Як би ви видалили негідний додаток Home (Launcher)?


16

Якщо ви мали встановити програму «Домашній екран», яка не надає вам доступ до екрана «Налаштування системи» (щоб перейти до «Керування програмами»), а також не дозволяє запускати програми (наприклад, Market Market або сторонні інсталятори / unistallers), Є ЯКЩО спосіб видалити таку програму?

Я знаю, що Android вимагає вашого дозволу, перш ніж дозволити новій програмі взяти на себе привілей на головний екран. Але скажіть, що ви намагаєтеся нещодавно опублікованого додатка Launcher, який баггі (або шкідливий). Ви, звичайно, все ще скажете Android, що це нормально, щоб надати цій програмі привілей на головний екран. Тепер, коли він встановлений, ваш телефон тепер практично марний?

Чи є спосіб, щоб типовий кінцевий користувач (у якого немає Eclipse / ADB) вийти з цієї ситуації? Окрім того, як зробити повне скидання заводу?

Я розумію, що існують способи видалення програми через ADB ("adb uninstall package.name")

Але здається, що типовий кінцевий користувач потенційно може бути накручений, якщо він коли-небудь встановить такий шкідливий / помилковий додаток. Це здається, що в Android проступає безпека, ні?


Я б сказав, вилучіть додаток із SD-карти, якщо вона там була встановлена, але я думаю, що про це було сказано раніше, з кращим виправленням.
glasnt

@glasnt Корисна пропозиція, але я здебільшого цікавлюсь випадком, коли запускається програма встановлена ​​на локальне сховище, а не SD. Спасибі.
jpeskin

@glasnt: Запуск запуску, як правило, не встановлюється на SD-карту, оскільки програма для запуску повинна бути доступною при видаленні SD-карти.
Лежати Райан

Така ситуація сталася нещодавно через помилку розробника, а не злобу. У цьому питанні ви можете знайти корисну інформацію: android.stackexchange.com/questions/4910/…
але

Відповіді:


13

Запустіть свій пристрій у БЕЗКОШТОВНОМУ РЕЖИМІ та видаліть програму, яка спричиняє проблеми. Перезавантаження вийде з безпечного режиму. Ось як отримати доступ до БЕЗКОШТОВНОГО РЕЖИМУ на кількох популярних пристроях.

Пристрої HTC з фізичними кнопками:

 • Вимкніть телефон Android.
 • Натисніть кнопку Меню на телефоні.
 • Утримуючи кнопку Меню, увімкніть пристрій і продовжуйте натискати кнопку Меню, поки не з’явиться екран блокування.
 • " Безпечний режим тепер слід друкувати в нижньому лівому куті вашого дисплея. У безпечному режимі Android не завантажує сторонні додатки, і ви можете видалити програму, яка спричинила проблеми з Налаштування> Програми> Керування програмами.

Nexus One:

 • Вимкніть Nexus. Вийміть акумулятор, якщо це неможливо зробити нормальним способом.
 • Натисніть кнопку живлення, щоб запустити телефон, і натисніть та потримайте трекбол праворуч, коли з'явиться логотип. Ви також повинні мати можливість утримувати сенсорну кнопку меню, якщо ви хочете цього.
 • Продовжуйте натискати, поки не з’явиться екран блокування, і тепер ви повинні перебувати в безпечному режимі.

Motorola Droid

 • Вимкніть Droid та відкрийте апаратну клавіатуру.
 • Одночасно натисніть кнопку живлення та кнопку меню на клавіатурі.
 • Тримайте натиснутою клавішу Меню, поки ви не побачите "Droid Eye" і не відчуєте, що телефон вібрує.
 • Ваш Droid повинен запуститися і сказати «Безпечний режим» у лівому нижньому куті екрана.

Samsung Galaxy S

 1. Вимкніть телефон.

 2. Увімкніть телефон, натискаючи та утримуючи кнопку Меню.

 3. Тримайте кнопку "Меню", поки не завантажиться головний екран. У лівому нижньому куті слід писати Безпечний режим.


відмінна відповідь. Це дійсно дозволяє відключити "тестовий" шкідливий додаток "Домашній", який я розробив для вивчення цієї проблеми. Дякую.
jpeskin

8

Щоб створити такий зловмисний запуск, потрібно:

 1. Вимкнути налаштування> Програми> Керувати програмами
 2. Вимкнути налаштування> Програми> Розробка> Налагодження через USB
 3. Відключити ринок (щоб не завантажувати програми Home Switcher)
 4. Запобігати відкриттю всіх інших програм типу Launcher (інакше ви можете просто запустити інший Launcher і перейти до Налаштування звідти)
 5. Вимкнути додаток типу термінального емулятора (щоб запобігти видаленню за допомогою pmабо rm-ing the .apk)
 6. ... інші?

Це здається, що в Android проступає безпека, ні?

Ні. Коли фахівці з питань безпеки говорять про систему, яка має хороший рівень безпеки, вони не говорять про дурного користувача, який робить тупі речі своїй системі. Дурний користувач, який надає ненадійній програмі невиправдані пільги, - це соціальні проблеми, а не проблеми безпеки.

Linux (і Android) захищений не тому, що неможливо зіпсувати систему (ви можете, дуже легко, просто ввести sudo rm -rf /). Linux захищений, оскільки шкідлива програма не може зіпсувати систему без дозволу користувача, і користувач не може зіпсувати систему, якщо у них немає відповідного привілею зіпсувати систему (користувач з привілеєм root може зіпсувати систему в тисячах способи).

На відміну від деяких інших ОС, Linux (і Android) не намагаються захистити користувача від чогось дурного (оскільки такий захист також заважає владним користувачам робити щось розумне). Він буде сліпо виконувати ваше замовлення, коли ви сказали йому знищити себе (до тих пір, поки користувач має право командувати систему знищити себе).

Наступна лекція судо вперше про судовиків підсумовує Unix / Linux шлях до безпеки:

We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.

У будь-якому випадку, якщо такий шкідливий запуск запущений на ринок, ми можемо бути впевнені, що Google негайно видалить його з Market, і, можливо, видасть віддалену команду видалення. І якщо ви встановлюєте такий запуск з-за меж ринку, ви не є "типовим користувачем", ви несете відповідальність за себе, якщо встановлюєте програми з-за меж ринку.


Погоджений, я сподіваюся, що коментарі та рейтинги будуть відштовхувати інших від використання такої програми, якби вона існувала.
Брайан Денні

1
Це не завжди так - я хотів би посилатися на інцидент, коли популярний додаток LauncherPro для домашнього екрана "закінчився". Ті, хто не оновлювався до нової версії, були заблоковані, і їм довелося скористатись обхідним способом повернутися та завантажити нове оновлення. Дев визнав свою помилку і кинув ідею ввести "бомбу з тимчасовим" у його додаток.
Спаркс

1
Ваш список речей, які повинен відключити зловмисний запуск, вводить в оману. Коли ви створюєте заміну додатка запуску, ці речі за замовчуванням відключені. Ви дійсно повинні цілеспрямовано включати доступ до налаштувань у своєму запуску. Ваша думка про те, що технічно це проблема юзабіліті, а не проблема безпеки, справедлива. Але це не робить цю серйозну проблему зручності використання. Android розумно захищає (відмовляючи root) користувачеві робити багато дурних речей. Виховувати світ нереально. Такі проблеми вирішуються (наприклад, БЕЗКОШТОВНИЙ РЕЖИМ, згаданий нижче).
jpeskin

@jpeskin: Це правда, але якщо в додатку "Домашній екран" немає списку програм (які, якщо спеціально не вимкнено, включає Settings.apk та інші елементи); то більшість користувачів не буде настільки нерозумним перевірити "Встановити як за замовчуванням", і вони зможуть повернутися на свій старий головний екран натисканням кнопки "Головна". Це означає, що дійсно шкідливий домашній екран повинен обдурити користувача, щоб перевірити "Встановити як за замовчуванням", що досягається лише шляхом подання списку програм (і сподіваючись, що користувач не помітить усіх програм, які можна використовувати для зміни домашніх екранів, є відсутній).
Lie Lie Ryan

@jpeskin: Випадок із LauncherPro цікавий, оскільки це дуже чудовий додаток для домашнього екрану, який виявився негідником через помилку в коді закінчення терміну дії, а помилка виявляється лише деякий час після встановлення (це означає, що більшість людей перевірили б встановити за замовчуванням). Але цей інцидент дійсно підкреслює, що через особливе положення домашнього екрана (як додаток, який "володів" кнопкою "Домашній екран"), шкідливий домашній екран може викликати прикрощі для користувачів і практично захопити пристрій. Ми побачимо, чи Google щось зробить з цим у наступних випусках.
Лже Раян

5

Для "типового кінцевого споживача", ймовірно, найпростішими способами є:

Якщо "негідник" було встановлено з Google Play:

 1. На комп’ютері відкрийте веб-сайт Play Store улюбленим веб-переглядачем
 2. Увійдіть, використовуючи дані облікового запису Google
 3. Перейдіть на вкладку "Мої програми для Android" у верхньому правому куті сторінки
 4. Шукайте додаток "шахрай"
 5. Натисніть на символ сміття поруч

Це видалить вибраний додаток. Звичайно, це працює лише для програм, встановлених через Google Play.

Якщо ви завантажили "шахрая" (встановили його з іншого джерела)

Якщо ви завантажили "шахрая", вам знадобиться ще кілька кроків. Виконайте 1 + 2 з наведеного вище списку, а потім ...

 1. Шукайте будь-який інший додаток для домашнього екрана / запуску
 2. Натисніть кнопку "Встановити" на своїй сторінці
 3. Якщо до цього облікового запису Google підключено кілька пристроїв, виберіть той із додатком ізгоїв
 4. Натисніть "ОК"
 5. Протягом наступних кількох хвилин на ваш пристрій має бути встановлений новий запуск. До цього часу ви можете періодично включати його, щоб переконатися, що він залишається "неспаним" (і підключений до мережі), що може трохи прискорити процес.
 6. Після завершення встановлення натисніть Homeкнопку.
 7. Оскільки Android помітив нову програму запуску, спливаюче меню попросить вас вибрати, який саме запуску запуску. Виберіть будь-який пусковий пристрій, тільки не шахрайський.
 8. Оскільки у вас зараз працює повністю функціональний запуск, ви можете вжити звичайних заходів, щоб видалити додаток "шахрай".
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.