Чому деякі рецепти рекомендують короткий відпочинок після змішування, але перед замішуванням хліба?


8

Деякі рецепти, які я бачу для хлібного тіста, рекомендують короткий відпочинок між замішуванням (достатньо лише для того, щоб інгредієнти були однорідними) і етапом замішування - часто 10 - 30 хвилин. Тісто, здається, трохи легше працювати після відпочинку, але що там відбувається за такий короткий час?

Відповіді:


5

Крім початкового розслаблення глютену, про який писав mrwienerdog, ще одним важливим ефектом є поглинання рідини.

Потрібно час, щоб борошно повністю гідратавало наявною рідиною. Перед тим як тісто стане більш липким і буде менше глютену для замішування. Даючи недавно включеному тісту короткий відпочинок, дозволяє борошна втягнути всю рідину, яку він може, і набагато легше працювати.

Аналогічний ефект можна побачити з тіста для випічки. Незважаючи на те, що часто мета полягає в тому, щоб мінімізувати розвиток глютену, короткий відпочинок дає борошна час гідратації і може перетворити тісто для випічки з важкого в роботі та розсипчастого до м’якого і гладкого.


Я бачив варіацію цього процесу в деяких рецептах: змішуйте борошно тільки з водою і дайте йому відпочити (і поглинаю воду), перш ніж продовжувати інші інгредієнти.
Яцек Конечний

2

Ви даєте глютену можливість розслабитися. Якщо ви працюєте над хлібом занадто рано, клейковина сльозиться. Ви завжди повинні дозволяти тісту відпочивати між етапами макіяжу саме з цієї причини. Звичайно, якщо ви обережні, можете пропустити це. Однак, як ви вже згадували, тісто буде набагато більш «затятим» (як називав його мій старий інструктор) і важче працювати.


Я не думаю, що на цьому етапі є багато клейковини для розслаблення (відразу після змішування інгредієнтів).
Jacek Konieczny
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.