Як я можу сказати, які фрукти тощо містять протеази?


8

Після моєї другої спроби зробити імбирний мус з желатином і виявив, що він не вдається, я виявив, що свіжий імбир містить протеазу. Я знав, що ананас це робить, і це ускладнює виготовлення ананасного желе, але я не усвідомлював, що імбир теж робить.

Чи існує авторитетно зібраний і досить повний перелік фруктів тощо, які вимагають приготування страв при виготовленні желе? (Зауважте, що я не прошу купу відповідей, що складаються з одного фрукта, і такі відповіді, ймовірно, будуть оскаржені). Або існує якийсь швидкий і простий спосіб сказати, чи містить фрукт протеази?


@ SAJ14SAJ, я не обіцяю скоромовки: я розумію, що я ступаю близько до "списку питання" (хоча я сподіваюся, що я в правій частині лінії), і я намагаюся попередньо вимкнути такі відповіді, які є причиною поганої репутації запитань у списку, які майже напевно закінчаться на рівні 3 або нижче.
Пітер Тейлор

Відповіді:


7

Ферменти, які руйнують білки, звані протеазами, містяться у багатьох фруктах. Немає простого тесту для цього, окрім того, як потримати трохи в роті і побачити, чи не «їсть» вашу плоть через кілька хвилин

Комерційний тест не є практичним або портативним, оскільки вимагає мацерації, нагрівання, центрифугування та використання флоресцентних барвників. Або просто покладіть трохи желатину і подивіться, що вийде :-)

Швидкий список буде:

  • Рис - Фіцин
  • Імбир - зингіпаїн
  • Ківі - Актинідин
  • Папайя (лапа) - папаїн
  • Ананас - бромелайн

Також в меншій мірі

  • Банан
  • Гуава
  • Манго

Це є у багатьох інших фруктах, але на таких рівнях, де вони не будуть проблемою, звичайно, на різних рівнях залежно від конкретного сорту фруктів тощо.


Чи може бути їжа, яку ви легко можете сказати, якщо вона їсть, а не вживати рот?
Каскабель

@Jefromi він "з'їсть" більшість м'ясних білків, але ефект тонкий, тому використання рота - це єдиний спосіб, коли я знаю, що ви це виявите. Подібно до того, як міцне мило / акалін робить вашу шкіру дуже гладкою, але різниці ви не бачите
TFD

Що є прикладом протеази, що не руйнує білок?
Нік Т

@ NickT немає, за визначенням. Якщо ви хотіли лише вказати на невдалий вибір слів: я відредагував речення.
румчо

@TFD +1 для тесту "їсть свою плоть далеко". Хоча я знав про протеазу в ананасі і завжди помічав відчуття сильного свіжого ананаса, я ніколи не зв'язував їх і просто припускав, що це кислотність ананаса. Ваше пояснення має набагато більше сенсу.
румчо
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.