Яка небезпека при перехресному зараженні?


8

Це питання було підказано цим питанням, як очистити інструменти для запобігання перехресного забруднення. Я хотів запитати це в коментарях, але зрозумів, що це може бути краще, як окреме питання.

Чи потрібно турбуватися про перехресне забруднення, якщо все готується разом? Наприклад, чи є проблема, якщо я роблю рагу, і я ріжу м'ясо та овочі на одній дошці тим же ножем, не миючи їх посередині, якщо потім кидаю це все в той же горщик? Я ніколи не хвилювався через перехресне забруднення між продуктами, які я все одно збирався готувати разом - це серйозна штучна пауза?

В основному це стосується продуктів, які готувались при високій температурі, де я вважав, що будь-які бактерії в будь-якому разі вбиватимуться, як тушкована каша, смажена фрі або запіканка.


Відповіді:


14

Хоча вам, мабуть, буде добре, використовуючи той же ніж і дошку для приготування їжі, щоб приготувати все, що відбувається в їжу "все в одному", наприклад, тушкована, ось чому я ніколи цього не роблю:

  • Це погана звичка потрапляти. Дуже легко проковтнути і забути, що ви не готуєте їжу "все в одному" і таким чином подрібнюєте салат на дошці, яку ви вже використовували для нарізки сирого бекону під час приготування салату, якщо більшість страв ви Зробити це "все в одному", і вам зазвичай не потрібно "турбуватися" про перехресне забруднення
  • Це не займе так довго. Миття вашої дошки для подрібнення гарячою мильною водою та чистою губкою / відлякувачем займає буквально кілька хвилин, те ж саме можна сказати і для ножа. Якщо ти натиснеш час, ти можеш перевернути дошку і скористатися свіжим ножем. Це передбачає, що робоча поверхня заздалегідь була чистою, а їжа, яка готувалася на «першій стороні», була сухою і, таким чином, не буде заливатися рідини, яка забруднена з нижньої сторони дошки
  • Помилятися не варто. Якщо ви допустили помилку і потрапили до харчового отруєння, або ще гірше - подаруйте комусь іншому харчове отруєння, ви дійсно хочете, щоб ви зробили все можливе для запобігання перехресного зараження.

Приготовані та сирі заклинання катастрофи (коли варений продукт забруднений сирними бактеріями). +1 для "це не займе так довго". Просто почистіть між ними.
BaffledCook

2
Мені здається, що всі 3 причини, які ви назвали, майже однакові, і уникайте відповіді, яка є: немає нічого поганого в тому, щоб використовувати той самий ніж і дошку для різання для всього, коли ви робите рагу.
Seub

@Seub, я не погоджуюся з вашим твердженням, що немає нічого поганого в тому, щоб використовувати той самий ніж і дошку для різання для всього, коли роблять рагу, саме з цих трьох причин. Середня точка менше, але перша і остання тим більше. Це є поганою звичкою , і це безумовно не варто того , щоб неправильно! Якщо ви готуєте рагу, використовуючи той самий ніж / дошку для сирого м’яса та овочів, тоді забудьте (адже ви потрапили в "яму шкідливої ​​звички") і використовуйте той самий ніж / дошку для подрібнення петрушки, з якої ви гарнірували раніше служіння, ..
Роб

@Seub, ... нічого хорошого з цього не може (потенційно) вийти. Незважаючи на те, що небезпека / ризик, як правило, для тушонки, низька, вартість його зменшення до нуля дуже мала, що робить це непривабливим для цього, особливо коли це посилює кращі практики.
Роб

3

Перехресне забруднення не є проблемою для їжі, яка буде досягати високих температур, це проблема для речей, які не будуть. Сирі овочі, подача страв, вже зварений хліб, ручки посуду, які ви будете продовжувати торкатися через весь процес готування тощо.

Якщо ви хочете заощадити собі одну додаткову прання, остаточно виріжте їжу, сприятливу для бактерій (як м'ясо). Обов’язково вимийте дошку після розрізання м’яса, витріть прилавок, до якого можуть торкнутися соки, і вимийте руки, перш ніж торкатися чергової їжі чи посуду.


1

Оскільки Роб ухилявся, хоча небезпеки перехресного зараження різняться в кожному сценарії приготування, розвиток добрих звичок та підвищена обізнаність про безпеку харчових продуктів допоможуть зменшити можливість зараження харчовими захворюваннями.

Перехресне забруднення - це реально небезпечна ситуація , особливо під час поводження з м'ясом, що сидить у температурному діапазоні 40F-140F, де ріст бактерій збільшується. Усвідомлення всього, що стосується сирого м’яса, допоможе уникнути цієї небезпеки. Хоча вся їжа може потрапляти в одну страву і готуватися при високій температурі, ваші інструменти не готуються разом з їжею; сюди входять ваші руки, ножі, дошки, ложки та все інше, що ви використовуєте для торкання їжі протягом всього процесу готування.

Наприклад, коли я готую щось на грилі, я спробую спочатку нарізати будь-які овочі, а потім м'ясо. Оскільки мої руки стикаються з сирим м’ясом, я обов'язково промиваю їх гарячою мильною водою після роботи з м'ясом. Зазвичай я використовую якийсь інструмент, щоб допомогти дістати м'ясо на грилі і перевернути його. Якщо на початку цей інструмент використовувався для обробки сирого м'яса, я його помию перед тим, як його зняти з гриля. Хоча я точно не знаю, наскільки я піддаюся небезпеці перехресного забруднення на кожному етапі процесу, моя підвищена свідомість та звички до прибирання допомагають зменшити шанси на те, що я (або мої покровителі!) Приймуть їжу, що приймає їжу захворювання.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.