Моя подруга встановила Bittorrent і заразилася вірусами на своєму mac


1

Тож моя подруга хотіла дивитись "50 відтінків сірого" (я знаю), і тому я показала їй, як встановити Bittorrent і завантажити торрент-файл. Через 2 дні (сьогодні) вона переписала мені повідомлення про те, що налаштування її веб-переглядача змінилися, піктограма макетера знаходиться у її доці і що вона не може навіть відкрити диск Google. Мене найбільше хвилює піктограма маккера, оскільки я почув про це дуже погані речі. Що відбувається?? У мене цього не сталося (також на Mac). Як я можу це виправити без будь-яких пошкоджень?Я рекомендую прочитати та дотримуватися відповіді на це запитання, оскільки вона дає покрокові інструкції щодо видалення рекламного ПЗ.
Асмус

Відповіді:


1

Тож файл торрента мав додаткові дані, і ваш друг встановив їх.

Відео, як правило, є лише файлами даних, і тому їх безпечно відкривати. Якщо завантаження включало інсталяційний пакет, програму (можливо, замасковану під відео) або сценарій, і ви запускаєте її, вона може зробити багато речей.

Запитайте свого друга, чи запитали її пароль в будь-який момент процесу. Відео ніколи і ніколи не запитає ваш пароль. Якщо вона сказала «так» і набрала її, вона просто дозволила завантаження встановити все, що вона хоче. Це троян, а не вірус, і, як коня, давали греки троянцям, він обходить майже всю безпеку системи.

Вашому другові потрібно припинити користуватися її комп’ютером. Негайно. З іншого комп’ютера їй потрібно змінити всі свої паролі. Електронна пошта, інтернет-банкінг, Apple ID, Google Drive, папка "вікна" - куди б вона ніколи не мала доступу з цієї машини. Це має відбутися відразу після вимкнення комп'ютера.

Далі ви переформатуєте накопичувач комп'ютера та перевстановіть все з оригінального носія. НЕ використовуйте помічника з міграції чи відновлення з резервної копії - дуже просто встановити щось у бібліотеці користувача, що зберігатиметься через процес відновлення. І копіюйте файли по одному, лише якщо ви їх розпізнаєте. Копіювання папок також копіює приховані файли, і ми не хочемо жодного з них.

Це займе багато часу? Так, буде. Це займе менше часу, ніж спілкування з вашими різноманітними онлайн-сервісами, якщо хтось вкраде вашу інформацію вдруге, тому що ви не зрозуміли її правильно.

Ніколи не вводьте свій пароль, якщо ви цього не очікуєте.


Я б сказав, що перевстановлення системи є дещо зайвим, оскільки це, швидше за все, "лише" встановлене рекламне забезпечення. Хоча, звичайно, ти ніколи ніколи.
Асмус

Я думаю, що відновлення Time Machine з безпечного часу до бітового торрента, після форматування та перевстановлення ОС буде набагато швидшим і все-таки уникне зловмисного програмного забезпечення.
jalynn2

1
Ви гарантуєте, що кейлоггер не прийшов із рекламним програмним забезпеченням? І зауважте, що мені знадобиться близько 20 хвилин, щоб написати сценарій, який забруднив би весь процес машини часу тим, що я хочу.
Паул
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.