Безпека яєць. Коли їсти і коли не їсти


8

У мене питання про яйця та коли їх безпечно їсти.

Я читав в Інтернеті, що є два способи перевірити, чи безпечно їсти яйце чи ні ( не розтріскуючи його):

  1. Тест на поплавок: дістайте масивну миску, залийте її водою і помістіть яйце всередину. Якщо він опуститься на дно і лежить на боці, він "свіжий" (не старий). Якщо він трохи піднімається, то йому вже кілька тижнів, і якщо він пливе до верху, викиньте його (занадто старе).

    Ці сайти також говорять, що тест не свідчить про те, чи є яйце гнилим чи ні, воно лише вказує на вік яйця і про те, що яйця можуть бути гнилими ще до того, як вони закінчуються.

  2. Тест на плями: акуратно струсіть яйце біля вуха. Якщо ви чуєте виразний звук шльопання, яйце гниле і його не слід вживати.

Чи вірне вище? Це старі дружини-байки / міфи?

Я також читав, що яєчні шкаралупи, вкриті ганьбою і кров'ю, не є безпечними для вживання в їжу, оскільки вони, швидше за все, мають бактерії. Чому в більшості яєць на них є лайно і кров?

Я також читав, що яйця з темними кольоровими плямами на всьому протязі не слід вживати. Чому? Чому більшість яєць мають дивні кольорові плями по всьому?

Іноді, коли я акуратно струшую яйце, воно не збивається, але я відчуваю, як нутро переміщається (таке відчуття, як велика куля, яка хилиться туди-сюди) - це нормально? Чи безпечно жорстке відварювання та вживання цих яєць?

Я думаю, моє запитання полягає в тому, якими гарантованими способами можна визначити, чи безпечне вживання яйце, не розтріскуючи його? І будь ласка, якщо ви можете надати будь-які офіційні джерела, які були б чудовими.


5
Яйця, вкриті в "лайно", швидше за все, не миють, а лише розтирають. Миття яєць може зробити шкаралупу / яйце більш привабливою, але це також пошкодить кутикулу, яка є природним захисним покриттям. Якщо яйця були вимиті, їх потрібно зберігати в холодильнику.
Чін Чонг


Дякую @Ching, коли я кажу, що вони лупцюють, я маю на увазі, що вони псуються, коли я забираю їх додому (приблизно 10 хвилин після покупки тоді)
jay_t55

2
Чи розтріскуєте вибиті яйця, щоб переконатися, що вони гнилі? У мене ніколи в житті не було гнилого яйця.
ElendilTheTall

3
Я стикався з гнилими яйцями. Повірте, ви відразу зрозумієте, що вони гниють від запаху. Думка про те, що продуктові магазини в країні 1-го світу продають гнилі яйця, дурна.
Carey Gregory

Відповіді:


5

Якщо шкаралупа непошкоджена, а яйця не закінчилися термін придатності / найкращий за датою, їх можна безпечно їсти. Офіційне джерело: ваше урядове агентство з безпеки харчових продуктів, якщо ви не живете в місці, де дійсно дуже слабке регулювання продовольства. Але ваш профіль говорить про Австралію - я впевнений, що там все добре. Якщо є проблеми із спалахами сальмонели, то виявити це не все. Забруднене сальмонелою яйце буде виглядати точно як незабруднене - саме тому уряди зазвичай рекомендують готувати яйце, що вб'є сальмонели та зробить його безпечним. Якщо ви їсте сирі / недоготовані яйця, вам доведеться вирішити, чи достатньо низький ризик, де ви знаходитесь.

На практиці вони фактично безпечні на деякий час після найкращого за датою, так само не свіжі, і якщо шкаралупа тріщинна, не пошкодивши мембрану або вони нещодавно тріснули, вони також безпечні. Але ніяких збитків і до дати не є найбільш абсолютною гарантією, яку можна отримати.

Два згадані вами тести допоможуть вам зрозуміти, наскільки свіжі яйця. Жоден стосунок не має нічого доброго проти гнилого. Оскільки яйця стають менш свіжими, вони трохи висихають, утворюючи більшу повітряну кишеню. Тож вони ще більше ляснуть і почнуть плавати.

Але це не означає, що вони гнилі. Насправді гниле яйце було б абсолютно очевидним за запахом - вони сірчані, дуже схожі на запах, що додається до природного газу. Якщо ви отримуєте яйця, які плавають у воді в той день, коли ви їх купуєте, з дійсно очевидним збиванням, так, це означає, що вони не свіжі, тому вони, звичайно, не гарні, як свіжі яйця з ферми. Тож якщо це так, ваш супермаркет не продає вам якісні яйця. Це не означає, що вони небезпечні.

Що стосується "Чому більшість яєць мають лайно і кров на них?" ... "більшість" - це величезне перебільшення, місця, які я бачив - вони миються. І як в коментарях вказував румчо, яйця виходять з курки, тому деякі потворні речі є природними. Ви ніколи насправді не казали, як виглядають ваші яйця, але якщо ви живете в тому місці, де їх не прибирають (навіть перед продажем у супермаркеті ??), це все ще не означає, що вони небезпечні, тільки що вам слід ймовірно, очистіть їх, перш ніж їх зламати.

А темні плями? Деякі яйця природними крапками - це було б добре. Якщо це щось інше, я думаю, вам було б корисно надати фотографію.


1
У яйцях є лайно і іноді кров на них, адже саме так вони виходять з курки. Адже це своєрідне народження, а кури мають клоаки, а не окремі канали для народження, тверді та рідкі виділення. Великі комерційні виробники тут, в Європі, зазвичай видаляють некрасиві речі (але не змивають захисний віск), але можливо, що в інших частинах світу це не так вже й звичайно, або що ОП купує яйця у маленького фермера, який не турбує.
румчо

@rumtscho Спасибі, відредаговано. (Мається на увазі говорити більше про те, як вони продаються.)
Cascabel

Існує один тест, який може показати гниле яйце, не розколовши шкаралупу, - свічка (дивлячись на світло, що протікає через яйце). З того, що я читав, бактерія блокує світло, тому світло не проходить через те саме ... але я не маю уявлення, наскільки це має бути зіпсованим, щоб це працювало.
Джо

2

Поплавець не вказує на гниле яйце. Це лише вказує на старе яйце. Коли курка відкладає яйце, всередині немає повітря. Оболонка пориста, і з часом вода буде випаровуватися з яйця, залишаючи повітряну кишеню на одному кінці. Якщо вас турбує, розтріть яйце в невелику миску і понюхайте його. Якщо це погано, відмовтеся. Приготування страв знищить сальмонелу, але не потрібно ризикувати захворіти.

USDA вимагає миття всіх яєць, що продаються в США. Це змиває захисне покриття, яке утримує бактерії з яйця. Ефект від миття та зняття покриття означає, що вам доведеться охолодити яйце. Комерційні виробники яєць покривають свої яйця мінеральним маслом, щоб продовжити термін експлуатації яйця. Матроси іноді обмазують яйця вазеліном, щоб продовжити життя до року. В Європі миття яєць є незаконним. Ніяке миття не означає, що яйця не потрібно холодити. Як не дивно, швидкість отруєння сальмонелою через погані яйця в Європі нижча, ніж у США. Відмовляючись, сальмонела може заразити яйце зсередини курки, тому іноді курка вакцинується проти сальмонели.

Не слід їсти розбиті яйця. Єдиним винятком може бути те, що ви знаєте, що яйце зламали яйце випадково по дорозі додому з ринку - але вам потрібно було б швидко готувати і їсти його.

Зазвичай потрібно кілька днів, щоб упакувати і відправити яйце. Комерційно продані яйця фактично матимуть дві дати на коробці. Ви знайомі з найкращими, коли використовуєте їх за датою. Також є "секретна" дата, яка повідомляє про те, коли упаковували коробку. Він у форматі дати Джуліана, тому вам доведеться трохи розшифрувати. Якщо в коді дат Джуліана сказано 365, коробку упаковували 31 грудня. Це дає вам краще уявлення про те, скільки років яєць.


Частота отруєння сальмонелою в Європі частково нижча через те, що кури прищеплені. Це не потрібно в США, тому це рідко (якщо взагалі?) Робиться. Я здивований, що з цього величезного інциденту пару років тому на нього не було більше тиску: nytimes.com/2010/08/25/business/25vaccine.html?_r=0 ; foodsafetynews.com/2013/01/…
Джо

-2

За словами місцевого фермера, з яким я розмовляв: коли ти збиваєш яйце і воно псується, воно гниле. Коли вона пливе до вершини чаші з водою, вона занадто стара, і якщо ви відчуваєте, що щось рухається всередині, коли ви струшуєте її, вона гниє. Якщо хтось із цих 3, яйце не слід споживати. Якщо у нього є тріщина волосся, не їжте її, тому що ймовірно, що в яйце вже потрапили бактерії. Я також сказав йому, що останнім часом, коли я купую яйця в супермаркеті, більшість з них псується, коли я їх обережно струшую, і він сказав, що це тому, що до того часу, як вони потрапляють з ферми до дистриб'ютора, а потім до власного супермаркету, вони вже місяць у багатьох випадках. Так що все пояснює. Я був правий. Яйця згнили, і я не параноїк без поважних причин.

Я щойно купив коробку яєць місцевих фермерів, і жодне з них не порізало, перемістилося всередину або попливало на вершину в миску з водою.


4
-1: це явно помилково. Так, з великою кількістю куплених яєць ви можете відчути щось злегка рухається (хоча з тими, які я отримую, це дійсно важко помітити). Але це означає, що вони не свіжі. Це не означає, що вони гнилі. У вашому супермаркеті немає можливості продавати всі гнилі яйця - вони були б огидні, і ніхто більше їх не купував. Не такий свіжий, як прямо у фермера? Звичайно. Гнилий? У жодному разі.
Каскабель
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.