Що може робити додаток із дозволом "ВИКОРИСТОВУВАТИ РОЗВИТОКИ НА ПРИСТРІЙ"?


28

Чи може така програма вільно читати мої електронні листи / календар / повідомлення / документи / тощо?

Дозвіл "ВИКОРИСТОВУВАТИ РАХУНКИ НА ПРИСТРІЙ" розробникам також відомий як android.permission.USE_CREDENTIALS .

Приклад таких програм: WhatsApp , MightyText .


1
Я знайшов приклад API для Android, що можна зробити за допомогою цього дозволу: goo.gl/gjkJB . З мого розуміння як розробника, це означає доступ до ВСЕГО . Як тільки користувач має маркер облікового запису, він може отримати доступ до будь-яких пропозицій облікових записів послуг: потоку Facebook, електронних листів Google - ВСЕ .
AlikElzin-kilaka

2
Я мав на увазі з точки зору користувача. Я думаю, що користувачі не знають про нав'язливість цього дозволу.
AlikElzin-kilaka

1
@ t0mm13b - Надання, наприклад, конкретних дозволів (OAuth) на читання повідомлень набагато менш нав'язливе, ніж надання повного доступу до облікового запису.
AlikElzin-kilaka

8
Я думаю, що це розумне питання для цього сайту. Я, безумовно, хотів би точно знати, до чого насправді дає кожен із наявних дозволів .
але

Відповіді:


35

Android має централізовану систему управління обліковими даними для онлайн-сервісів (таких як ваш обліковий запис Google). Один компонент називається AccountManager. Деякі програми можуть " діяти як автентифікатор облікового запису ". Це означає, що вони розуміють, як увійти до певної онлайн-служби, і можуть увійти в цю службу для AccountManager. Інші додатки хочуть використовувати цю інформацію для входу, щоб ідентифікувати вас або виконувати дії від вашого імені, без необхідності вводити свій пароль кожен раз.

Приклад: увійти в Google

У вашому телефоні є вбудований додаток, який "діє як автентифікатор акаунта" для вашого облікового запису Google. Він знає, як увійти в Google, і в ньому є електронний лист та пароль, які ви ввели під час налаштування телефону. Також є додаток YouTube, який хоче увійти, щоб показати свої улюблені відео та дати вам коментар, але без необхідності вводити електронну пошту та пароль ще раз.

Цей додаток YouTube розмовляє з користувачем AccountManagerі запитує, чи є в нього облікові дані для облікового запису Google. Щоб поставити це запитання, потрібен дозвіл "знайти облікові записи на пристрої". У AccountManagerтелефоні встановлений список автентифікаторів, на які він радиться відповісти на це питання. Якщо у нього є якісь облікові дані, програма запитає те, що відомо як авторизований для облікового запису Google. Цей запит вимагає дозволу " використовувати облікові записи на пристрої ".

AccountManagerЗапитує вас , якщо ви хочете , що запитує додаток (YouTube) , щоб мати можливість використовувати необхідний рахунок (рахунки Google). Це може бути в діалоговому вікні, що з’являється над додатком, або в сповіщенні. Крім того, додаток може вирішити нічого не робити, якщо ви ще не відповіли "так" на це запитання: можливо, захочете запитати пізніше в більш зручний час. Цей крок гарантує, що програма з дозволом "використовувати облікові записи на пристрої" не може негайно використовувати кожен обліковий запис, не запитуючи.

Якщо ви скажете "так", AccountManagerпересилає запит на аутентифікатор (вбудований додаток Google). Що далі буде залежати від автентифікатора та конкретної послуги, в яку ви входите. Можливо, вам знадобиться увійти, якщо ви раніше цього не робили, а для входу в систему можуть знадобитися ім’я користувача та пароль, фотографія, SMS або щось інше повністю. Що б не робив автентифікатор, він може або вийти з ладу, або повернути авторизований запит на запит програми.

Подальші перевірки

Аутентифікатор та онлайн-служба також можуть контролювати, які дії може виконувати запитуючий додаток. Наприклад, коли ви підключаєте програму до свого облікового запису Google, Google перераховує дозволи, необхідні цьому додатку (наприклад, "завантажувати відео" для YouTube). Таким чином, додаток може виконувати лише зазначені дії. Однак деякі служби можуть не мати нічого подібного; для такої послуги, як тільки ви дозволите програмі використовувати ваші облікові дані, вона може вжити будь-яких дій на ваше ім’я.

Щойно додає запит додаток для авторизації, він може продовжувати використовувати його для виконання дій на ваше ім’я без подальшої взаємодії з вами. Тобто, як тільки ви домовитесь, що Клієнт Dan Dan може розміщувати вашу стрічку Twitter, він може працювати у фоновому режимі та публікувати подальші твіти, не знаючи вас. Ви повинні надати додатку доступ до своїх облікових даних лише тоді, коли ви довіряєте цьому цього не робити.

Підсумок

Додаток із дозволом " використання облікових записів на пристрої " після встановлення може запропонувати вам отримати доступ до онлайн-сервісу (наприклад, Google, Facebook чи Twitter) на ваше ім'я. Ви можете дозволити йому доступ до послуги чи ні. Якщо ви дозволите йому отримати доступ до послуги, то які дії, які він може вчинити від вашого імені, може бути обмежено службою (це залежить від служби), і служба може дозволити вам відкликати цей дозвіл пізніше (як правило, за допомогою списку "підключених додатків "на веб-сайті служби).


0

Я знайшов цей приклад в Android API того, що можна зробити за допомогою цього дозволу.

З мого розуміння як розробника, це означає доступ майже до ВСЕ, що надається обліковим записом, крім зміни пароля.

Як тільки користувач має маркер облікового запису, він може отримати доступ до будь-яких служб, які пропонує обліковий запис: публікувати на стіні Facebook, читати вашу Gmail - майже ВСЕ .


Я не впевнений на 100%, але думаю, що існує екран "Вибрати обліковий запис", перш ніж додаток може отримати доступ та використовувати маркер Auth. Сам дозвіл недостатньо отримати доступ до облікового запису користувачів.
Потік

2
Не зовсім - перед цим додайте слово "майже". Як випливає з назви привілею: він може використовувати інформацію облікового запису, але не міняти її. Наскільки мені відомо, він може "автентифікуватись від імені користувача", але без ознайомлення з самими обліковими записами. Так так: це може прочитати вашу пошту, можливо, навіть опублікувати її у Facebook. Але він не міг шпигувати за вашим паролем. Все-таки це чутлива привілей.
Izzy

Ця відповідь невірна, оскільки ви не можете змінити пароль облікового запису при такому доступі, тим самим у вас немає доступу до "всього".
pzkpfw

@pzkpfw: Я оновив відповідь, щоб включити світ "майже", тому що для багатьох випадків шкідливого використання зловмисник не хотів би змінити пароль, а навпаки, спокійно зловживав обліковим записом.
Дан Даскалеску

-1

Додаток не матиме доступу до жодного облікового запису послуг. Деякі додатки потребують цього дозволу, оскільки їм потрібно відкрити новий обліковий запис у своїй програмі.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.