Чи впливає швидкість відкривання пляшки вина на його смак?


9

Хоча в (друзів) пляшку вина у друзів, мені сказали наступне:

Пляшку слід розкривати повільно і безшумно, щоб не зіпсувати її букет.

Це твердження стало для мене чимось абсолютно новим, і я не розумію, які фізичні / хімічні причини можуть це виправдати. На жаль, соціальні причини заважали мені звертатися безпосередньо до прихильника цієї тези.

Хтось коли-небудь чув таке твердження? Це правильно? Науково підтверджена відповідь буде вдячна (тому я додаю до неї хімію тегів).

Спасибі вам за вашу підтримку!


Я лише чув, що коли йдеться про ігристе вино, то не для збереження букета, а для обмеження надлишків від карбонації. Мене цікавлять і відповіді.
Jolenealaska

Якщо я правильно розумію, твердження полягає в тому, що воно зіпсувало б букет всієї пляшки вина, а не лише трохи повітря в горлечку пляшки відразу після відкриття?
Каскабель

6
Існують вагомі причини для ретельно відварювання вина (зламана пробка, розлив, перелив бульбашок на @Jolenealaska), але я не думаю, що «зіпсований букет» є однією з них. Звучить, як винні дурні ентузіасти з вином, щоб переконатися, що вино підтримує його образ снобізму.
Престон

Погодився з усіма коментарями вище. Найбільшою причиною, яку я чув для обережного відкочування ігристих вин, є те, що воно знаходиться під тиском. Одного разу пам’ятним випадком я вдарив гостя пробкою з усієї кімнати, коли намагався рухатись занадто швидко.
логотип

Дякую всім за ваші корисні коментарі, і так @Jefromi, я кажу про букет усієї пляшки вина, а не просто шматочок повітря в шию. Хочу зазначити, що вино, про яке говорили граубургундери, навіть не було ігристим. Я все ще сподіваюся, що хтось може дати повну відповідь на питання!
Джованні Де Гаетано

Відповіді:


10

Це, здається, є міфом, заснованим на ідеї, що вино можна «пошкодити», висунувши пробку або грубо поводячись з пляшкою.

"Д-р Вінні", експерт із консультацій журналу Wine Spectator, має таке сказати з цього приводу:

Хтось запитав, чи зробить пробку «попсом», коли ви її потягнете, буде синяк вином. Інші також запитували про синці у відношенні декантації. Я ніколи не мав вина, яке було добре одного моменту і пошкодило наступного через поводження, і сміливо можу сказати, що синякове вино - це міф.

Джерело: http://www.winespectator.com/drvinny/show/id/5369

а також:

При переміщенні його вино не отримує синяка. І дозвольте мені звернутися до деяких інших міфів, наприклад, що вино буде синцем, якщо ви зробите пробку або синяк, якщо відкашляєте його: ні і ні. Поза розбиванням пляшки на бетонній підлозі, я нічого не знаю з того, що візьме ідеально чудове вино і пошкодить його одним рухом.

Джерело: http://www.winespectator.com/drvinny/show/id/40542

Ви, швидше за все, маєте проблеми зі старою крихкою пробкою, яка потрапляє у вино, ніж якась псевдо-гомеопатична магія, що відбувається, коли пробка вискочить.


3
Насправді, наливання червоного вина агресивно, щоб його збудити і включити повітря, відкриє букет і покращить смак.
DrRandy
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.