розблокувати завантажувач .. Я був би схильний вважати, що це з цієї причини, перевізники насправді захищають себе і прикривають їх позиція щодо підтримання договірних застережень із замовниками ... ( це лише з чуток, виходячи з того, що я прочитав про перевізників )

І все ж перевізники, як і раніше, зберігають свою позицію у продажу телефонів із заблокованими завантажувачами, незважаючи на шум від громади, тобто відсутність відкритості, труднощі в моделюванні тощо, і намагаються відлякувати, використовуючи цю тактику " Розблокування завантажувача втрачає гарантію ".

Деякі оператори навіть змушують виробників унеможливити розблокування телефонів - наприклад, Сан-Дієго Orange, який був випущений раніше в 2012 році, приблизно в лютому, на базі Intel на основі мікросхем на базі ОС Android - для його вкорінення знадобилося 8 місяців. , а потім спільнота відмовилася. Згубним побічним ефектом було те, що ціна на цю трубку значно впала і втратила свою цінність через нульову відкритість, а спільнота розробників втратила інтерес до модифікації для неї!

Весь завантажувач - це його фрагмент коду, і якщо він отримав інструкції через fastboot -i 0x0fce oem unlock [SOME_HEX_KEY]або подібне, щоб розблокувати, код завантажувача буде доручено протирати /dataрозділ - більше нічого. Це фізично не пошкоджує екран, функціональність, оперативну пам’ять, заряджання тощо. FUD (страх, невпевненість і сумніви)

З тим, що я написав, сподіваюся, має сенс.


1
З усією належною повагою я важко вважаю, що вихід з ринку телефону (Сан-Дієго Orange) був прямим наслідком відсутності підтримки спільноти розробників. Цитування?
CatShoes

@CatShoes - ось котирувана ціна на ринку Великобританії для цього апарату , і ось головний сайт modaco - для цього, 3 сторінки ... - це багато говорить про слухавку ... не популярно !
t0mm13b

@CatShoes, я пояснив, наприклад, про Сан-Дієго, оскільки я знав , що в жовтні 2012 року насправді потрібно було розблокувати / вкоренити слухавку, наскільки це було тривалий час ! Коротше кажучи, її громада, яка стимулює продажі! :)
t0mm13b

Я досі не бачу, як відсутність підтримки громади знизила ціну. У статті йдеться про те, що ціна знижена і що її неможливо розблокувати. Однак це не означає зниження ціни - результат блокування телефону. Я більше схильний вважати, що зниження цін є результатом того, що телефон був на ринку 10 місяців, враховуючи час обігу, який, здається, мають моделі мобільних телефонів.
CatShoes

/ мене знизує плечима, дивуйся! Я знаю про небагатьох людей, які перебувають у Модако ... це все, що я можу сказати;) Думка користувачів, що це було важко, важко розблокувати, в той час люди пошкодували, що придбали його ...
t0mm13b
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.