Чому, здається, варені фрукти зберігають більше тепла, ніж інші продукти в рецепті?


8

Чому фрукти зберігають тепло при варінні?


2
Привіт, і ласкаво просимо у досвідчені поради. Ймовірно, вам доведеться бути трохи більш конкретними у вашій черзі, щоб отримати відповідь, яку шукаєте. Який рецепт, за яких обставин?
Річард десять Брінк

1
Я думаю, що спекотніше через кількість води в фруктах, яка перевищує більшість продуктів харчування, як призначають більш
суху

Відповіді:


25

Це ж явище трапляється і з томатним соусом на піці, або з овочами в запіканці: волога начинка відчуває себе набагато гарячіше, ніж навколишні скоринки або локшина.

Коротше кажучи, це явище зумовлене різними тепловими властивостями матеріалів, що беруть участь. Процитовані нижче уривки (від PhysLink.com ) дають деяке пояснення фізики, що займається, і я спробував її трохи розширити і спростити.

Уявіть яблучний пиріг, свіжий з духовки:

Незважаючи на те, що температури рівні, ваш язик все ж частіше опікується [пирогом], ніж [пиріг] скоринкою. За цим стоять 2 принципи: теплопровідність та питома теплоємність .

Теплопровідність - це лише міра того, як швидко теплова енергія рухається через речовину.

Пирожна кора має меншу теплопровідність, оскільки в ній менше води і більше кишень повітря (навіть невеликих), і теплова енергія не проводиться через неї так легко.

Навпаки, фруктова начинка (яка відносно повна води) має більш високу теплопровідність і може легше передавати своє запасене тепло у рот.

Або горяча кірка пирога, або гаряча фруктова начинка може спалити ваш язик, але гаряча фруктова начинка спалить вас швидше.

Питома теплоємність - це щось на зразок щільності енергії речовини, і вимірює, скільки енергії повинно міститися в речовині, щоб вона мала певну температуру. Наприклад, 100 грам алюмінію при 100 градусах С в ньому більше теплової енергії, ніж 100 грам міді при тій же температурі. Якщо ви опустили обидва шматки металу в окремі чашки з водою, той, що має алюмінієвий шматок, стане теплішим за інший - в ньому міститься просто більше енергії. Оскільки наповнення в основному виготовляється з води, а вода має дуже високий питомий нагрівання, наповнення повинно виділяти багато тепла, щоб його температура знижувалася.

Це має 2 наслідки: коли пиріг виходить з духовки, начинка охолоджується набагато повільніше, і як фрагмент начинки віддає тепло мові, він лише охолоджує крихітку.

Питома теплоємність трохи складніше для розуміння, але це по суті означає, що наповнення (пам’ятайте, повне води) поглинає більше енергії, щоб досягти тієї ж температури, і тому доводиться передавати більше теплової енергії (або в повітря, або в рот ) охолонути порівняно з кіркою, з меншою теплоємністю.


1
Більш висока теплоємність зовсім не означає, що матеріал "тримається довше, щоб нагрітись" - скоріше, це означає, що більше теплової енергії зберігається в матеріалі за ступінь зміни температури. Наприклад, кулінарна олія має теплоємність 2 Дж / гС, тоді як вода - 4,2 Дж / гС. Для нагрівання води на один градус потрібно більше вдвічі більше енергії, ніж для нагрівання масла на один градус. Змішування 100 г води при 80 ° С із 100 г олії при 20 ° С призвело б до 200 г олії + води при 60,6 ° С - більша теплоємність води дає їй більше енергії для підвищення температури масла за градус температури, який вона віддає.
J ...

@J ... не соромтесь редагувати, я вітаю роз'яснення формулювання цього речення. Я вважаю викликом перевести термодинаміку в більш повсякденну термінологію.
Еріка

2
Я думаю, що фрагмент котирування відповідає правильності - вода просто має більше тепла. Алюміній, як і у вашому прикладі, має досить високу теплоємність, але оскільки він також має високу теплопровідність, він із задоволенням швидко позбавиться від цього тепла, даючи шанс (спалюючи вас дуже швидко з великою кількістю тепла). Я припускаю, що формулювання цієї однієї фрази просто ризикує заплутати провідність та потужність. Хвилини, я думаю ... тепло і температура - це складні теми.
J ...

@Agos Іноді прямо пояснення чогось є з хімії, біології чи іншої галузі. Не шкода, кажучи, що це простий фізичний ефект, коли це так. (Так, технічно це все зводиться до фізики, але ... xkcd.com/1475 )
Cascabel

-2

Це цукор у фруктах. Цукор, як правило, тримає тепло ЗАРШЕ, ніж інші речовини. Я не можу дати тобі цілий пост щодо хімії та термодинаміки всього цього, але цукор - одна з тих молекул, яка, як правило, досить добре тримає тепло.


5
Питома теплоємність цукру становить 1,244 кДж / кг ° С , що менше , ніж борошна (1,59 кДж / кг ° С) - і набагато менше , ніж води (4,18 кДж / кг ° С) . Він має більш схожу теплопровідність з водою, але знову менше.
Еріка

11
Вам потрібно бути обережним із солодкими речами (сиропом, цукерками тощо), але це не так, щоб воно якось краще тримало тепло. Вода зупиняється в точці кипіння (100 ° C), але, наприклад, при приготуванні цукерок ви можете взяти її до 150 ° C, так що вона насправді гарячіша. Крім того, він густий і липкий, тож якщо ви його отримаєте, він залишиться там і спалить вас, а не відпливе.
Каскабель
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.