Яке відношення між диспетчером ROM, ClockworkMod та Nandroid? Які з них мені потрібні?


29

Тому я розумію, що перше, що мені потрібно зробити зі своїм телефоном після вкорінення, - це створити резервну копію всього. Але мене збентежило близько 3, мабуть, популярних інструментів, використовуваних для цього.

Наприклад, чи є Nandroid програма, яку я запускаю на комп'ютері, підключеному до пристрою Android, або на самому пристрої?

Я розумію, що ClockworkMod - це "спеціальне відновлення". Що це означає? Навіщо мені це потрібно? Що це означає «спалахнути»?

Окрім перегляду та встановлення нових ПЗУ, як менеджер ROM взаємодіє з іншими двома? Чи включає вони їх обидва, тому мені просто потрібно завантажити його з ринку і зробити це з ним?

Я буду вдячний за будь-яку відповідь, яка може розібрати відмінності, акцентуючи увагу на тому, що мені, як кінцевому користувачеві, насправді потрібно зробити, і чи є ризик щодо цих дій.

Відповіді:


20

"Відновлення" - це спеціальний простір у внутрішній пам'яті телефону, відведений виробником для діагностики та оновлення ОС. У термінах Windows це приблизний еквівалент завантажувального меню (до нього зазвичай звертається натискання клавіші F8 під час завантаження.) Це звичайно непомітно для телефону при звичайній роботі, і доступ до нього здійснюється спеціальним чином (зазвичай, увімкнувши телефон, утримуючи один або більше кнопок).

Проблема полягає в тому, що відновлення, яке поставляється із запасними пристроями, не дозволяє встановлювати власні ПЗУ, лише зображення прошивки, "підписані" виробником. Для того, щоб встановити власні ПЗУ (наприклад, CyanogenMod), вам потрібно буде замінити зображення для відновлення запасів на спеціальне, створене розробниками спільноти. На Android є кілька власних вилучень, найбільш відомими є Clockworkmod (CWM) та Amon-Ra. Ці спеціальні відшкодування дозволяють робити набагато більше речей із телефоном. Найбільшою перевагою є можливість прошивки неподписаних користувацьких ПЗУ. Інші переваги включають різні інструменти та утиліти для подальшого управління телефонами.

Одна з таких утиліт називається "NANDroid". Це інструмент резервного копіювання та відновлення, що дозволяє сфотографувати всю внутрішню пам'ять телефону NAND (звідси і назва) та зберегти її на SD-карті. Якщо з програмним забезпеченням телефону щось піде не так, ви можете скористатися раніше збереженою резервною копією, щоб повернути телефон у робочий стан.

Виробник ClockworkMod Recovery також створив додаток для Android під назвою "ROM Manager". Цей додаток дозволяє легко оновити відновлення CWM до нової версії, коли вона стане доступною для вашого пристрою. Це також дозволяє керувати резервними копіями NANDroid, що зберігаються на SD-картці, а також виконувати низку інших корисних розширених завдань. До них належать виправлення дозволу на додаток / дані, перерозподіл SD-карти прямо на телефон, завантаження різних користувальницьких ПЗУ та прошивання їх безпосередньо з програми. Платна версія «Преміум» додатка має більш вдосконалені функції, такі як повідомлення про оновлення OTA для користувацьких ROM, які підтримують її тощо.


Дякую, саме це я шукав. Лише одне питання - зрештою, для створення резервних копій, чи достатньо диспетчера ROM? Чи включає він і інструменти ClockworkMod, і Nandroid?
Дуб

4
@Oak: CWM можна встановити в диспетчері ROM, а саме CWM - це те, що виконує резервну копію NAND, так що так. Першим пунктом меню в інтерфейсі диспетчера ROM є просто "Flash ClockworkMod Recovery", після якого ви налаштовані використовувати інші функції (наприклад, створення та відновлення з резервних копій NAND).
eldarerathis

+1 для всієї інформації. Дуже корисна та уточнююча для новачків. Після вибору "Flash ClockworkMod Recovery" я повинен вибрати свою модель пристрою. Я використовую Samsung Galaxy i551, що робити, якщо він не відображається у списку?
Дієго

Я не вірю, що відновлення CWM для i551 є.
Чах

6

Нандроїд - це ім'я для повного резервного копіювання або зображення вашого пристрою. Його можна виконувати в режимі роботи годинника (смв).

Clockwork mod - це власне відновлення, оскільки це секунда інструментів, які можна використовувати без завантаження ОС. Подумайте про це має додатковий BIOS. Під час вкорінення та вторгнення у в'язницю, ви захочете встановити годинниковий мод. Саме робоча коня має утиліти для резервного копіювання / відновлення / стирання та встановлення непідписаних поштових оновлень.

Rom менеджер - це програма, доступна в ОС, яка дозволяє швидкий доступ та інтеграцію з годинниковим модом. Rom менеджер може оновлювати та встановлювати версії робочих годин для годинника, а також автоматично завантажуватися в режим роботи годинника для швидшого доступу до цих функцій. Менеджер Cwm та Rom розпочав одну і ту ж особу. Rom менеджер давайте завантажимо Roms, а потім завантажимо в cwm, щоб створити резервну копію та встановити їх.

Вам знадобиться спеціальне відновлення ... (я знаю двох) cwm або armon ra. Вони дозволяють u виконувати резервне копіювання. Ром-менеджер не обов'язково потрібен, але він корисний і добре інтегрується в cwm.


1
подумайте про ClockworkMod Recovery як розділ відновлення, який зазвичай зустрічається у більшості ноутбуків / нетбуків, зроблених за останні 5 років, розділ для відновлення - це основна ОС, яка має базовий набір інструментів для діагностики, відновлення, виправлення та перевстановлення первинної ОС у разі первинна ОС пошкоджена.
Лежать Раян

6

Ось це все добре висвітлено, але слід зазначити пару речей

  1. Одна особливість диспетчера ПЗУ - "Резервне копіювання поточного ПЗУ" - корисна тим, що вона інтегрує всі ваші програми (включаючи платні), усі ваші дані (такі як контакти, текстові повідомлення, збережені фотографії, закладки браузера) та стан вашої системи (ваше розташування на робочому столі, ваші налаштування, налаштування програми) та перетворює їх разом із вашим ПЗУ в повне зображення системи - ваш "Поточний ПЗУ". Це чудово, якщо з новим ПЗУ щось не накручується, але це не спосіб відновити програми та налаштування після оновлення вбудованого програмного забезпечення - якщо ви не хочете також повернутися до своєї старої прошивки. Titanium Backup створить резервну копію або відновить весь набір додатків за один пакетний процес; або, ви можете зачекати, коли Android Market відновить ваші програми; що стосується некомерційних додатків, ви можете використовувати Android Mate, щоб індивідуально зберегти кожен додаток на SD-програму як встановлений apk

  2. Перше, що робить давній користувач Android, стикаючись з FC, це відкрити диспетчер ROM та запустити Fix Permissions. Я не можу завищувати, наскільки цінна ця функція.


Примітка до 1. полягає в тому, що Titanium Backup хоча б у своїй Pro-версії може відновити окремі елементи з резервних копій NANDroid.
Izzy

1
Що таке "ФК"?
matt wilkie

@mattwilkie: Я думаю, що це означає "Force Close", але я не впевнений. Якщо ви хочете бути впевненими, задайте нове запитання, цитуйте речення, яке вам цікаво, і запитайте, що означає "FC".
незабутнійід
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.