Мій пристрій стає повільним, програми починають погано вести / виходити з ладу. Що я можу зробити?


62

Все довго працювало чудово. Але раптом пристрій стає повільніше, ніж зазвичай (наприклад, програми реагують повільно при запуску дії - наприклад, RSS-зчитувач займає "віки", щоб відкрити статтю). Також кілька програм починають виходити з ладу: примусово закривається, а також несподівані перезавантаження. Іноді це навіть передбачає автоматичне перезавантаження пристрою.

Чи можу я щось зробити, крім того, щоб зробити скидання на завод? Переважно це повинно працювати на невкорінених пристроях.

Зауваження: не всі описані проблеми можуть виникати разом, тому на одному пристрої, наприклад, не може бути задіяно автоматичне перезавантаження. Питання залишається тим самим.


Чи є підказки, коли ви дивитесь на результат adb logcat?
ott--

1
Це краще пояснить розробник. Я припускаю, що є, але я сумніваюся, що міг би повністю інтерпретувати стеки Java від краху.
Іззі

Відповіді:


46

Поведінка, як описано вище, у більшості випадків вказує на те, що щось зіпсовано в системі. Найімовірнішими кандидатами тут є:

 • Кеш додатків
 • Далвік Кеш

Як ви вже здогадувались, для укорінених пристроїв доступні різні рішення, але лише деякі пристрої, котрі не вкорінюються, які не мають прямого доступу до кешу Dalvik . Тому читайте наведені нижче приклади, поки ви не натиснете на щось, що працює для вас, або продовжуйте до кінця для всіх варіантів.

вкорінені та не вкорінені пристрої: видаліть застарілі програми

Причиною уповільнення може бути якийсь додаток, що охоплює всі ресурси. Ці програми зазвичай можна ідентифікувати на сторінці "Споживання енергії" в Налаштуваннях. Але навіть якщо ви не можете його знайти там, це не завадить видалити колись встановлені програми, але вони більше не потрібні (див., Наприклад , відповідь Alix ).

Ви також можете відключити деякі системні програми, які вам не потрібні (ключове слово: ). Для цього перейдіть у Налаштування → Програми , виберіть вкладку «Усі» та перейдіть до списку, щоб знайти ці програми. Торкніться їх запису, і вам слід знайти кнопку "відключити". Це може бути відтінком: якщо так, то спочатку вам доведеться "примусити зупинити" додаток, а можливо, "видалити оновлення", перш ніж кнопка "відключити" стане доступною. Зауважте, що така можливість існуватиме не для всіх системних додатків. Для вкорінених пристроїв доступні кілька інструментів, які дозволяють "заморозити" або навіть видалити системні програми (будьте дуже обережні з останніми); один відомий приклад - резервне копіювання титану .

вкорінені та не вкорінені пристрої: Очистіть кеш програми

Якщо вам пощастило, це просто так: кеш додатків заповнився / заплутався. Це легко вирішити навіть на пристроях, що не вкорінюються:

 • За допомогою стандартних методів, доступних для кожної системи Android:
  • На головному екрані перейдіть у Налаштування → Програми → Керування програмами . Не забудьте переглянути всі додатки , а не лише завантажені
  • Прогулянка списку, відкрийте кожен додаток, і натисніть Очистити кеш кнопку
 • Найпростіший метод використання допоміжних додатків: У Playstore доступно декілька додатків, які дозволяють очищати всі кеші додатків одночасно, тому вам не доведеться ходити по довгому списку і робити це вручну. Одним із прикладів такої програми є 1Tap Cleaner , який також може очистити кілька інших історій, наприклад, історію браузера

вкорінені пристрої: Clear Cache Application і Dalvik Cache

Ще більш імовірним для описаного випадку є заплутаний кеш Dalvik - особливо якщо ви протестували безліч додатків, постійно встановлюючи / видаляючи різні. Тож очищення кеша Dalvik, безумовно, вирішить ситуацію. Як побічний ефект, це, безумовно, прискорить справи. Ніяких негативних побічних ефектів не слід очікувати.

 • Через користувальницьке відновлення
  Це найефективніший спосіб і обов'язково справді виконувати цю роботу. Цей приклад ґрунтується на ClockworkMod Recovery , який є найпоширенішим. Це має бути еквівалентно відновлення AmonRa .
  • Завантажтесь у режим відновлення (як це робити часто, залежить від використовуваного пристрою / ПЗУ. Для користувачів CyanogenMod це найпростіше: Довго натисніть powerкнопку, виберіть "Перезавантажити", виберіть "Відновлення")
  • За допомогою Volumeелементів керування виберіть Wipe Cache та затвердьте його за допомогою powerкнопки. На наступному екрані затвердіть дію так само. Таким чином ви легко очистіть кеш додатків, як описано вище, і відразу, без необхідності додаткового додатку.
  • Перейдіть до меню Додатково , виберіть Очистити кеш Dalvik так само, як Volumeі Powerклавіші та, і затвердіть його.
  • Поверніться до головного меню та виберіть Перезавантажити . Наступна перезавантаження буде займати більше часу , як зазвичай, так що не хвилюйтеся: Android потрібно відновити Dalvik Cache , це абсолютно нормальна поведінка.
 • Допоміжні програми:
  Кілька додатків пропонують варіанти очищення кеша Dalvik (наприклад, SystemCleanup та Titanium Backup PRO Key ★ root ). Ви можете спробувати це; але я не впевнений, чи хтось із них справді «витирає» кеш Далвіка . Принаймні, для Titanium Backup я знаю, що він видаляє лише залишки з невстановлених програм (тобто застарілих файлів Dalvik).

вкорінені та не вкорінені пристрої остання інстанція: заводський скидання

Якщо жодне з перерахованого вище не вирішує вашу проблему, завжди є скидання до заводських налаштувань . В основному, це робить усе вищезазначене (витираючи кеш додатків та кеш Dalvik ) - але він також витирає /dataрозділ. Це означає: усі ваші налаштування та дані (крім тих, що зберігаються на вашій SD-картці), а також усі встановлені вами додатки втрачені. Тому не забудьте мати гарну резервну копію, перш ніж робити це (див. Напр. Повне резервне копіювання не вкорінених пристроїв, як цього досягти).


укорінені пристрої: fstrim

Ще одна причина уповільнення речей криється в сховищі. Трохи підстав для розуміння:

На флеш-пам’яті, що використовується в наших пристроях, кожна комірка може бути записана лише стільки разів. Щоб запобігти втраті ємності та зносу, флеш-контролер застосовує алгоритм під назвою "вирівнювання зносу" для рівномірного розподілу записів по носії. Звичайно, щоб запобігти втраті даних, ви хочете писати лише на "порожні місця" (за винятком випадків, коли явно перезаписуєте файл). І ось тут винуватець: щоб пришвидшити справи, файлова система в більшості випадків позначає лише видалені файли, але не повідомляє контролеру про "звільнені блоки" - тому вона стає неефективною з часом.

Android 4.3 вирішує цю проблему відповідними fstrimдзвінками, повідомляючи контролеру раз на день, який блокує, щоб вважати звільненим. Деякі ПЗУ інтегрували порівнянну функцію також у більш ранніх версіях Android, монтуючи файлові системи з discardможливістю (тому контролер одразу повідомляється про видалення), але це сповільнює видалення дещо. Для пристроїв, які не вирішили цього питання жодним із двох способів, можливо, варто ознайомитись із додатком Lagfix , який викликає fstrimзручний для користувача спосіб обраних розділів. Якщо запустити, що один раз на давно використаному пристрої може прискорити запис на коефіцієнт до 30, і навіть читання стає трохи швидшим.

Список літератури:


Витирання кеша dalvik має бути непотрібним, якщо ви не користуєтеся новим ядром / ПЗУ. Якщо очистити його, ви просто видалите ВСІ файли, які будуть відтворені (крім видалених програм, про які Titanium попереджає вас).
NoBugs

Частково правильно. Якщо ви часто встановлюєте / видаляєте / оновлюєте додатки, кеш Dalvik може забруднитися (як ви згадуєте про туберкульоз, тому він знаходить там речі для очищення). Також є повідомлення про те, де кеш-пам'ять Dalvik у деяких додатках була "зламана". Витирання кеша Далвіка змушує чисту перебудову, яка також "дефрагментує" його. Тож це може пришвидшити справи, а також "виправити" деякі проблеми.
Іззі

Я зазвичай регулярно перезавантажую свій пристрій і використовую додаток
Greenify

@ user3275057 Це як би сказати: "Я регулярно провітрюю свої кімнати і використовую безпечні параметри на своїх домашніх пристроях, але все ж підлога забрудниться, і речі стоять на шляху". Хоча обидва варіанти корисні, вони пропускають деякі важливі частини - як пояснено вище: Іноді вам доводиться замивати підлогу та прибирати кімнату :)
Izzy

3

Мій HTC One V ставав настільки повільним, що я готувався розбити його. Спробувавши все, нічого не працюючи, я переглянув свої додатки та видалив декілька. Мабуть, один, що спричинив усі проблеми, був "Ти не знаєш Джека". По-друге, він був відключений від телефону, моя швидкість різко зросла і знову почала нормально функціонувати. Не впевнений, чи допоможе це комусь іншому, але, незважаючи на це, я просто хотів вас повідомити.


Влучне зауваження. Пропустив цю тему у своїй відповіді (оновлено).
Izzy

2

Як пришвидшити повільний Android

Пам’ятаєте день, коли ви купили свій андроїд? Це було не повільно. Це було так швидко. Що трапилось? Чи кремній стає повільніше? Чи забилися шматочки? Звичайно, ні. Ви просто працюєте з більш невидимими фоновими службами.

Спочатку вимкніть автоматичне оновлення в

 • Магазин галактики Samsung (якщо є),
 • у налаштуваннях> оновлення програмного забезпечення,
 • У секретному меню параметрів розробника (подивіться)
 • та ігровий магазин Google

Це важливо, оскільки в іншому випадку вони просто перевстановлюються / оновлюються.

скріншот скріншот скріншот скріншот

Потім шукайте програми, які автоматично відкриваються після їх видалення з обслуговування пристрою> очищення пам'яті та параметрів розробника> запущених служб та видаліть або скиньте їх до заводських налаштувань на стільки, на скільки ви можете (я також видаляю з них дозволи, щоб вони не могли читати зі сховища таємно на задньому плані тощо). Деякі системні програми, які ви хочете зберегти, такі як служби Google Play і т.д.

Пам'ятайте, що очищення пам'яті НЕ пришвидшує пристрій, воно лише показує, які програми автоматично завантажують фонові процеси, щоб ви могли їх видалити. Хорошим прикладом цього є Instagram, якщо ви помітили, що він продовжує працювати, поки він закритий, тому що він передзавантажить десятки відео Instagram у вашому каналі, перш ніж ви навіть відкриєте додаток. Хоча попереднє завантаження, як правило, сприймається як оптимізація, якщо у вас є достатня кількість додатків, які агресивно попередньо завантажуються одночасно, а також програми безпеки, що контролюють ці програми, і оперативна пам'ять, яка заповнює збір сміття під час виконання Java, і, можливо, навіть підказка пам'яті, плюс будь-яка діяльність, яку ви насправді вимагаєте, плюс повідомити про своє місцезнаходження в Google, плюс повідомити про своє місцезнаходження, щоб "знайти свій телефон", програми, а також перевірити трафік на майбутньому маршруті, а також проаналізувати ваш календар для використання AI з дому Google, плюс перевірка оновлень, запит на сповіщення тощо тощо, то ви можете виявити, що ваш пристрій здійснює набагато більше активності, ніж він може працювати. Простий спосіб перевірити це - увімкнути опцію Max Battery Saving і побачити, чи покращується акумулятор та чуйність. Якщо так, то це значною мірою тому, що вся обширна обробка фону заборонена.

Також пам’ятайте, що відключення автоматичних оновлень не прискорює телефон, але лише дозволяє запобігти майбутнім оновленням, викликаючи несподіване погіршення продуктивності. Це робить вас воротарем, щоб ваш телефон не міг магічно сповільнити понаднормовий робочий день, а краще давайте вибирати, які додатки, яким ви довіряєте оновити (і, звичайно, оновлювати програми, які вам подобаються.) Це як метод Kon Mari для вашого телефону.

скріншот скріншот скріншот скріншот

Пам’ятайте, телефони з часом не стають повільними. Погане програмування в Оновленнях призводить до повільної роботи телефонів. І це поверне вас до плавного андроїда, як у день його придбання (також добре для акумулятора)

Я мав неабиякий успіх у цьому. І частота кадрів у мене в 2 рази краща, а також швидкість відкритої програми. Це фантастично.

О, а також увімкніть фонові ANR, щоб ви могли бачити невидимі кіоски

скріншот


AFAIK, відключення автоматичних оновлень просто відключає автоматичну установку - система все одно перевірятиме наявність (і повідомляє, чи є такі; зверніться до екрана №4 для підтвердження). Тож це нічого не прискорить. Я вважаю за краще відключити Galaxy Apps взагалі (якщо це можливо), тому що я не бачу, яку додаткову користь він приносить, якщо ви вже використовуєте Playstore. "Очищення пам'яті" - це також сумнівна річ: те, що ви очистите, потрібно завантажувати заново, що робить все повільніше. Це слід робити дуже вибірково. Тож дякую за обмін; це спрацювало для вас фантастично, але слід застосовувати обережно :)
Izzy

Очищення пам’яті не означає, що все не швидко, а щоб побачити, що автоматично завантажується, щоб ви могли її видалити. Занадто багато додатків у цей час запускають процеси у фоновому режимі, що призводить до повільних телефонів. Єдиний спосіб зупинити це - повністю видалити ці програми.
Джонатан

Якщо вимкнути автоматичне оновлення, це не призведе до швидкої роботи, а до того, щоб він не встановив процес після того, як ви його видалили. Якщо він надсилає вам сповіщення, їх можна також просто заблокувати. Хорошим прикладом цього є Samsung Quick Connect, остання версія якої виконує надто повільні довгі процеси bavkground. І це автоматично встановлено та оновлено. Але стара версія - це добре.
Джонатан

1
Я оновив свою відповідь, щоб уточнити, що саме програми, які запускають фонові процеси, сповільнюють телефон, і уточнив, що очищення оперативної пам’яті та відключення автоматичних оновлень не є рішенням саме по собі.
Джонатан

1
"Занадто багато додатків у ці дні запускають процеси ..." остаточно. Я просто мав на увазі "атоміку", яку слід уникати та очищення конкретних речей;), що цей інструмент, включений у Samsung, походить із CM, я б йому не довіряв. А ви встановлюєте речі, які ви щойно видалили, щось специфічне для Galaxy Apps? Я ніколи цього не бачив на жодному зі своїх пристроїв. Якщо ви хочете уникати оновлень використовуваних вами додатків, їх можна відключити за програмою - і справді це потрібно тут і там. Плюс: погоджено, деякі додатки, характерні для Sam, можуть бути доступні лише в GalaxyApps. (PS: +1 :)
Izzy

1

У мене були дуже схожі проблеми з телефоном. Відповідь, яку я отримав на мій запит на форумах у джакузі, здавалося, виправила його. (У мене закриваються програми, клавіатура не відображається чи закривається тощо).

Перейдіть до налаштувань> Power Untick fastboot.

Потім вимкніть живлення на телефоні.

Це економить важкий перезавантаження, якщо він працює, що він робив зі мною.


0

Я помітив на моєму, що коли я запускаю додаток «Галерея», речі дуже довго сповільнюються, а згодом знову починають працювати нормально. Я підозрюю, що це тому, що у мене величезна кількість фотографій, і майже ніколи не використовую додаток Галерея. Я думаю, що це може бути повторне сканування та каталогізація у фоновому режимі або інші функції обслуговування.

Я знайшов подібну проблему, коли я чистив журнал викликів. Раз у раз я прокручую декілька місяців назад і видаляю записи журналів із телемаркетингу чи інших непотрібних засобів. Коли я це роблю і повертаюсь на кілька місяців назад, речі також можуть ставати дуже повільними. У цьому випадку я підозрюю, що це тому, що я, по суті, фрагментую дуже довгий файл журналу, і він намагається очистити речі на задньому плані, але, роблячи це, я продовжую робити додаткові отвори в ньому. Знову ж таки, якщо я просто дочекаюся цього, здається, він вирішиться сам.

Сьогодні я зробив і те, і інше, і це стало надзвичайно повільним протягом приблизно години після того, як я закінчив. Але я просто залишив це в спокої, і тепер знову все гладко, як скло.

Іноді нам просто потрібно дозволити машині виконувати свою роботу, не поспішаючи з цим, тим самим погіршуючи справи. :)


В обох ваших прикладах це не якийсь файл, над яким ви працюєте, а база даних. Що стосується Галереї, MediaScanner повинен подбати про це після його запуску (сканування нових медіа-файлів та оновлення бази даних; події, що викликають це, включають boot_completedі sdcard_mounted). Для ваших журналів викликів, це знову-таки база даних, яка може бути автоматично «вакуумована» (тобто де-фрагментована), але це може зайняти секунди макс. Не впевнений, що тут настільки сповільнює справи, - але якщо він вирішиться сам, тим краще :)
Izzy
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.