Чи є iPhone 6 потужнішим за суперкомп'ютер Cray епохи 1980-х років?


11

Друг сьогодні згадав у розмові:

Ви знаєте, що iPhone 6 ви носите в кишені. Він має більше обчислювальної потужності, ніж суперкомп'ютери Cray 80-х.

Це звучало неясно правильно, але я не був впевнений.

Моє запитання: чи iPhone 6 потужніший за суперкомп'ютер Cray?


Більш потужний з точки зору чого, GFLOPS?
nohillside

2
Я не збирався вказувати конкретний показник - сміливо вибирайте найбільш відповідний.
hawkeye

Відповіді:


18

Це дійсно залежало б від того, який кінець 1980-х ми обираємо. Cray 2, близько 1985 буде вибір хороший серединний.

Швидкість процесора Cray-2 становила близько 250 МГц, з того, що ми сьогодні би називали 4 ядрами. 256Мега пам'яті, але при 64 бітах на одну адресу замість 8, або, як ми сьогодні би називали це 2 ГБ оперативної пам’яті. За потужністю сировини його порівняли з iPad. це якщо ви використовуєте орієнтир CPU.

Однак суперкомп'ютери зазвичай оптимізовані для паралельних завдань або досить приголомшливих обсягів вводу-виводу. Дійсно сказати, що "мій телефон міг би замінити суперкомп'ютер X з року Y", оскільки вони не здатні виконувати ті самі завдання. Якщо ми відскочимо ще кілька поколінь, то можна сказати, що iPhone міг би запустити всю програму Apollo, припускаючи, що ми підключили її до підсилювача сигналу (і утримуємо його правильно).

IPhone перемагає Cray вниз по витраті електроенергії: 200 кВт, трифазна потужність 480 В, що призводить до отримання більш ніж 2000 ампер внутрішньої потужності. Рідке охолодження під тиском із зовнішнім теплообмінником розміром з автомобіль.

Хоча дивно сидить у вашому спеціалізованому обчислювальному центрі.


4
Ти виглядаєш нерозумно, тримаючи Cray і друкуючи великими пальцями;)
Tetsujin

6
Сьогоднішній час автономної роботи iPhone говорить про те, що цей трифазний блок живлення
480 В

4
Мабуть, Apple придбала Cray, щоб допомогти розробити новий Macintosh. Приблизно в той же час Сеймур Крей купив нового Macintosh, щоб допомогти йому розробити свій новий Cray.
Laconic Droid

1
Чи було "256 мега" пам'яті таким чином 4 гібібайта (8-бітових байтів) в 256 мибі-словах? Або це було 256 мигабайт пам'яті в 32 мібі-словах? (Використовуючи "слово" для 64-бітної одиниці адресної пам'яті.) У будь-якому випадку, в сирій оперативній пам’яті, iPhone 6 повинен бути прямо з ним (попереду, якщо це було 256 МБ).
Джонатан Леффлер

3
Ми б сказали, що вона мала 2 Гб пам'яті. Розміщення пам’яті в 256 М по 64 біти кожен, настільки помножте на 8. У середині 1980-х це було абсолютно приголомшливою кількістю - домашні комп’ютери мали 128 кБ. У iPhone 6 є 1 Гб, тому він все ще попереду.
Павло
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.