Чому я відчуваю "електрику" під час мостування свого макбука та зарядного пристрою з подвійною ізоляцією?


2

Дозвольте мені встановити сцену:

  • Макбук з металевим корпусом, затиснутим у стіну 3-х провідним штекером
  • iPhone підключається до зарядного пристрою iPad з 2 зубцями

Коли я торкаюся як свого iPhone, так і корпусу моєї книги, я відчуваю легкий електричний удар, який триває доти, до якого я торкаюся обох пристроїв.

Я припускаю, що в зарядному пристрої iPad є повітряний зазор, тому між iPhone та macbook не повинно протікати струм.

Я не можу зрозуміти, що відбувається, і якщо хтось міг би навчати мене щодо того, що відбувається, я був би дуже вдячний.


Чому це було перенесено на AskDifferent? Очевидно, це питання, що стосується дизайну блоку живлення та того, що пристрої є продуктами Apple, випадкові. Те ж саме відбувається у багатьох контекстах, які не включають продукти Apple.
mjmdavis

Це відповідне запитання щодо "Запитувати різні", але це необхідна, але недостатня умова для міграції; якби це було поза темою з електроніки ТА на тему тут, це пояснило б міграцію. Не знаючи того, що є темою для електроніки, я не знаю.
Даніель

Відповіді:


6

Більшість джерел живлення з комутацією використовують фільтр EMI на передній панелі, який виглядає приблизно так:

схематичні

"Заземлення" з'єднано з "землею" на вторинній стороні, а також заземлювальним штифтом на вилці. Якщо штепсельна вилка не має заземлення (або розетки не має), то, коли ви торкаєтесь її і заземленим предметом, через кришки С2 і С3 протікає невеликий струм.

У більшості джерел живлення також є невеликий конденсатор, що з'єднує первинні та вторинні обмотки трансформатора (знову ж таки, з причин ЕМІ).


Отже, у MacBook у вас є джерело живлення комутації у білому пластиковому прямокутнику з постійним струмом, що надходить у MacBook через MagSafe . Це означає, що земля / потужність / сенс / потужність / земля є постійним струмом в 14,5 / 16,5 / 18,5 / 20 В - це "це" ви торкаєтесь металевого шасі? Якщо так, чи можете ви пояснити поточний витік в системі постійного струму, який є MacBook? Не ясно, чому шлях до землі - це людина замість нейтрального проводу в розетку.
bmike

@bmike Шлях від фільтра до землі, а не весь струм. Як бачите, фільтр має два конденсатори між входом змінного струму та землею (один між L і PE, а другий між N і PE), а PE підключений до землі на вторинній стороні, конденсатори пропускають через них невеликий струм. Якщо вилка заземлена, то ці ковпачки підключаються до землі. Однак якщо вилка не заземлена, ви отримуєте деяку напругу на корпусі пристрою (і все інше, підключене до "заземлення" джерела живлення.

Дякую - я думаю, що я не є цільовою аудиторією, тому дефіцит розуміння мій, вибачте мене за те, що я не побачив шлях від фільтра до справи evan після вашого чудового коментаря. Якщо ви хочете додати другу діаграму для пояснення L, N (на відміну від L1 / L2), а також діаграму PE. Я не в змозі застосувати цю загальну схему до того, що розробляла компанія Apple.
bmike

1
Я не знаю специфіки джерела живлення від Apple, оскільки я ніколи не розбирав один (або власний). Однак. бачите символ землі? Зазвичай він також з'єднується з ПЕ та землею (як правило, негативною) вторинної та корпусної (якщо корпус металевий). Якщо штепсельна вилка не забезпечує з'єднання PE (як у випадку з ОП), ви отримуєте деяку напругу на корпусі.

1
@pingbat, правильно.
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.