Чи дійсно потрібен антивірус для Android?


55

Зараз я користуюся Linux півтора десятиліття, тому більше не звик мати справу з вірусами. На моє здивування, я побачив деяку дискусію про антивіруси в Android. Я ще не встановив жодного, але це клопоче мене: чи справді вони потрібні? Чи є (або були) якісь відомі віруси на ринку? Чи не Google запускає антивірус перед тим, як пускати додаток на ринок?

У мене не було жодних проблем за один рік Android, але мій мобільний телефон має багато важливої ​​інформації, і мені не хотілося б дивуватися чистим вірусом чищення телефону, або здійснення міжнародних дзвінків, коли я сплю, або будь-що інше. Чи потрібно встановити антивірус?


Навіть погана практика запускати Linux без AV. Те ж саме стосується Android. Google не перевіряє програми.
Арда Сі

Зауважте, що антивірус потребує вірусів. Якщо відомих вірусів немає, антивірус марний, оскільки сам Android вже має вбудовані засоби захисту. Як тільки віруси почнуть виходити (його неминуче) для android / iphone, тоді нам знадобиться програмне забезпечення AV, щоб насправді відслідковувати різні бекграунди (якщо припустити, що Android OS не намагається вирішити кожну проблему як частину ОС). Також зауважте, що AV на Linux перевіряє наявність вірусів Windows, існують взаємодії між системами, так що важливо також.
Дмитро Лихтен

6
Просто для уточнення - AV-файли, які я бачу, встановлені для Linux, існують для того, коли люди використовують Linux для серверів електронної пошти чи спільного використання файлів, і вони повинні ловити підписи вірусів на базі Windows. Наскільки мені відомо, не існує відомих вірусів Linux, експлуатуються лише через не оновлені системи, і навіть тоді вони надзвичайно рідкісні.
Воломій

Відповіді:


14

Вам не потрібно хвилюватися щодо запуску антивірусу на телефоні. Я б рекомендував запустити його на вашому ПК та встановити його для сканування периферійних пристроїв. Коли ви підключите телефон і він змонтується як пристрій масового зберігання, антивірус робочого столу перевірить телефон на наявність підписів вірусів, і ви зробите мінімум, щоб забезпечити свою безпеку.

Ілюзією вважати, що тільки тому, що ви працюєте * nix або OSX, ви не отримаєте користі від безпеки, яку надає програмне забезпечення AV; що сказав, що вам не потрібно витрачати нічого, щоб отримати гарну, худорляву програму, особливо в Linux.


У Googoe Play є програми зловмисних програм. Питання полягає в тому, чи антивірусні програми виявляють ці зловмисні програми після завантаження на ваш телефон. clark.com/technology/google-play-malware-app-hummingbad
larry909

12

Існує кілька повідомлень про троянців, які в основному роблять вигляд, що щось роблять, але вони насправді надсилають текстові короткі коди, що переслідують вам гроші або крадуть дані чи щось. Однак я не впевнений, як ці антивірусні програми можуть насправді протидіяти цьому, оскільки вони не мають можливості контролювати, що ці інші програми насправді роблять.

Все, що вам потрібно зробити, - уважно ознайомитись з дозволами, які вимагаються під час встановлення програми, і запитайте себе: "Чи повинен цей додаток вимагати повного доступу до Інтернету та доступу до контактів та їх місцезнаходження?"


2
Був відомий "вірус" в реальному часі, який надсилав дані про вас на його сервери. Ви дійсно можете відрізнити це від реклами?
Дмитро Лихтен

2
@Dmitriy - або проти усіх законних програм, які збирають ваші дані.
bolgemini

10

Я кажу "ні", і у мене є дві причини для цього:

  1. Завжди читайте необхідні дозволи перед встановленням будь-якої програми, і переконайтесь, що ця програма потребує цих дозволів для своєї функції, а не просто просить зробити якесь лайно на вашому телефоні. Не дозволяйте жодній програмі приймати дозвіл на посягання на інформацію вашого телефону.

  2. Встановлення антивірусного додатку сповільнить ваш телефон, тому краще скануйте віруси на вашому ПК.


Припустимо, я завантажую безкоштовні електронні книги чи музику, які можуть бути заражені. Я завжди сканую їх, якщо завантажував їх на комп'ютер. Чи не повинен один антивірус на телефоні сканувати те саме? Я постійно чую, що андроїд схожий на Linux і не може бути заражений таким чином. Це означає, що можна завантажувати файли на зразок електронних книг з Інтернету без побоювань?
Прем кумар

1
Так, AFAIK, android можна заразити, лише якщо встановити небажаний apk, який не може відбутися без взаємодії з користувачем або системного дозволу. Системний дозвіл надається лише попередньо завантаженим додатком у звичайному телефоні
Tofeeq,

1

Антивірус не такий необхідний, як у Windows, але це не погана ідея. Google перевіряє додатки, які надсилаються в Play Store, наскільки мені відомо. Однак у Play Store було декілька випадків шкідливих програм, і люди завантажують їх. Більшою проблемою є додатки поза Play Store, особливо якщо ваш пристрій вкорінений. Це, ймовірно , розумно встановлене антивірусне програмне забезпечення, тим більше , що вони настільки ефективні, за результатами АВ-Test Android тут , де деякі програми наблизитися до 100% рівень виявлення. Цей веб-сайт також містить "Юзабільність", яка включає, чи антивірус уповільнює пристрій під час звичайного використання.


1

На Android Market було лише декілька вірусів, тому можливість заразитися вірусом зустрічається рідко. Проблема полягає в завантаженні програм з Інтернету. Настійно не рекомендую. Що щодо AV для телефонів Android?

Я завжди сміюся, коли люди наполягають на тому, що AV для пристрою Android має бути.

Чому це не потрібно? Поміркуйте, з чого походять такі назви, як ядро, корінь тощо. Android базується на Linux, і я ніколи не чув про такі сильні віруси для Unix, як операційні системи. Так, є можливість створити вірус, так, він може працювати, але тільки якщо ви надаєте програмі дозволи. Ось чому я вважаю, що AV для Android - це лише афера. Отже, підводячи підсумки, поки ви завантажуєте програми з ринку Google, ви відчуваєте себе комфортно і просто забуваєте про віруси.


Будь ласка, просто прокоментуйте, коли ви намагаєтесь повідомити мені про те, що не так :)
FieryCod

Не я, а кілька покажчиків: 1) вірусів для Android немає, тому вони не можуть бути на "Android Market"; 2) Ринок був перейменований на "Google Play Store" років тому, тому не впевнений, на що ви посилаєтесь. Але якщо ці два моменти виправдовують перемогу - це інше питання :)
Іззи
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.