Наскільки практично користуватися телефоном Android, повністю обходячи Google?


12

Однією з перших речей, які я помітив на своєму Nexus One, коли я вперше ввімкнув його, були GMail, Talk, Voice, Maps, Google Календар та багато інших служб на базі Google.

Я знаю, що навіть на ПК з Windows або Linux дуже важко уникнути використання Google ... але це можливо, оскільки існують альтернативи для кожного сервісу, який пропонує Google.

На Android, однак, справи здаються дуже жорсткими. Ви можете згадати час, за який Internet Explorer володів понад 95% частки ринку, просто тому, що він був тісно інтегрований з Windows. Тоді Netscape був доступний, але навіть якщо він працював так швидко, як Internet Explorer, його запуск займе значно більше часу.

Отже, мої запитання:

(1) Які існують альтернативи Google для GMail, Talk, Voice, Maps, Календаря Google на Nexus One?

(2) Чи справді вони працюють так само швидко, як "рідні" програми / послуги Google?


1
Одне, що ви не зможете замінити - це пошукова система.
але

5
Рекомендую змінити назву з Nexus One на Android. Це спеціально не пов'язано з цим телефоном.
Граф

@Earlz Я змінив це.
Матвій

1
Я живу (майже) без Google на своєму телефоні. Я налаштував небажаний обліковий запис лише для завантаження програм з ринку та використання Google Maps. Нічого більше.
Денис Ніколаєнко

2
@Al Everett Дійсно? Пошукова програма (віджет і та, яка реагує на апаратну кнопку) - це лише додаток. Можна замінити його.
Денис Ніколаєнко

Відповіді:


4

(1) Які існують альтернативи Google для GMail, Talk, Voice, Maps, Календаря Google на Nexus One?

Не можу сказати конкретно про Nexus One, але акціонерна платформа Android не постачається з продуктами, що брендують Google; так що так, телефон може жити без Google. Однак IMO, якщо ви користуєтесь Android та уникаєте служб Google, вам багато чого не вистачає.

Програма електронної пошти акцій може синхронізуватися з Gmail або іншими поштовими послугами через IMAP та POP. Однак, як і синхронізація Gmail з настільного комп’ютера через Thunderbird / Outlook, ви не зможете використовувати унікальні функції Gmail, такі як «Пріоритетні вхідні», «Архівні», «Маркування» тощо.

Програми, які використовують Cloud-Device Messaging (також Push-to-Device), потребують облікового запису Google. Без C2DM додаткам доведеться періодично обстежувати свої сервери, тому виснажуючи акумулятор. Існують альтернативні реалізації C2DM, які не підключаються до серверів Google, проте більшість програм не розроблені для таких альтернативних реалізацій і можуть мати проблеми.

Android Market Google є найбільшим місцем на ринку Android. Потрібно сказати, що ви не зможете завантажувати стільки програм так просто, якщо уникнете Android Market від Google.

Карти Google і навігації можна замінити, наприклад, Waze, Navdroyd, NDrive, RMaps і т. Д. Я не думаю, що StreetView є гарною заміною.

Звичайно, в Google Календар є замінники, але я жодного з них не використовував, тому не можу коментувати, наскільки вони хороші.

(2) Чи справді вони працюють так само швидко, як "рідні" програми / послуги Google?

Так, якщо ми віримо словам Google, жоден з додатків Google не використовує жодних «прихованих» Android-API, які могли б магічно спричинити їх програмне забезпечення перевершити інші програми. Однак, оскільки Google є Google, власні програми Google мають найкращу інтеграцію до платформи Android, а сторонні програми, як правило, вважають за краще інтегрувати власні програми з програмами Google.

Крім того, оскільки Nexus One є телефоном "чистого досвіду Google", це означає, що вкорінення та встановлення користувальницьких ПЗУ на Nexus One є одними з найпростіших з усіх пристроїв Android.


Відмінні відповіді як Метью Прочитаного, так і Лі Раян. Я б хотів, щоб я міг прийняти і те, і інше, але SE дозволяє лише прийняти одне. :)
Android Єва

Насправді вони використовують прихований API. На пристроях з акційними програмами Google існує спеціальний .jar, який реалізує основну функціональність, яка зберігається в / системному розділі, куди некористувальні користувачі не мають доступу. Ось чому важко встановити Android Market як окремий .apk
Денис Ніколаєнко

4
  • Android постачається з додатком електронної пошти, який дозволяє використовувати будь-який обліковий запис POP3, IMAP або Exchange.
  • Talk можна замінити на Meebo, eBuddy Messenger та багатьох інших.
  • Голос - це досить унікальна послуга, але деякі функції можна замінити - ви можете використовувати номер SIP-телефону та додаток на зразок Sipdroid для дзвінків, або щось на зразок Kik Messenger для текстових миттєвих повідомлень (подумайте, BlackBerry Messenger).
  • Пошук "Карт" на ринку показує кілька результатів, які виглядають багатообіцяючими, як і Календар.

 1. Додаток "Електронна пошта" має дуже, дуже глючно та мало функцій. Я впевнений, що є й інші поштові програми, які краще. З іншого боку, Talk також досить баггі; Я вважаю eBuddy набагато кращим. І багато людей мають проблеми з Календарем.

  Коли це дійсно зводиться до нього, якісний додаток - це якісний додаток, написав це Google чи ні. Начебто, Android не є настільки упередженим щодо додатків Google, як Windows щодо додатків Microsoft. Мій підхожий додаток Google і програми, що не належать Google, добре працює для мене, і я впевнений, що ви можете отримати набір програм, які працюватимуть як мінімум так само добре, як і програми Google.


І, звичайно, є альтернативні ринки додатків.
Матвій

Як щодо списку контактів у поєднанні з обліковим записом gmail?
liori

Хороше питання. На деяких пристроях ви можете обійти налаштування облікового запису Google, тому, імовірно, ви можете використовувати контакти без нього. В іншому випадку ви все одно не «користуєтесь» обліковим записом Google, якщо цього не хочете - вам знадобиться мати його, але якби у вас не було контактів Google, то нічого не відрізнятиметься від програми для самостійних контактів.
Матвій
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.