Чому червоні келихи ширші, ніж білі келихи?


5

Я розумію, що одним із важливих аспектів чарки є те, що він має менший отвір у верхній частині, що допоможе сконцентрувати аромати.

Але чому склянки для червоного вина взагалі ширші, ніж для білого вина?

Чи є причини, щоб келихи для білого вина були вузькими?

Підсумок питання справді; чому є два різних розміри для келихів для вина?

Відповіді:


8

Як сказав Бака, при витримці більшої кількості винної поверхні будуть вивільнені більш летючі компоненти вина.

Крім того, це не тільки випускає аромат, але й допомагає вину "дихати" та окислюватися, саме тому ви відкриваєте пляшку з червоним вином за півгодини до його подачі (щоб цей процес почався), і чому ви можете налити вино в графин.

Цей процес підкреслює аромати та аромати вина. Це не дуже потрібно з молодими, холоднішими винами (напр., Vinho verde).

У молодому, ігристим вині більший келих швидше розпорошить бульбашки, а також зігріє його. Це не бажано, звідси менші, вужчі окуляри.

Біле вино у віці має поводитися аналогічно червоному визрілому, хоча йому не потрібно так дихати.


3
Це я думав; з червоними винами (особливо з новими винами), як правило, ви бажаєте потрапляти в атмосферу навіть після періоду декантації. Ширше скло має більшу площу поверхні.
Ааронут

2

Я думаю, що це стосується типової температури подачі. Червоні вина, як правило, подаються при тепліших температурах, тому їм потрібна менша концентрація в носі, оскільки ароматичні сполуки є більш летючими при тепліших температурах. В основному "більше" запаху виходить з теплішої рідини, ніж холодніша, тому для отримання повного досвіду ви зможете пройти за допомогою склянки з більшим ротом.

Я навіть не маю уявлення, чи правда це, правда.


1

Як було сказано, келихи для червоного вина, як правило, ширші, оскільки посилення впливу повітря допомагає глибшим і загалом складнішим ароматам червоного вина розвиватися повноцінно. Більша площа поверхні означає більш високий вплив повітря, а ширша чаша з келихами для червоного вина дозволяє піддати більше вина у будь-який момент.

Взагалі для білих вин не потрібно стільки окислення, щоб аромати розширювалися, тим самим частково пояснюючи вужчу форму. Однак є й інші причини. Передача тепла - ще одна велика причина більш вузької форми більшості білих бокалів. Більша площа поверхні означає більш високе окислення, але це також означає, що більше вина буде передаватися у вино з навколишнього повітря. Чим більша площа поверхні об'єкта охолодження / нагрівання, тим вища швидкість передачі тепла, тому, якщо вужчий отвір зменшує площу поверхні, що відкривається, в кінцевому підсумку довше зберігається охолоджене вино.

Одна з найважливіших причин - розподіл смаку. Складеться різні види келихів, щоб доставити різні сорти смаку оптимальній частині вашого дегустаційного апарату. Як правило, червоні вина, як правило, мають ароматизатори, які найкраще смакують кінчиком мови та передньою частиною рота, тоді як білі вина, як правило, містять більш легкі аромати, які можна ретельніше обробити задньою частиною рота. Ширша чаша з червоним винним келихом і вужча форма білого келиха для вина відповідають цим тенденціям відповідно.

Для отримання додаткової інформації про різні типи келихів (включаючи розбиття деяких типів червоних винних келихів), швидко ознайомтеся з цією статтею . У ньому детально описані всі типи келихів, а також тип вин, які вони розроблені для оптимізації.-3

З Ilikewine.com

Потім є форма і розмір скла. Без сумніву, ваш учений стверджує, що ні розмір, ні форма, ні матеріал, ні колір посудини не можуть вплинути на дегустацію вина. Що ж, у вині багато тонкощів, які є поза межами наукового аналізу. Ця речовина судна є однією з них. Випийте будь-яке хороше вино з густої білої чашки і подивіться, в чому різниця. Ідеальний келих, легший чи важчий, повинен бути гладким.


9
Дуже мало, якщо щось у їжі та кулінарії є "поза межами наукового аналізу". Судно може (насправді) змінювати уявлення про те, що вони їдять чи п'ють, але це не дає жодних підстав для тверджень, таких як "має бути гладким". Чому вони повинні бути гладкими? Це абсолют, чи це базується на культурі та медіа-експозиції? Звідки ми можемо знати, що немає ще кращого дизайну, якщо все це, мабуть, суб’єктивно?
Ааронут

Хтось каже, що насправді був би дуже бідним вченим ...
nico

Я заперечую, що принаймні 50% кулінарії - «поза межами наукового аналізу». Мені ще треба знайти універсальну міру смачного. Я підозрюю, що гладкі губи запобігли б травмуванню рота та допомогли в пологах. Однак припущення, що різниця в міліметрах між однією склянкою вина та іншим помітно вплине на аромат, мені трохи важко проковтнути. (Каламбур призначений) Я, можу, зрозуміти, як можна віддати перевагу високому стрункому келиху для світлого хрусткого білого або келиховому для червоного.
EDabM

Отже, ця відповідь в основному зводиться до "Тому що це краще, з таємничих незрозумілих причин"?
Yamikuronue

Саме так! Передайте мені свого космонавта Джамбалая в трубочку, будь ласка;)
EDabM
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.