Як я маю справу з дійсно мокрим брудним тістом?


8

Я нещодавно експериментував з хлібом, і сьогодні за цим рецептом зробив якийсь справді основний білий хліб .

Я виявив, що тісто було справді безладним і липким, тому я в кінцевому підсумку використовував зовсім трохи борошна під час замішування, яке, боюся, зіпсувало співвідношення борошна та води.

Який найкращий спосіб поводитися з таким видом тіста? Я повинен просто пропрацювати це чи це не повинно було бути таким? А як щодо інших рецептів?

Третина борошна була цільнозерновим, але крім цього я не відхилявся від рецепту.


3
Зауважте, що заміщення в цільнозерновому борошні, навіть частково, перешкоджатиме розвитку глютену та ускладнює роботу з тістом. Ви можете утриматися від цього, поки вам не зручно працювати з дуже мокрими тістами.
SAJ14SAJ

Я погоджуюся з SAJ, я б не почав переробляти цільнозернові борошна для білого кольору, поки ви не почнете відчувати себе зручно в роботі з тістом. З цільнозерновим борошном ви побачите ще більшу різницю після деякого автолізу, який триває довше борошна з цільного зерна.
Jolenealaska

Або замість того, щоб "не робити цього", просто знайдіть рецепти цільної пшениці для початку, щоб ви знали, що це спрацює.
Каскабель

@jefromi Я не рекомендував цього не робити, а скоріше набув досвіду.
SAJ14SAJ

1
@ SAJ14SAJ І я кажу, що ви можете робити цільнозерновий хліб, не проходячи спочатку білу купу - просто використовуйте рецепти цільнозернового хліба, а не замінюючи рецепт білого хліба.
Каскабель

Відповіді:


7

Для дуже високих гідратаційних хлібів потрібно створити глютен, не додаючи зайвого борошна, що зменшить відносну гідратацію.

У цьому відео з рецептів Italyum показаний класичний метод розтягування, збивання та складання, використовуючи 70% -не тісто для гідратації. В основному, ви піднімаєте все робоче тісто з робочої поверхні, даєте йому розтягнутись під власною вагою, а потім знову збийте його. Промийте і повторіть.

Дещо менш трудомісткий метод описаний у The Fresh Loaf (у статті є багато вступного матеріалу, читайте, і є дійсно чіткі інструкції з великою кількістю фотографій):

 1. Спочатку розмішуйте тісто разом, поки воно не стане густою і згуртованою рідиною, яку автор характеризує як «як кашу».
 2. Використовуйте метод розминання та розгинання, щоб створити певний розвиток:

  • Поміть робочу поверхню помірно
  • Вилийте тісто на поверхню
  • Використовуйте ніж для ножа для жиму (також його називають скребком для тіста), щоб підняти і опустити тісто назад на себе, розтягуючи його. Дивіться це зображення із свіжого батона:

  Розтяжка 2

 3. Дайте тісту відпочити і автолізувати , тобто виробити глютен з реакції білків води та попередників за наявності ферментів природним чином у борошні. Це обмежує кількість ручного замішування, яке потрібно зробити.

 4. Повторіть метод розтягування і складання кілька разів, щоб отримати остаточний розвиток

Нарешті, зауважте, що дуже мокрі тіста також можна цілком замісити в підставці, просто збиваючи їх пару хвилин. Ці тіста досить вологі, щоб їх майже не висипали, і не лізуть і не чіпляються на весло; якщо це так, гідратація недостатньо висока для цього методу, і вам потрібно замість цього використовувати гачок для тіста.


Важливо відзначити, що метод автолізу застосовують до стадії перемішування, а сіль не додають до закінчення часу автолізу. Змішайте інгредієнти, без солі, нещільно разом. Після закінчення часу автоматизації додайте сіль і перемішайте.
Людина Аляски

3

Одне, що часто допоможе - це дати тісту відпочити деякий час (15 хвилин або довше) після замішування та перед замішуванням (накрийте тісто пластиковою обгорткою). У цей період спокою починається автоліз, власне поглинання води борошном і початок вироблення глютену. Це зробить тісто менш липким і легше працювати з ним, не додаючи борошна, що, як ви кажете, може скинути гідратацію тіста, якщо використовувати занадто багато. Ваші занепокоєння щодо використання занадто багато борошна, щоб тісто не липло під час замішування, є обґрунтованими.


+1 для Автолізу. Для мене працює автоматизація, а потім додавання солі та ретельне замішування. Мої хліби переносять гідратацію 75%, а мій хліб із пшениці містять 30% цільнозернового борошна або 50% борошна.
Майкл Е.

2

Я відвідував грубний хлібопекарський хліб в кулінарному інституті Америки в Каліфорнії.

Одна з вправ, яку ми робили, була покликана навчити нас утворенню глютену. Вранці ми зробили дуже високе гідратаційне тісто, дуже мокру циабатту. Спочатку ми тісто автолізували близько 30 хвилин. Потім ми додали сіль і дуже коротко перемішали, достатньо, щоб включити всю борошно і воду. Потім ми помістили тісто в злегка змащені маслом прямокутники і накрили кришкою.

За грубої частини решти дня ми перевертали тісто через регулярні проміжки часу. Ми змочили б руки і склали кожну сторону в середину, щоб кожна з чотирьох сторін була складена в центр, і тоді ми перевернемо тісто, накриємо і повторимо в наступний призначений час.

Зрозуміло, що при кожному згортанні спостерігається збільшення рівня глютену після попереднього складання. Наприкінці дня у нас було тісто, яке мало достатню кількість глютену, і ми формували хліби, запечені протягом ночі та запікали.

Висока гідратація повинна була демонструвати цей принцип із складним тістом, але це стосується будь-якого хлібного тіста.

Це, по суті, був метод похлопування та витягування, розтягнутий ( призначений для каламбуру ) на більшу добу.


1

Крім того, що сказав SAJ, ще три моменти: почніть з холодної води (використовуйте лід холодний, якщо у вас є) і додайте трохи вітаміну С. Також не забувайте сіль. Але дріжджі не переставте в холодну воду. Якщо ви використовуєте миттєвий сухий, спочатку зробіть губку з водою кімнатної температури, а потім додайте кількість води, що залишилася, як крижана холодна. Можна використовувати весь холод, якщо ви використовуєте живі дріжджі.

Якщо всі інші рівні, ці три фактори швидше дадуть вам сильніший, міцніший глютен. Це полегшить роботу з тістом, поки воно не почне збиратися.


холодна вода потрібна залежно від середовища, в якому ви перебуваєте. Існує формула, яку ви можете використовувати, яка враховує температуру приміщення та коефіцієнт тертя змішувача, щоб обчислити правильну температуру води для того, щоб ваше тісто зійшло. змішувач при оптимальній температурі для перевірки. Я ніколи не вживав вітамін С у формулі хліба.
Людина Аляски

Чому це було б залежно від навколишнього середовища? Мета тут - справді сильний глютен, а не швидкий доказ. Тож вам слід скористатися крижаною водою (дійсно, я використовував слиз), і тоді ви можете зачекати стільки, скільки потрібно для отримання температури. "Вийдіть із змішувача за оптимальної температури" - це не суть цієї відповіді.
румчо

Це залежить від навколишнього середовища, тому що однією частиною рівняння є ТЕМНА СЛУЖБА, яка є середовищем, в яке ви змішуєтесь. Я просто заявив, що є спосіб, як це роблять професійні пекарі. Занадто холодно, і доведеться довго доводити, занадто гаряче, і ви ризикуєте вбити дріжджі, і ви не дозволите належним ароматизаторам. під час перевірки. У багатьох пекарнях (у деяких, у яких я працював) є водяні холодильники для досягнення належної температури води. не сприймай мого слова за це. kingarthurflour.com/professional/dough-temperatures.html
Alaska Man

Звичайно, пекарі роблять це саме так, але вони оптимізують швидкість, а не простоту роботи з занадто липким тістом, і до того ж їх тісто навряд чи спричинить їм багато проблем, оскільки вони мають стандартизовані процеси. Це питання стосувалося чогось іншого, і ось як уникнути занадто мокрого тіста від прилипання. У цьому випадку крижана вода дає абсолютно найкращі результати стосовно мети, для якої ОП оптимізується.
румчо

Вони оптимізують якість та передбачувані результати, а також домашній пекар. Мокре тісто буде липким, тому що це мокре тісто. Питання в тому, як обробляти мокре тісто, а не як запобігти занадто мокрому тісту від прилипання. Мокре тісто є липким. Так, правильне використання холодної води, але сказати, що це допомагає утворенню глютену помилково. Люди збираються читати вашу відповідь і думають, що холодна вода та сіль покращують утворення глютену, і це не правильно. Ви сказали, що "ці три фактори швидше дадуть вам міцніший, швидший глютен". Це просто неправда.
Людина Аляски

1

Ще один варіант - просто прийняти, що він дуже вологий і липкий. Замість того, щоб змащувати руки борошном, щоб вони залишалися сухими, промийте їх у воді, щоб вони не намокли!


занурте руку у воду, перш ніж обробляти тісто.
Людина Аляски

0

Це дуже багато техніки, ви можете борошно руками і за допомогою лавки або скребка для тіста, що ви також можете борошно допомагає.

Замісити його не вдасться, як це робиш зі звичайним хлібом, або він буде безнадійно прилипати до всього. Мій рецепт закваски вимагає 75-80% гідратації, тому він дуже вологий і липкий. Після декількох серій "розтягування і складання" зазвичай це доходить до того, що ви можете принаймні впоратися з цим.

У цьому відео хлопець робить хліб зі 100%, 110% та 120% гідратацією. Поговори про липке тісто! Цікаво спостерігати за його технікою, як він, здається, обробляє липкі краплини тіста.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.