Що таке JTAG щодо Android?


27

Я бачу, що термін JTAG використовується для відродження мертвих пристроїв Android, які в іншому випадку не реагують ні на що і не бачать при підключенні USB. Здається, що це щось зроблено з фізичної апаратної сторони пристрою (на відміну від якогось чистого програмного рішення), і я чув термін, що використовується в іншому місці (в ігрових консолях). Я не знаходжу багато іншого про це, і хотів би конкретно дізнатися, як це стосується андроїдів та подібних пристроїв. Мабуть, це термін в електроніці чи електротехніці, з якими я незнайомий. Мені цікаво, що це таке і чому його можна використовувати на жорстких цегляних пристроях.


Дивіться цей запис у wikipedia Голосування закрити, оскільки його не обмежено лише Android та поза темою :)
t0mm13b

7
Я вважаю це актуальним і законним питанням. @ t0mm13b: Ви праві, це деякі шари нижче Android на апаратному рівні (а JTAG використовується багатьма вбудованими апаратними продуктами від широкосмугових / wifi-маршрутизаторів до мікроконтролерів для пральних машин тощо). Однак оскільки ця абревіатура з’являється частіше стосовно Android (наприклад, на XDA unbrick howto's), можна запитати, чи існує зв’язок між цими двома.
ce4

2
Незважаючи на те, що JTAG не є специфікою для Android, мені все одно подобається ідея мати питання та відповіді, які пояснюють, як JTAG використовується wrt для Android.
Потік

1
Ого, це перший зрілий сайт SE, з яким я взаємодіяв, на якому немає термінологічного тегу! Я настійно рекомендую створити його для таких питань, як це.
hippietrail

1
@hippietrail: Дякую за пропозицію. Зараз я створив тег. Запропонуйте зміни, які додадуть їх до інших питань Android.SE.
незабутнійід

Відповіді:


22

JTAG та Android - це дві окремі речі.

Ви можете виявити шпильки JTAG під акумулятором вашого пристрою або біля його тримача для SIM / MicroSD. Прищики приховані. Можливо, вам доведеться демонтувати задню кришку телефону. Штифти JTAG - це зазвичай шість золотих шпильок, згущених близько один до одного, як показано на цій фотографії:

Ззаду клинка Зте
Натисніть, щоб збільшити

Ви використовуєте спеціальну апаратну коробку JTAG, яка постачається з великим набором кабелів (різні кабелі для різних типів пристроїв), а також спеціалізоване програмне забезпечення, спеціально створене для вашої моделі пристрою. (Існують загальні ящикові коробки JTAG, на які можна завантажувати конкретні інструкції з мікрокоду для вашої конкретної виготовленої плати. У складній частині - отримання точного мікрокоду для плати вашого пристрою. Якщо ви використовуєте неправильний мікрокод, це може призвести до постійного пошкодження. )

Інструкції з мікрокоду випромінюються за допомогою вікна JTAG, прикріпленого до кабелю, обрізаного у верхній частині штифтів JTAG. Поле надсилає сигнал на ваш пристрій, щоб відновити його. Тепер на ваш пристрій можна прошивати відповідне зображення прошивки.

Це високоспеціалізована тема. Фон в електротехніці може бути корисним, щоб знати, які штифти використовуються для заземлення (GND), передачі (TX), прийому (RX) та потужності (PWR). Потужність є важливою: якщо акумулятор загинув, живлення все одно може подаватися у ваш пристрій.

Ви можете придбати коробки JTAG в Інтернеті, але вони, як правило, коштують пару сотень доларів США або близько того. Це пов'язано з тим, що виробники мають різні типи кабелів та різні пристрої штифтів JTAG на пристрої.


4

JTAG - протокол!

Просто в інших протоколах, таких як USB є протокол, UART є протоколом для передачі даних або спілкування з пристроями.

JTAG Безпосередньо спілкуйтеся з процесором і за допомогою протоколу JTAG CPU ви можете отримати доступ до периферійних пристроїв процесора та пам'яті / NAND / eMMC до однієї з цих периферійних пристроїв.

Для того, щоб безпосередньо відповісти на ваше запитання для відроджувальної частини. Навіть незважаючи на те, що ваш пристрій не в змозі завантажуватись із внутрішньої пам'яті / доступу NAND / eMMC JTAG, який все ще доступний через протокол JTAG.

Доступ до JTAG та перезапис завантажувальних розділів на внутрішню пам'ять пристрою Пам'ять / NAND / eMMC відновить ваш телефон, телефон зможе завантажитися та відновиться.

Деякі комерційні JTAG: ort-jtag.com

Деякі розрізи JTAG:

JTAG Pinout

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.