Як створити резервну копію пристрою Android?


73

Хтось може порекомендувати хороший спосіб резервного копіювання пристроїв Android?
В ідеалі я хотів би зробити це бездротово і не тільки створити резервну копію своїх даних, але і мої налаштування користувачів. Чи можливо створити резервну копію зображення пристрою Android - так, що навіть не потрібно перевстановлювати додатки?
Особливо корисно було б почути від користувачів, які відновили резервні копії щодо того, наскільки прості та завершені були їхні процеси. Дякую


3
Вкажіть, будь ласка, вкорінені / не вкорінені. Коріння легко створити, резервне копіювання - де справжнє питання,
Дмитро Ліхтен,

Відповіді:


22

Вимога полягає в тому, що ви повинні бути РОЗВ'ЯЗАНІ, ви можете отримати резервну копію Titanium та створити резервну копію телефону за допомогою цього.

Причиною використання резервного копіювання Titanium є те, що ви можете вибірково відновити частини даних, якщо ви мали встановити іншу версію та / або скласти Android. Резервне копіювання NANDROID добре для створення безпечного зображення, але воно не годиться для відновлення даних поверх нової інсталяції ОС (іноді є побічні ефекти).


Куди беруть резервні копії (при використанні резервного копіювання Titanium)? Вони йдуть на ПК? Чи потрібна SD-карта для резервного копіювання?
andrybak

1
Вони переходять до / sdcard / TitaniumBackup. Зауважте, що / sdcard не обов'язково означає, що він знаходиться на SD-картці. Наприклад, Moto X не підтримує фізичні карти SD, але Android створює цей розділ для зберігання.
SAGExSDX

Зауважте, що: 1) ви можете вибрати, де зберігається резервна копія. 2) Це не резервне копіювання файлів користувачів, як фотографії.
jiggunjer

17

Хороший спосіб створити резервну копію даних додатків, якщо ви не вкорінені, - це використовувати adbз Android SDK . Наприклад, щоб створити резервну копію даних для Locale, ви зробите щось таке:

adb pull /data/data/com.twofortyfouram.locale/ C:\backup\locale\

А для відновлення просто використовуйте adb pushті самі аргументи у зворотному порядку, тобто:

adb push C:\backup\locale\ /data/data/com.twofortyfouram.locale/

Ви повинні мати змогу створити резервну копію програм /data/app/таким же чином.


1
Чи є спосіб перегляду / даних? Чи є ще інші каталоги, крім / даних / даних, які потрібно створити резервну копію?
Шон

2
@Shoan Так. Почніть adb shellпотім cd /data/data/потім ls. Створіть резервну копію, /data/app/якщо ви хочете зберегти програми, щоб уникнути їх повторного завантаження. Немає інших фіксованих даних AFAIK :)
Метью

1
Чи є резервне копіювання налаштувань / налаштувань додатків, а також ОС?
Шон

@Shoan Ви можете спробувати створити резервну копію, /data/system/але я не знаю, чи вдасться.
Матвій

11

Якщо ви хочете зробити те, що по суті є резервним пристроєм 1 на 1, ви можете скористатися спеціальним відновленням, щоб створити резервну копію "nandroid". Це ефективно створює зображення дисків ваших розділів NAND (отже, "nandroid"), з яких ви зможете відновити їх згодом. Це залежить від пристрою та системи відновлення, але загалом, якщо ви хочете виконати повне резервне копіювання внутрішньої пам'яті телефону, вам потрібно:

 • Корінь свого пристрою та встановіть спеціальне відновлення. Найбільш популярне відновлення - це, мабуть, ClockworkMod . Спосіб його встановлення залежатиме від пристрою, але диспетчер ROM може це зробити для вас на більшості популярних пристроїв. Ви просто запускаєте диспетчер ROM і в головному меню вибираєте "Flash ClockworkMod Recovery".

 • Якщо ви використовуєте ClockworkMod, відкрийте диспетчер ROM та виберіть "Резервне копіювання поточного ПЗУ". Це має зробити всю роботу за вас.

 • Якщо не використовується диспетчер ROM або якщо ви використовуєте відновлення, яке не є ClockworkMod:

  • Перезавантажте пристрій у режимі відновлення. Це знову залежить від пристрою, але у диспетчера ROM є опція "Перезавантажити у відновлення", яка працює незалежно від того, яке відновлення ви встановили. Ще один варіант - це видача adb reboot recoveryз підключеного ПК із налаштованою та налаштованою ADB. Можуть бути інші вимоги щодо відновлення залежно від вашого пристрою (наприклад, Kindle Fire сильно відрізняється від інших).
  • Перейдіть до меню "Резервне копіювання / відновлення" або "Nandroid" (або подібного).
  • Виберіть "Резервне копіювання" та (за потреби) виберіть, які розділи ви хочете створити. Деякі відновлення також дадуть вам можливість стиснути резервну копію.
  • Виберіть "Виконати резервну копію" (або подібне) і дочекайтеся завершення процесу.

Після резервного копіювання ви зможете використовувати його для відновлення після багатьох "м'яких" цеглин. Однак дві ситуації, з яких ви не зможете відновитись за допомогою резервної копії, були б:

 • Ваш завантажувач недійсний / пошкоджений / тощо
 • Ваш розділ відновлення недійсний / пошкоджений / тощо

В обох цих сценаріях спочатку вам потрібно буде виправити порушений розділ (завантажувач або відновлення), перш ніж мати можливість відновити резервну копію. По суті, все, що заважає вам отримати доступ до розділу відновлення, також заважатиме використовувати відновлення для відновлення резервної копії. Такі ситуації, я б сказав, досить рідкісні. Ви можете використовувати резервну копію для відновлення поганого /bootабо /systemрозділу, тому миготіння ядра або ПЗУ має надзвичайно малу ймовірність назавжди заблокувати ваш пристрій (якщо він не змінює ваше відновлення або завантажувач, як зазначено вище).

Можливо, вам вдасться пропустити нестиснену резервну копію, fastbootале це залежатиме від того, яке відновлення ви використовуєте та як виконує його резервне копіювання. Як я пам’ятаю, ClockworkMod просто використовує ddдля створення зображення, і вони фактично будуть спалахувати правильно на деяких пристроях. Однак я б настійно радив досліджувати це перед тим, як спробувати, оскільки поганий запис про швидку завантаження міг би цеглити і вас. Звичайно, до тих пір, поки ви не спробуєте перезавантажити завантажувач, ви не втратите доступ до нього fastboot, тож у чомусь це може бути ситуація "нічого не ризикнув, нічого не отримав".

Фактично відновити резервну копію можна:

 • У диспетчері ROM виберіть "Керування та відновлення резервних копій", а потім виберіть резервну копію, з якої потрібно відновити.
 • Якщо не використовується диспетчер ROM або не використовується ClockworkMod:

  • Перезавантажте систему для відновлення
  • Виберіть "Резервне копіювання / відновлення" або "Nandroid" (або подібне)
  • Виберіть "Відновити"
  • Виберіть резервну копію, з якої ви хочете відновити (якщо їх більше)
  • Виберіть розділи, які ви хочете відновити (якщо не надаєте можливість)
  • Виберіть "Відновити" та дочекайтеся завершення процесу

Резервні копії Nandroid за замовчуванням зберігаються на вашому зовнішньому пристрої зберігання у майже всіх ситуаціях. Деякі винятки можуть бути пристроями без окремого зовнішнього сховища (наприклад, пристроями, такими як Galaxy Nexus), де /sdcardкаталог фактично знаходиться на фізичному внутрішньому сховищі. Однак у будь-якому випадку він збережеться у вашій /sdcardкаталозі, який можна прочитати з ПК як USB-накопичувач або adb. Ви можете скопіювати резервну копію нандроїда з телефону та на комп'ютер для безпечного зберігання, а потім скопіювати її згодом, якщо вам потрібно відновити.

Для цього ви можете просто підключити свій пристрій і шукати такий шлях /sdcard/nandroid(або /sdcard/TWRPдля відновлення TeamWin, можливо, в іншому місці для інших). Потім ви можете скопіювати вміст папки на свій комп’ютер. Крім того, ви можете витягнути його adb, підключивши пристрій і видавши щось подібне:

adb pull /path/to/backups

... із оболонки ПК.


5

Можна скористатися кількома програмами, але багато з них вже матимуть ES File Manager

Примітка. Вимкніть якомога більше програм. Деякі програми не створюватимуть резервну копію під час роботи.

 • Запустіть ES File Manager
  (коли ви відкриєте його, ви перебуваєте в режимі файлового менеджера)
 • Торкніться другого значка праворуч, щоб перейти в режим програми
 • Довго натискайте на будь-який значок. Виберіть "Вибрати всіх" у контекстному меню
 • Натисніть Меню. Виберіть "Резервне копіювання"

Поки резервне копіювання працює, ви можете спостерігати за його ходом, відкривши панель сповіщень

Програми будуть скопійовані в резервні копії / програми


1
Це просто резервне копіювання програм? Чи можуть подібний процес також створювати резервні копії файлів даних, таких як фотографії та файли диктофона?
NealWalters

@Neal так, додаток і дані також можуть бути резервними, але вимагає кореневого дозволу. Напрямки знаходяться в Налаштуваннях >> Довідка >> FAQ . Потрібно дещо назад і вперед і уважно читати між довідкою та додатком, щоб все було впорядковано, але тоді все добре. Також за допомогою програм та даних кореневої системи можна створити резервні копії.
matt wilkie

0

Залежно від вашого телефону є складність цього завдання.

HTC Evo (та підтримувані телефони) ви можете використовувати кореневий інструмент unErEVOked, щоб отримати кореневий доступ. Встановіть резервну копію Titanium та поверніть все (включено в систему) на карту пам'яті (і можете скопіювати її на комп'ютер для додаткової резервної копії).

Інакше вам потрібно або отримати щось схоже на unrEVOked для кореневого використання та використовувати Titanium.

Якщо це неможливо, потрібно викорінити телефон і зробити резервну копію NANDROID. Це створює резервну копію всього, що зберігається в пам'яті телефону, як зображення, і його можна відновити в будь-який момент, щоб повністю замінити що-небудь на телефоні тим, що було, навіть якщо ви встановили іншу версію Android.

Інакше ... HTC PC Sync? Тим самим химерно порівняно з іншими інструментами.


0

Якщо у вас немає root , ви можете використовувати MyBackup . Він може зберігати програми та медіа (фотографії, музику, відео), а також зберігати дані (контакти, SMS, MMS, тривоги, ...).

На жаль, воно вимагає підключення до Інтернету (для облікового запису MyBackup / Rerware) навіть для локального збереження та відновлення (наприклад, на SD-картці), а безкоштовна версія - це лише один телефон (не можна копіювати резервну копію на інший телефон).

Зауважте, що некоренева версія менш потужна, ніж, наприклад, Titanium Backup або MyBackup Root.


Є також гелій (раніше Карбон), який також не потребує коріння.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.