Чому деякі зарядні пристрої USB повільніше, ніж інші?


40

Здається, із зарядними пристроями USB для мого андроїд-телефону не всі створені рівними.

Перша фотографія - це офіційний зарядний пристрій, який постачався разом із моїм телефоном (галактичний зв’язок). Заряджається швидко, від 0 до 100% за пару годин макс.

Другий малюнок - це дешевий, який я потрапив на ebay, щоб використовувати його в офісі. Це працює, але це повільно, як вологий тиждень, може зайняти 6+ годин для зарядки, і якщо я використовую телефон під час зарядки, він, здається, стікає швидше, ніж заряджається.

Два зарядних пристрою, що наведені нижче, здаються однаковими характеристиками (5V / 1A), і з мого обмеженого розуміння, що P = V*Iвони повинні забезпечувати однакову потужність, правда?

На що ще потрібно звернути увагу, купуючи зарядний пристрій, і чи можна заздалегідь сказати, чи буде це повільно чи швидко (окрім тестування їх)?

Брендова зарядка Зарядний пристрій NoName
(клацніть зображення для більшого варіанту)

ps: Я знаю, що зарядка через комп'ютерний порт USB може бути набагато повільнішою, ніж використання стінової панелі, оскільки порти USB комп'ютера іноді можуть бути обмеженими струмом до 500 мА.


Питання, пов'язане з тим, хто знає про це більше, ніж я: чи правда, що USB-кабель може мати більш-менш "контакти"? Я чув, що кабелю потрібні додаткові один-два контакти, щоб мати змогу заряджатись на повній швидкості (тобто надсилати додаткову потужність, а також дані). Це може бути кабель, який є вузьким місцем, а не власне штепсельна розетка.
pzkpfw

1
@ bigbadonk420 - Так, є більш-менш контакти, але вони не мають нічого спільного зі швидкістю зарядки. Мікро USB-роз'єми мають 5-й контактний ідентифікатор, який називається ідентифікатором USB, який використовується в ході, щоб визначити, який пристрій повинен виконувати роль хоста. USB 3.0 додає 5/7 нових штифтів (2 диференціальні пари для SuperSpeed, сигнал заземлення для них, а також на роз'ємі Powered-B, зворотний шнур живлення (що дозволяє хосту черпати живлення з пристрою) та ґрунт для цього новий штир живлення).
Compro01

Не забувайте, що P = V*I(1) також можна переписати як P = R*i^2(2) і P = V^2/R(3). Скажімо, що C - заряд акумулятора, C = P*t(4), тому для (3) і (4) маємо C = t*V^2/R(5) => t = R*C/V^2(6). R- опір кабелю (тонкі дроти більш стійкі, тому час на зарядку буде довше); Vчи задана напруга - більше напруга, менше часу; якщо ви використовуєте ці адаптери загального джерела живлення, вони б неправильно виправляли напругу мережі змінного струму, тому ефективна напруга буде меншою, ніж вихідна напруга адаптера живлення, а час буде більшим ...
kokbira

Наприклад, у мене був телефон LG, який мав хороший кабель, яким я користуюся з цього часу. Нові телефони, які я придбав (Samsung), мають більш тонкі кабелі, тому я побачив, що зарядка іншими кабелями, ніж LG, призводить до більшого часу, щоб отримати 100% заряду акумулятора. Одного разу я купив ще один кабель (у тих китайських) і за допомогою телефону розряджався замість зарядженого. Цей китайський кабель був довший (2 м), тому опір, R = r*L/Aякий залежить від довжини кабелю, Lбув більшим, ніж інші кабелі ...
kokbira

Відповіді:


41

Брехня, проклята брехня та технічні характеристики. Я можу роздрукувати прекрасну наклейку, на якій написано, що вона виведе 1000A. Це не означає, що вийде це.

Значно дешевше зробити джерело з низькою потужністю, ніж зробити джерело живлення високої потужності. Виконання останнього означає, що вам потрібен більший трансформатор (з більш важкими обмотками), більший конденсатор (и), більший індуктор (і) та вищий випрямляч (і) струму, все це залучає більше грошей. Якщо ви намагаєтеся заробляти речі дешево і не переживаєте про примхливі речі, такі як етика, ви перейдете з компонентами нижнього кінця і масажуйте характеристики (тестуючи при низьких температурах і т. Д. Це особливо часто зустрічається з комп'ютером джерела живлення, які задають вихід при 25 ° C, навіть якщо вони фактично працюють при ~ 40 ° C, якщо ви не використовуєте їх в холодильнику), використовуйте теоретичні значення, а не фактично тестуючи продукт (економлячи гроші на QA) або просто відверте брехня про характеристики,

Одне велике червоне попереджувальне світло, що ваш зарядний пристрій є нестандартним, - це те, що знак СЕ (який використовується для вказівки на відповідність стандартам ЄС) підроблений. Форма букв та їх інтервал неправильна. На справжньому знаку СЕ повинні бути літери, кожна з яких утворює пів-і-бітове коло, і повинні з'єднуватися, якщо ви продовжите дугу, як показано нижче. Побіжний погляд на позначку вашого зарядного пристрою показує, що це виглядає не так.

Знак Європейської комісії

Знак CCC (що свідчить про відповідність китайським стандартам) також є підробленим.

Інші знаки попередження включають відсутність списку виробників та неправильну капіталізацію (має бути mA, не MA, якщо вони не стверджують, що можуть поставити мільярд ампер.).

По суті, щоб визначити, чи зарядний пристрій, ймовірно, нестандартний, застосуйте ті самі думки, що і ви, щоб визначити, чи є продукт підробленим. Єдина реальна відмінність між нестандартним продуктом та більшою кількістю підробок полягає в тому, підроблена етикетка виробника чи ні.


2
Однозначно дешевше конструювати адаптери з дешевих деталей, які насправді можуть не відповідати заявленим характеристикам. Також дешевше побудувати адаптер і поставити його без тестування, щоб бути впевненим, чи відповідає він специфікаціям.
Велоцираптори

Приємні подробиці про знак СЕ.
Майкл Банзон

25

Окрім фактичної поданої потужності, існує ще одна змінна: чи ПРИВІДУЄ, що зарядний пристрій здатний виводити номінальну потужність.

Пристрої мають різні стратегії розпізнавання того, який рейтинг має зарядний пристрій. Тепер, коли підключено до комп'ютера, це легко - цифри трапляються під час перерахування через USB. Але під час підключення до німого зарядного пристрою складніше, і ви не хочете намагатися намалювати занадто багато, оскільки це призведе до того, що захист від зарядного пристрою над струмом вдарить і вимкне його.

Я знаю, що Apple використовує специфічний набір резисторів у своїх зарядах для створення конкретних напруг на лініях передачі даних USB. Потім їхні пристрої шукають ці напруги і вважають, що вони можуть подати струм більшої кількості.

Проблема в цьому полягає в тому, що, здається, не так багато стандартів щодо цього виявлення - різні пристрої, схоже, роблять різні речі.

Я здогадуюсь, що ваш зарядний пристрій чиапо не робить все, що вимагає зв’язок галактики, щоб визнати, що зарядний пристрій здатний до 1 ампер, тому він не намагається заряджати з більш високою швидкістю.


3
Насправді, зараз є стандарт - специфікація зарядки USB-зарядки тут доступна . Зокрема, виділений порт зарядки повинен мати обмежені лінії D + та D-лінії для виявлення, а пристрою дозволяється підводити до 1,5 А з такого порту, тоді як вихідна напруга зарядного пристрою під час роботи не повинна опускатися нижче 2,0 В.
Сергій Власов

Те саме, що і @SergeyVlasov. Стандарт зарядки USB існував досить давно, кожен зарядний пристрій, який ви отримуєте, або відповідає йому, або стандарт, який iphone використовує для того, щоб ви купували їхні зарядні пристрої якомога частіше. Вони різні, і зарядний пристрій не може бути скаргами обом. Якщо пристрій "сумісний з iPhone" (або, будь-який термін для нього), він не буде сумісним через USB, і ваш телефон ледве буде заряджати його.
Кортук

@Kortuk - річ Apple не в зарядному пристрої. Це кабель, в якому є резистори. Якщо у вас є правильний кабель, всі зарядні пристрої якості є взаємозамінними.
Compro01

@ Compro01 це не відповідає моїм знанням того, як воно реалізовано, але ви, можливо, говорите про новий дизайн-кабель?
Кортук

Це не просто "специфікація зарядки USB проти специфікації Apple". Існує також кілька інших конфігурацій. Перегляньте таблицю даних для ti.com/lit/gpn/tps2511 , яка намагається взаємодіяти з усіма ними, та righto.com/2012/10/a-dozen-usb-chargers-in-lab-apple-is.html , яких реверсивні інженери кілька.
ендоліт

1

Як і у резисторів, у зарядних пристроїв є похибки, просто на них не написано, просто тому, що це має бути незначним у випадку відомих брендів. Ваш телефон навіть не буде заряджатися, якщо зарядний пристрій сильно відхилиться від зазначеної напруги. Це навіть не повинно завдати шкоди вашому телефону, оскільки сучасні телефони не вживають в них безпечних заходів. Тепер, якщо зарядний пристрій має правильну напругу, швидкість зарядки залежить від кількості струму, який він проходить. І ось тут проблема полягає в дешевих зарядних пристроях. Дешеві компоненти впливають на кількість струму, що проходить через них.


0

Якщо смартфон забирає більше часу з зарядним пристроєм для повної зарядки, це означає, що він дає менше енергії. З цим немає винятку чи лазівки. Візьміть мультиметр і виміряйте вихід самостійно.

У цьому випадку друковані характеристики (5V / 1A) можуть бути просто неправильними, або можуть бути інші речі, такі як кабель, роз'єм тощо, які прикручують вихід.


До зарядного пристрою може бути один або два компоненти; або у вас є знімний USB-кабель, або немає. Якщо це зробити, це може бути викликано кабелем, а це означає, що надруковані характеристики можуть бути на 100% правильними. Обидва зарядні пристрої мають вигляд знімних USB-кабелів.
pzkpfw

1
Окрім @ bigbadonk420, якщо у пристрою немає коротких ліній передачі даних, ваш телефон повинен намалювати лише 100mA.
Кортук

@Kortuk Тут не застосовується.
Майте на

@SachinShekhar - це якщо вони використовують зарядний пристрій для розширення 1,8А та намагаються зарядити iphone чи навпаки.
Кортук

0

Навіть 10A зарядний пристрій не швидко наступить, оскільки Android визнав ваш зарядний пристрій 500 мА .

Обхід https://dangerousthings.com/shop/android-fast-charge-usb-cable/ Або шляхом скорочення DATA + та DATA-


2
Чому Android повинен робити це? 500 мА - специфікація для USB 2.0. USB 3.0 може доставити 900 мА. І використовуючи настінну вилку, 2.000 мА не є винятком. Тож ваше "тому" стоїть дуже сумнівно. Чи можете ви надати будь-яке джерело для цієї заяви? Більше того: скорочення DATA + та DATA - це дуже небезпечна ідея для мене та може зашкодити вашому пристрою. Що зв'язаний ваш кабель - це просто "підробка" режиму кондиціонування, дозволяючи пристрою думати, що він підключений до розетки. Прочитайте опис там. Питання полягає лише в порівнянні різних настінних пробок, тому це не повинно застосовуватися.
Izzy
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.