Капуста та «краще вирізані частини» в овочах


8

Деякий час тому я прочитав, що "всі зелені частини в помідорах" насправді містять не такий здоровий "активний компонент", який було б краще не їсти.
Я знав, що ми не могли добре перетравити ці частини, але більше нічого.
Зараз я запитую себе, чи можна сказати те саме для цибулі, картоплі, паприки тощо.

Що я зазвичай роблю:

  • Виріжте центр (зелену частину) помідорів
  • Відріжте центр цибулі подалі (навіть якщо не проростає)
  • Виріжте весь маленький паросток картоплі
  • Виріжте білі частини всередині паприки

Оскільки я не відчуваю себе добре з руйнуванням їжі, я хотів би дізнатися, чи я просто занадто обережний, чи справді я роблю добре.


Під "pepperonis" ви маєте на увазі болгарський перець ? Для мене пепероні - це салямі, які використовують на піцах.
Девід Річербі

@DavidRicherby це виразно американське значення. В італійській мові основне значення - «перець», і багато європейських країн прийняли його для інших італійських продуктів, виготовлених з перцем, наприклад, у Німеччині це довгі тонкі перці, що консервуються в розсолі. Як європейця, я намагаюся знайти слово «перець», яке зрозуміють американці: «перець» сам по собі можна плутати з чорним перцем і іноді не охоплює гострий перець / чилі, «болгарський перець» виключає стандартний довгий перець, і так далі.
румчо

4
@rumtscho Ні, це англомовне значення. Звичайно, заплутано те, що італійська та німецька мови використовують одне і те ж слово, щоб означати щось інше, але, наскільки мені відомо, англійською мовою «пепероні» означає лише салямі. Це не обмежується американською англійською мовою: я британець. Овочі - «перці». Використання множини означає, що малоймовірно, що його неправильно розуміють як посилання на порошок; немелену пряність називають «перчинками».
Девід Річербі

@DavidRicherby Добре, я не знав, що це поширюється і на інші англомовні країни, оскільки я думаю, що це почалося з італійсько-американської кухні. Але так, це фальшивий друг багатьма мовами. Я думаю, що в цьому питанні ми можемо вважати, що він означає сирий овоч з роду Пайперів, і, на щастя, не важливо, щоб відповіді дізналися, який саме.
румчо

@rumtscho: Мені особисто подобається "capsicum", щоб говорити про перці, тому що тут немає ніяких двозначностей. На жаль, більшість американців, які не їдять або не знайомі з ботанікою, можуть не знати, про що ти берешся. Ви завжди можете використовувати "капсікуми (перець)" для уточнення, але тоді це починає досить довго. Дивіться у приготуванні їжі.stackexchange.com/q/784/67 ... у першому заголовку (овочі) є розділ ~ 5 куль, про який говориться про перець проти перцю.
Джо

Відповіді:


11

Якщо ви не плануєте споживати кілька кілограмів кожного з них за один прийом, я б сказав, що ви занадто обережні. Помідор, болгарський перець, чиліс і картопля - це частина родини пасльонових , і певною мірою токсичні. Але отрута є в дозі. Кількість, що міститься в овочах, означатиме, що вам доведеться споживати непомірну кількість, щоб вони вступили в силу.

Я розрізаю паростки картоплі, я їх все одно повинен очистити від шкірки. Я зазвичай відрізаю "крону" помідора, в основному тому, що він жорсткий, і я не хочу його в страві. Більшу частину часу я навіть не турбую білі частини паприки, якщо готую їх, тільки в салатах з косметичною метою виймаю їх. Цибуля просто очищається від шкірки і вживається. Поки що, до поганих наслідків.

[EDIT]

Як згадував Попуп, будьте обережні до зеленої картоплі: маленькі паростки або очі на картоплі - це не проблема; Відріжте їх, як їх знайдете. Але обрізайте зелені ділянки картоплі . Як йдеться у статті у посиланні, справа не в тому, що зелені частини є соланіном (токсичним), а скоріше вказівкою на райони, де відбувається накопичення соланіну:

"Що таке зелень? Насправді це хлорофіл. Це зовсім не погано для вас. Але хлорофіл свідчить про те, що картопля потрапляла до сонячних променів. І де картопля потрапляла до світла, де природний токсин в картоплі (соланін) концентрується на шкідливих рівнях "

Не потрібно викидати всю картоплю, просто позбудьтеся образливих частин, і коли вона створює чутливість, тобто: Якщо вам потрібен мікроскоп, щоб помітити його, або якщо розмір голівки шпильок, так би мовити, не варто турбуйся про це.


Мабуть, помідори містять і соланін: en.wikipedia.org/wiki/ Соланін (схоже, не в шкідливих кількостях)
Noldor130884

Справді. Усі пасльонові, якими є помідор, містять соланін. Але зазвичай не у значних кількостях.
Віллем ван Румпт

3

Взагалі я погоджуюся з чудовою відповіддю Віллема, але якщо мова йде про картоплю, то має сенс обрізати будь-які зелені частини. Існувало досить багато історій про те, що люди їдять зелену картоплю, і це не приємно.

Що стосується томатів, то, схоже, зелені шматочки безпечно їсти. Гарольд Макгі вимовляє листя томата безпечним для вживання !

ОНОВЛЕННЯ

Взагалі багато (більшість?) Зелені певною мірою є "отруйними". Зрештою, отруйна єдина захист, яку рослина має проти тварин, які її вживають у їжу. - Більшість рослин хочуть, щоб їх плоди / ягоди їли, але не обов’язково їх листя, які їм потрібні для виживання.

Однак у нас склалася стійкість до (і перевага!) Деяких із цих отрут. Як вказує Гарольд Макгі в статті, зв'язаній вище, в експериментах на тваринах було показано, що деякі сполуки, знайдені в базиліку, викликають рак. І не будемо забувати такі алкалоїди, як теобромін, кофеїн та нікотин, які є отруйними у великих дозах, але можуть бути корисними у помірній кількості.

Пам'ятайте sola dosis facit venenum . - Доза робить отруту.


Хороший момент щодо картоплі, я оновлю свою відповідь, щоб включити її.
Віллем ван Румпт
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.