Android: величезний файл thumbdata4 у папці DCIM


22

Нещодавно я помітив величезний (> 3,5 ГБ) файл у папці DCIM / .thumbnails. Я спробував її видалити, але наступного разу, коли я відкриваю програму Camera, вона відновлює файл (і блокує телефон, іноді відображаючи повідомлення про "сканування медіа в процесі", в процесі).

Загальний розмір файлу всіх (приблизно 2000) фотографій, що відображаються в Галереї, становить близько 500 Мб. Крім того, у папках є близько 35000 зображень, які містять файли .nomedia, щоб надати Android ігнорувати засоби масової інформації. Загальний розмір файлу - близько 1,5 Гб. Додаток «Галерея» правильно ігнорує ці зображення, але мені цікаво, чи програма Camera не поводиться з ними та чи обробляє їх.

Я думаю, що ця проблема виникла після оновлення ICS ... або коли телефон (Samsung Galaxy Note) був вперше оновлений з Пряників, або на якусь більш пізню дату.

Будь-які ідеї, будь ласка?


1
файл thumbdata зберігає 10-кілобайтний мікро-мініатюру для кожного зображення (ігноруючи .nomedia) iirc. Якщо він стає таким величезним, Samsung може щось зламати. дивіться MiniThumbFile.java

Hmm MiniThumbFile зберігає зміщення даних за допомогою ідентифікатора, який є номером, який присвоюється всім файлам на вашому пристрої, включаючи номедійні файли. Якщо у вас багато файлів і ваші зображення отримують високий ідентифікатор, вони будуть розміщені дуже пізно в міні-файлі. Ви можете отримати менший файл, якщо спробуєте отримати менші ідентифікатори для ваших реальних зображень (можливо, перейменування папок зображень nomedia на щось із Z чи так може спрацювати - також скиньте медіа-db десь у налаштуваннях системи> програми> Media Provider або так)

Дякуємо за ваші пропозиції, запл. Я не розумію, чому допоможе Ваша пропозиція щодо назви папок nomedia пізніше в алфавіті; чи забирають більше ідентифікаційних номерів більше місця? На щастя, я, здається, знайшов рішення. Дивіться мою відповідь нижче.

Між іншим, я бачу, що був ще один голос, щоб "закрити" це питання ще до того, як на нього відповіли. Я не розумію. Хтось вважає, що питання було якимось чином недоречним?

1
Питання не пов’язане з програмуванням і чи краще IMO підходить для ентузіастів Android . Що стосується більшого ідентифікатора: я не впевнений на 100%, але thumbfile використовує long pos = id * BYTES_PER_MINTHUMB;як позицію у файлі, тому чим більший ідентифікатор, тим більший має бути файл. 2000 цих великих пальців (з ідентифікатором 0-1999) повинні мати близько 20 Мб. Частина, яка мене бентежить, - це те, що у вас є файл minithumb4, а офіційне джерело має лише версію 3.

Відповіді:


4

Це відбувається, коли ви завантажуєте багато зображень одночасно через сторонні додатки, такі як whats'app або pixlrxperss. Єдиним відомим на сьогодні рішенням є заміна .thumbnail-файлу невеликим .thumbnail-файлом з такою ж назвою. Можливо, існує всього 2 таких файлу, які вам доведеться замінювати щоразу.


2

Це нормально, і зазвичай це не помилка.

Зазвичай.

Перш ніж робити щось інше, спробуйте з’ясувати, чи використовується у вашому телефоні файлова система, яка не є FAT, або хтось із її братів.

Якщо ви не використовуєте FAT або подібні, ці файли повідомляють про максимальний розмір, але насправді вони не займають значної кількості місця, оскільки вони називаються рідкими файлами . Це означає, що ви можете просто видалити їх один раз, і вони будуть відтворені, але мають нульовий розмір, незважаючи на повідомлення про максимальний розмір будь-якого.

Якщо будуть з допомогою FAT або схожою або зареєстрованого розміру цих файлів викликають проблеми з іншими додатками, дотримуйтесь інструкцій в відповіді prepbgg в , щоб скинути мініатюрну індексацію назад до нуля, операціями якого , можливо , забажає періодично повторюватися.


1
на CyanogenMod9, принаймні, / mnt / sdcard-розділ, якщо VFAT, тому не підтримує розріджені файли - спроба створити натомість створить НАДІЙНИЙ величезний файл, заповнений нулями, а не розріджений файл.
Matija Nalis

1

За допомогою googling я знайшов посилання на помилку в ICS, яка може спричинити цю проблему.

Слідуючи раді тут у мене є:

 1. Видалено файл thumbdata (у DCIM / .thumbnails)

 2. У Налаштуваннях-> Програми-> Все-> Галерея: очищені дані (лише кілька Мб), (я б також очистив кеш, якби там щось було), а потім "Примусити зупинити"

 3. У Налаштуваннях-> Програми-> Все-> Зберігання медіа: очищені дані (лише близько 30 Мб), (я б також очистив кеш, якби там щось було), потім "Примусово зупинити"

 4. Переставив телефон

Коли я наступного разу запустив додаток Camera, він довго не реагував, можливо, від 20 до 30 хвилин, імовірно, під час повторного сканування мультимедійних файлів. Очікуючи, що зараз це завершиться, здається, все в порядку:

 • Камера, галерея та QuickPic, здається, працюють

 • Здається, що thumbdata4 розмістився приблизно в 500 Мб (все ще напрочуд великий, але керований).


1
Я говорив занадто рано. Після того, як 4 або 5 днів дотримувалися однакового розміру, файл .thumbdata4 тепер підскочив до 1,1 ГБ.

Видаліть папку .thumnails і створіть на своєму місці файл з тим самим іменем, це запобіжить відтворення папки: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1318827&page=3

3
є запропонований ваз для вирішення цього питання: скопіюйте. Це не дозволяє галереї знову зробити файл. Але я думаю, що через деякий час він створить його з іншою назвою. У мене, можливо, 2GB фотографій у телефоні. І про 3-4 Гб файлів .thumbnail .. це смішно
Кокеш

@ 79E09796 Працює лише до того, як ви зробите іншу фотографію чи пересунете фотографії на телефоні.
Секко

1

Я знаю, що питання давнє, але я намагався знайти рішення тут і на тих андроїд-форумах. Жоден, здавалося, не працює.

Створення посилання на / dev / null на .thumbnails вирішило проблему і тепер здається настільки очевидною:

 1. Підключіть телефон до комп’ютера
 2. Знайдіть величезну папку DCIM / .thumbnails та видаліть її
 3. Створіть посилання на / dev / null як root із назвою папки:

  $ sudo ln -s / dev / null .thumbnails

Це дозволяє уникнути створення папки заново. Я не помітив, що в моєму пристрої щось пішло не так, навіть із ескізами на WhatsApp чи Quickpic.


1
На жаль, принаймні CynogenMod 9 (на базі android 4.0.4) / mnt / sdcard має тип VFAT, тому символьні посилання не підтримуються (ані інші приємні речі, які працювали б у файлових системах ext2 / 3/4 - наприклад, "chown root" .thumbnails ; chmod 000. мініатюри; chattr + i .thumbnails ")
Matija Nalis

0

В Android 6.0 (Marshmallow) додаток Галерея було замінено на Google Фото. Ви повинні мати змогу видалити папку ескізів, оскільки я не думаю, що програма Photos використовує її.


-1

Єдиний спосіб - видалити додаток Галерея та встановити інший додаток. QuickPic - це програма заміни, яка не створює ескізів і є швидкою та ефективною.

Відповідь дається Andión також працює.

Зауважте, що вам потрібно вимкнути функції серед різних програм, щоб запобігти накопиченню даних. У файловому менеджері X-plore відключіть "Показати медіа-файли", і він не буде генерувати ескізи. Нарешті, додайте кілька .nomediaфайлів у папку із зображеннями, до яких зазвичай не доходить.


-1

Дайте назви файлів відео та зображень, які починаються ., як-от .video. Тоді у вашій папці DCIM не будуть створені ескізи.

Іншим рішенням є відключення програми «Галерея» для списку додатків у налаштуваннях.


1
Ваша перша пропозиція також повністю приховає зображення та відеофайли - що навряд чи буде цікавим для ОП. А другий, який ви не могли серйозно мати на увазі (принаймні, не пропонуючи альтернативу, яку ОП може використати для перегляду цих засобів масової інформації - у такому випадку ця відповідь вже є кращою).
Іззі

-2
 1. Спочатку видаліть папку .thnable з папки DCIM
 2. Потім у папці DCIM створіть файл із назвою '.thumbnails'

Ви закінчили.

Примітки. Створіть файл, а не папку. Якщо у вас немає файлового менеджера, завантажте ES-менеджер із Play Store безкоштовно.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.