Як оперативна пам’ять та швидкість процесора впливають на загальну продуктивність на Android?


25

Оскільки Android можна встановити на широкому діапазоні пристроїв, мені цікаво, наскільки важлива оперативна пам’ять та швидкість процесора для продуктивності пристрою. Завжди є компроміси, коли щось збільшується, а інше зменшується!

Чи більше оперативної пам’яті чи швидший процесор краще для загального перегляду та менш багатозадачності? Що робити, якщо мені цікаво грати чи робити багато справ одночасно? Чи буде більше оперативної пам’яті компенсувати більш повільний процесор чи навпаки?


1
BTW: Пам’ятайте, що тактова частота процесора не така, як швидкість процесора. Більш корисні показники, що тактовою частотою процесора є Mflops, інструкції середнього мільйона в секунду (MIPS) і т. Д. Різниця між Mflops і MIPS можна побачити при деяких оптимізаціях (наприклад, оптимізації JIT), оскільки деякі процесори мають спеціальні інструкції, які дозволяють обчислювати мот одразу . Однак вони не застосовуються у рідному коді, якщо додаток не складено з підтримкою цих інструкцій.
v6ak

Відповіді:


39

У контексті Android більше оперативної пам’яті означає, що Android може зберігати більше програми для сну в оперативній пам’яті, тому вони будуть готові до швидкого відновлення після повернення до програм. Більше оперативної пам’яті означає, що Android збирається витрачати менше часу на вбивство та перезавантаження програм із внутрішньої пам’яті / sd-карти, а натомість витрачає більше часу на фактичну роботу, яку ви хвилюєте. Це означає, що більше оперативної пам’яті зазвичай дає вам кращу / швидшу комутацію завдань. Крім того, більше оперативної пам’яті означає, що ваш домашній екран рідше буде вбитий; і ви не відчуєте цього 10-секундного очікування, що відчуває, як-то назавжди. Наявність більшої кількості оперативної пам’яті також дозволяє запускати складні програми, які, природно, вимагають багато пам'яті, наприклад, редактор фото / відео, складні ігри тощо

Вищий процесор здатний обчислювати речі набагато швидше, хоча спочатку це може виглядати спокусливо, помітно, що більшість програм - крім ігор та синтетичних орієнтирів та, можливо, веб-сторінок із важкою швидкістю - пов'язані з входом / виводу, а не з процесором -зв’язаний; інакше кажучи, більшість програм очікує завершення передачі мережі, зчитування флеш-пам’яті, зчитування DMA, обробки подій дотику тощо, замість того, щоб чекати деяких обчислень. У застосуванні, пов'язаному з процесором, збільшення швидкості процесора може означати меншу затримку між торканням екрана та оновленням екрана, щоб відобразити сенсорну подію. Однак, до певного моменту, більше не буде помітної переваги додавання ще більше процесора; поза певним моментом поворот входу буде набагато швидшим, ніж час власного мозку (приблизно). 100-200 мс), і ми не зможемо сприймати перевагу додавання ще швидшого процесора. Також зауважте, що час повороту введення-виведення залежить від великої кількості інших факторів, наприклад, затримки кабелів, швидкості шини тощо. По-друге, наявність додаткового часу для запасного процесора також означає, що Android може призначити їх запасні цикли процесора до фонових процесів, щоб фонові процеси могли працювати краще.

Підсумок

Більше оперативної пам’яті:

  • краща комутація завдань
  • може запускати складніші програми або відкривати більші / складніші файли

Більше процесора:

  • швидший поворот між входом та відповіддю (менший затримка) у додатках, пов'язаних з процесором
  • краща обробка фону

Словом, обидва однаково важливі; ваша особиста модель використання визначить, що для вас цінніше. Якщо ви, як правило, залишаєтесь в одній програмі і чутливі до затримки вводу-виводу, то швидше мати процесор буде для вас більш цінним; якщо ви постійно переключаєтесь між багатьма різними програмами або вам потрібно запускати складні програми, голодні для пам’яті, щоб відкрити складні великі файли, то наявність додаткової оперативної пам’яті стане для вас більш цінною.


1
Приємна робота Lie ... найкраща відповідь поки що.
mlevit

16

Ну це дуже суб'єктивно, адже це залежить від того, що ти робиш.

Перш за все, справжній багатозадачність (із запуском декількох додатків ) вимагає швидшого процесора, щоб усі процеси могли працювати з гідною швидкістю. Ви праві, що для того, щоб усі ці додатки залишилися в пам'яті, вам потрібно більше оперативної пам’яті.

У мене є 512 Мб оперативної пам’яті, і мої процеси починають вбиватися лише тоді, коли я запускаю щось, що використовує тонну, як Angry Birds. З іншого боку, у мене процесор 1 ГГц, і я ніколи не помічаю уповільнення, незалежно від того, що я роблю (окрім Angry Birds, що зависає під час довгих ігор).

Якщо ви робите електронну пошту, Twitter, Facebook, Інтернет тощо, ви, ймовірно, хочете більше оперативної пам’яті. Якщо ви хочете пограти в ігри, то вам потрібна пристойна кількість оперативної пам’яті, але процесор і графічний чіп будуть важливішими. Загалом.

Ще одне важливе значення - швидкість вводу / виводу. Якщо у вас телефон Samsung, який використовує RFS, встановіть лагфікс EXT4 - ви помітите величезне поліпшення. Якщо ви записуєте HD-відео, можливо, ви хочете отримати швидшу SD-карту (у нас є питання щодо цього) тощо.

Розмір пам’яті в значній мірі не пов'язаний з продуктивністю, але ви також хочете врахувати це. Багато користувачів вдаряються після встановлення кількох додатків і виявляють, що у них не вистачає місця. Я настійно рекомендую такий пристрій, як мій Vibrant, який має надмірну внутрішню пам’ять у 2 Гб (система + дані) (і внутрішню SD-пам'ять 14 ГБ плюс зовнішня карта SD).


Я відредагував своє питання, щоб зробити його менш суб’єктивним.
сб

3
Більшість часу ми не справді "багатозадачні". У нас може працювати кілька додатків, але програми, які працюють у фоновому режимі, зазвичай нічого не роблять, тому головна проблема - це тримати їх відкритими, що займає пам'ять. Якщо вони активно працюють, наприклад, слухаючи потокові медіа та переглядаючи Інтернет або граючи в гру, тоді я б сказав, що швидкість процесора важливіша (в межах звичайних апаратних стандартів, очевидно, що швидкий процесор є безглуздим, якщо у вас є 1 Кб оперативної пам'яті ).
Метт

Метт, я збирався написати щось подібне. Однак я думаю, що фонові завдання зазвичай не є інтенсивними процесорами. Вони можуть використовувати деякі введення-виведення, а в деяких випадках вони можуть бути інтенсивними введення-виведення (наприклад, завантаження файлів, копіювання файлів), але навряд чи вони будуть інтенсивними процесорами. Отже, як згадувалося в іншій публікації, процесор, мабуть, важливіший для інтенсивного одноразового введення (наприклад, ігор), а оперативна пам'ять важливіша для інтенсивного перемикання завдань.
v6ak

Ну, музичні плеєри - виняток: вони можуть бути інтенсивними процесорами, і вони, швидше за все, працюватимуть у фоновому режимі.
v6ak

1
@ v6ak: інтенсивні фонові програми для вводу / виводу можуть потенційно порушити введення-вивід переднього плану та в погано написаних додатках (наприклад, додатки, які роблять введення-виведення в потоці інтерфейсу), це також може бути причиною поганої реакції або відставання , Я не знаю, чи Android надає пріоритет на перший план вводу / виводу, хоча я вважаю, що це так.
Лже Раян

4

У телефоні більшість програм, якими ви користуєтесь, вважають електронну пошту, чат, веб-браузер,…

Цей вид додатків не потребує потужного процесора, але враховуючи той факт, що ви будете користуватися телефоном Android, ви будете запускати кілька додатків одночасно, для чого потрібен додатковий час процесора, але що ще важливіше, для розміщення потрібна достатня кількість оперативної пам’яті. всі програми.

Отже, більше ніж одне чи інше, важлива річ у балансі телефону Android. За допомогою 2 ГГц процесора та 512 Мб оперативної пам’яті ви будете витрачати потужність процесора, оскільки у телефону не буде достатньо пам’яті, щоб вмістити достатню кількість програм для споживання цієї кількості циклів процесора. Те саме відбувається з процесором 500 МГц і 2 Гб або ОЗУ, у процесора не буде достатньо циклів, щоб виконати достатню кількість програм, щоб спожити цю кількість оперативної пам'яті.

Тож БАЛАНС - це те, що слід враховувати . Процесор на 1 ГГц з 512 до 1 Гб оперативної пам’яті - чудова комбінація. Те ж саме стосується 600 МГц з 256 Мб до 512 Мб (трохи недостатні для останніх версій Andorid), або для нових двох ядер 1 ГГц процесора з 712 Мбіт або більше оперативної пам’яті.

Враховуючи ці міркування, моєю рекомендацією буде пошук телефону з процесором 1 ГГц і більше, 1 Гб або більше оперативної пам’яті, цей телефон буде достатньо потужним, щоб запустити всі додатки, які вам знадобляться в наступні 2 роки, що є максимальним періодом час, коли ви будете користуватися телефоном, даючи швидкість еволюції мобільної технології.


1
... ціною вашої первістки; у певних районах світу, принаймні.
Лже Раян

@Lie Ryan, правда, але, на жаль, це ціна наявності останнього гаджета.
Долівера

-1

Насправді пропускна здатність пам'яті найбільш обмежує. По-друге, хороший баланс у специфікаціях, включаючи розмір оперативної пам’яті, швидкість процесора та паралельність.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.