Як можна охолодити кулінарну олію після використання в фритюрниці?


8

Мені потрібно мати можливість швидко охолодити кулінарну олію після використання в глибокій фритюрниці, як це зробити безпечно?


2
можливий дублікат цього
Хао Йе

2
Я, можливо, занадто сильно закінчився на Механіці SE , але моя негайна думка була фальсифікацією кулера коробки передач.
JPhi1618

Якщо ви хочете запропонувати відповідь, опублікуйте її як відповідь.
Каскабель

Скільки олії ви маєте справу та як швидко потрібно її охолодити?
Джо

Оскільки це питання виникало раніше ... Цікаво, чи є якісь компанії, які роблять щось ефективно? (один кінець покладіть в олію, другий - з масла, а потім покладіть поперек вентилятора або використовуйте для перемішування). Хоча, очищення його було б трохи смоктати, якщо тільки воно не буде достатньо малим, щоб вміститись у посудомийну машину ... і у вас була жирова пастка.
Джо

Відповіді:


4

Я думаю, було б досить безпечно використовувати щось на кшталт зануреного сусла-охолоджувача , яке використовують домашні пивоварі. Точки безпеки, які слід пам'ятати про цю весну, є:

  1. Переконайтесь, що немає можливості холодної води капати у ваше гаряче масло - спочатку протестуйте всі трубопровідні з'єднання
  2. Охолоджуюча вода, що виходить з чиллера, буде дуже гарячою - переконайтеся, що вона може безпечно стікати
  3. Вихідна труба чиллера також буде дуже гарячою - дотримуйтесь відповідних заходів безпеки при поводженні
  4. Не виключено, що вода в чиллері може фактично закипіти. Ви, мабуть, не хочете, щоб це сталося. Переконайтесь, що потік води через чиллер досить швидкий, щоб цього не допустити. Напевно, найкраще, щоб охолоджуюча вода текла перед зануренням охолоджувача в гаряче масло.

Ви можете придбати їх у місцевому магазині домашньої біржі, або придбати мідну трубу та відповідну фурнітуру у місцевого магазину обладнання та побудувати її самостійно, якщо ви так схильні .


Зауважте, я цього не пробував. Якщо ви хочете спробувати, я б рекомендував наступне, крім вищезазначених заходів безпеки:

  1. Приєднайте термометр до розетки чилера. Ніколи не дозволяйте підвищувати температуру вище 80 градусів
  2. Почніть з максимально можливого потоку води через чиллер перед тим, як занурити чиллер. Занурюйте холодильник поступово - по одній котушці, - весь час перевіряючи температуру на виході чилера
  3. Тримайте чиллер за впускною водою, а не за випуск води з очевидних причин!
  4. Якщо можете, направляйте свою гарячу воду до найближчої ванни. Насолоджуйтесь приємною гарячою ванною згодом, насолоджуючись своїми смаженими частуваннями ;-)

2
Якщо ваша олія гаряча за температуру кипіння води (яка вона є - у цьому вся суть смаження, а не кип'ятіння їжі), охолодження її шляхом передачі її тепла у воду звучить досить небезпечно.
Девід Річербі

@DavidRicherby можливо - Я хотів би, щоб я краще впорався з фізикою, щоб обчислити можливість її виконання. Однак я думаю, що варто відзначити, що більшість двигунів внутрішнього згоряння охолоджуються некиплячою, не надто нагрітою водою і матимуть внутрішні температури, що значно перевищують фритюрницю. Я б міг уявити, що середня автомобільна система охолодження має набагато більшу загальну швидкість передачі енергії, ніж це потрібно для фритюрниці, хоча, звичайно, вона матиме більш високу швидкість потоку теплоносія, ніж це може бути досягнуто за допомогою водопостачання та охолоджувача сусла.
Цифрова травма

За винятком камери згоряння та приєднаного до неї випускного колектора, блоки двигунів зазвичай не набагато гарячіші за окріп (і менше, ніж гаряча олія в фритюрниці), а трубопроводи, по яких теплоносій протікає через нього, дуже важкі (в основному, сам блок). Я не думаю, що ваша ідея є такою божевільною, поки вода фактично тече по трубах і вони не герметизуються.
золотинок

@goldilocks є правильним, і вам не знадобиться багато потоку, щоб зупинити закипання води. Я би переконався, що розетка була відкритою, щоб будь-яка пара втекла, а не вказувала на мене. Нафта має приблизно половину питомої теплоємності води, але працює приблизно вдвічі більше гарячої температури, ніж температура кипіння води. Прихована теплота випорожнення означає, що вода потребує значного додаткового введення тепла для кипіння, коли вона досягне 100 ° C. Якщо ви занурили котушки, то покладіть воду, ви отримаєте спочатку пар, а потім гарячу воду. ...
Кріс Н

1
... Об'єм води, порівнянний з об'ємом нафти, призведе до значного падіння температури без (сильного) кипіння, вам може знадобитися ~ 10 разів стільки води, скільки олії, щоб охолодити її до кімнатної температури, якщо не кип'ятити її (здогадки про останню точку). Моє головне занепокоєння - це витікання води, що стікає в масло.
Кріс Н

4

Ви насправді не можете. Найкраще, що ви можете зробити, - покласти довгі нержавіючі начиння в олію, щоб допомогти розсіяти тепло, але це все одно не буде швидко, лише трохи швидше.


1
Можливо, також продуйте прохолодне повітря, щоб швидше перенести тепло через посуд? (Педантична примітка, тут насправді немає випромінювання. Це провідність від нафти до посуду та конвекція з посуду у повітря.)
Cascabel

1
Видування прохолодного повітря по верхній частині ємності також відійде нагріте повітря, зробивши перенесення тепла від масла до повітря більш ефективним, я вважаю. Незважаючи на те, він матиме великий ефект. @Jefromi
eirikdaude

@eirikdaude Але конвекція все одно зробить це досить ефективно.
Девід Річербі

1
@DavidRicherby На запитання про це у фізиці SE , і ефект повітряного потоку здається значним з отриманих відповідей.
eirikdaude

1
Погоджена, природна конвекція набагато менш ефективна, ніж примусова конвекція. Просто спробуйте холодну вітряну погоду проти холодної нерухомої погоди. У будь-якому разі, справа в тому, що "ти не можеш" не сприймає мене як дуже повну відповідь.
Каскабель

4

Чим більше поверхня, і більш холодна теплова маса намагається утримати цю поверхню при заданій температурі, тим швидше охолодження - тож якщо ви налиєте олію у широку форму для випічки чи сковороди, сіли на бетонну чи сталеву плиту (або навіть литий залізною конфоркою), або підштовхується з хорошим або навіть примусовим (вентилятор - але я хотів би вентилятор біля гарячого масла, як я хотів би занурити дно цього аркуша для випікання у воду .... НЕ) циркуляція повітря до з нижньої сторони, вона буде охолоджуватись швидше.

Крім того, розливання його між двома ємностями (або забивання та виливання з висоти) кілька разів піддаватиме велику і мінливу поверхню рідини повітрям, а також охолоджуючи.

Все це передбачає, що ви відчуваєте безпечне поводження та наливання гарячої олії, і що ваша фритюрниця дозволяє безпечно робити це.


2

Ємність з маслом має деяку зайву ємність, щоб вмістити об’єм їжі, яку ви готували. Ви можете скористатися цим і ввести у фритюрницю щось холодне. Це може бути або термобезпечна тверда речовина, як міцні шматки металу, або просто надлишки олії. Під час готування їжі можна ретельно охолодити її, а потім додати у фритюрницю для прискорення охолодження.

Це не вмить знизить температуру до безпечного рівня, але це допоможе. Якщо ви дійсно поспішаєте і у вас є запас місця для морозильної камери, ви можете кілька разів замінити холодний метал, поки температура не знизиться настільки, наскільки ви хочете. Метал, звичайно, спочатку стане досить гарячим. Будьте там обережні.

Переконайтеся, що все, що ви використовуєте, залишається максимально сухим: вода спричинить барботаж, як це робиться під час смаження, і якщо ви навмисно підвищуєте рівень гарячої олії майже до обода ємності, розлив може результат.


Додавання металевих блоків допоможе дуже мало. Метали мають дуже низьку питому теплоємність, це означає, що вони сильно підвищують температуру, коли в них потрапляє лише невелика кількість енергії. Таким чином, металевий блок просто швидко нагріється до температури масла, не виймаючи з нього багато енергії і, отже, не сильно знижуючи температуру.
Девід Річербі

Звичайно, метал не є ідеальним з цієї причини, @DavidRicherby, але з безпеки, чистоти та збереження, це може бути найкращим доступним вибором. Кубики льоду або вода швидше охолоджували б олію; вони також спричинили б небезпечну ситуацію. Ви можете вживати їжу - яка містить багато води - але це марно, оскільки згодом вона, мабуть, не буде їстівною (або, принаймні, смачною). Ви обмежені в кількості холодної олії, яку можете додати; шматочки чогось можна вийняти і замінити новим холодним чимось іншим.
jscs

Ну, зручним прикладом блоку з металу є ще одна сковорода. Якби ви наливали гарячу олію з однієї каструлі на іншу, я б не очікував, що вона дуже охолоне. Таким чином, додавання металу не є набагато кращим, ніж просто чекати, тому, мабуть, цього взагалі не варто робити. І, чесно кажучи, кубики льоду? Вода? "Небезпечна ситуація"? "Небезпечний" передбачає певний ризик; додавання води до гарячої олії гарантовано спричинить серйозні травми. Звичайно, ти кажеш, що не роби цього, але я не розумію, чому ти це навіть згадав. Я маю на увазі, звичайно, ви могли б спробувати охолодити олію,
встромивши

2

Вам слід спочатку дозволити оливі охолонути до 100 градусів С (212 градусів F), але ви можете використати наступну методику, щоб після цього залишити її до кімнатної температури:

Коли я хочу швидко охолодити запас (з міркувань безпеки харчових продуктів), одним із хитрощів, які я часто використовую, є отримання ємності, більшою за ту, що містить гарячу рідину, і наповнення її крижаною водою. Ця методика також працює для нафти, але в цьому випадку потрібно бути дуже обережним, щоб переконатися, що контейнер, в якому знаходиться масло, не є досить гарячим, щоб змусити воду розбризкуватися в олію ( гаряча олія та вода надзвичайно небезпечні разом), не знаходиться десь поблизу, і форма і розміри контейнерів такі, що гарячий контейнер не матиме жодних шансів перекинутися, коли лід тане (ви не хочете, щоб контейнер з маслом перекидався і розливався гарячим олії у воду). Один із способів зробити це - помістити в більшу ємність просто воду, а потім поставити лід на ділянку, що оточує сторони ємності з маслом. Вода допоможе перенести тепло навіть з нижньої сторони ємності з маслом у лід.


Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.