Чому помаранчева морква чорніє під час лущення?


7

Щойно куплена морква чорніє (як вугілля) на очищених поверхнях за лічені хвилини, якщо не за секунди. Цікаво, чому і чому ці особливі. Очевидно, це не чорна гниль. Морква має смак нормальний, хоч і не надто солодкий. Занадто багато нітратів у добривах? Або просто містити багато крохмалю, як у картоплі? Морква для початку була чистою, і я теж помив руки :-) очищена морква чорніє

Оновлення: Я живу в Данії, і ця морква родом з Іспанії, можливо, Канарські острови, свіжі овочі здаються трохи боротьбою, тому я здивований.


1
Щось примітного щодо засобу, який використовується для очищення моркви?
PoloHoleSet

@PoloHoleSet просто звичайний ніж
MariusM

Який тип? Нержавіюча сталь? Вуглецева сталь? Керамічні?
Catija

@Catija з нержавіючої сталі
MariusM

Відповіді:


7

Треба визнати, що моя відповідь містить трохи міркувань.

Дозвольте почати з бета-каротину, який є пігментом, що відповідає за помаранчевий колір звичайної моркви. Він легко і швидко окислюється впливом повітря і вже наявних ферментів, які активізуються при різанні та потраплянні світла. Як такий, він дуже швидко втрачає помаранчевий колір.

Тепер підрумянення фруктів та овочів відбувається за окислювальних процесів, коли вони потрапляють на повітря. Це звичайне неприємне явище.

Де я трохи замислююсь над тим, чому буріння настільки яскраво виражене у випадку з морквою, її навіть можна назвати «чорною».

У мене є небагато можливих причин, які мають для мене сенс (врахуйте, що я маю справу з "кольорами" на роботі, якщо це дає трохи достовірності).

  1. Морква глибока помаранчева. Темний шар окисленої поверхні на нижньому оранжевому кольорі дає нам майже чорний колір.

  2. Морква містить інші пігменти глибокого забарвлення. Деякі темніші за бета-каротин (справді морква спочатку була фіолетовою, а деякі справді чорною!) Та більш стійкі до окислення. Як таке окислення бета-каротину може виявити більш темні пігменти (антоціани), інакше непомічені.

    Це якось схоже на те, що відбувається з листям. Спочатку вони зелені завдяки вмісту хлорофілу. Після падіння хлорофіл розкладається, а інші червоні та жовті пігменти стають видимими.

  3. Суміш перерахованого вище, залежно від виду та кількості пігменту, присутнього у цій моркві.


Додатково: якщо при варінні з морквою вони набувають зелений відтінок, це пов’язано із занадто високим (лужним) pH. Наприклад, занадто багато харчової соди в клярі. Пігменти також можуть бути чутливими до рН.

На підставі коментаря Лорел С. Дійсно, що рівень пошкодженої тканини, а також пористість, як відомо, посилюють процес перегляду.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/10971842/

Це видно, коли замість того, щоб різко очистити моркву, ми їх очищаємо, дряпаючи лопаткою, перпендикулярною до поверхні. Це, мабуть, випадок, зображений на фотографії ОП.

Багато рецептів дійсно рекомендують використовувати м’які щітки для очищення моркви.


1
Морква фіолетова. У С.Пацифічній. Медичний завод. На заході Китаю морква жовта. Медичний завод. Хрестова порода 2 дає вам сьогодні їжу моркву в магазині. Помаранчевий.
J Bergen

1
@J Берген. Правильно. Жовтий і фіолетовий - оригінальні. Деякі настільки темно-фіолетові, що їх можна назвати перешкодами.
Алхіміста

Окислення каротиноїдів здається найбільш ймовірним. Не бачив його тут, у Штатах, але ми, мабуть, всі їли клони тієї ж моркви протягом 25 років. Іспанська морква, хто знає?
Wayfaring Stranger

5

Мені це здається простим окисленням. Просто ваша партія показує це більше, ніж інші.

Цілком нормально, що рослини одного виду мають дуже різні кількості однієї хімічної сполуки. Подумайте про перець капсаїцину в перцях, який змінюється від солодкого до кишечника, який буде на вогні, протягом дня - антоціани в тюльпанах (або моркві), які не можуть мати жодного (білуватого), щоб їх не було повненько (темно-фіолетовий) ), або ароматичні сполуки, сконцентровані в олійних трояндах і відсутні у трояндах, розведених для прилавків продуктових магазинів.

Коричневе окиснення відбувається, коли кисень із повітря активує фермент у плоді (або овочі), який потім вступає в реакцію з фенольними сполуками в тканині рослини. Ви, мабуть, трапилися на партії моркви, яка має велику кількість фенолів, або незвично ефективного ферменту, або великої кількості ферменту.


3
З вашого зображення виходить, що ви зішкребили зовнішню поверхню з моркви, а не очистити їх (гострим лезом). Моє теж роблю, коли я їх вичісую - не настільки темно, як у вас, більше сірувато-коричневого. Але я просто розумію, оскільки вони отримують настільки шорсткі від вискоблювання, що для окислення є багато відкритої поверхні, більше, ніж гладка поверхня від ножа або лушпиння.
Лорель К.

Не впевнені, що в моркві беруть участь феноли. Інакше хороша відповідь теж.
Алхіміста

@ Лорел С. Я додаю кілька рядків до своєї відповіді на основі вашого коментаря.
Алхіміста

-5

Мені це схоже на чорний грибок. Якщо цю моркву відібрали відразу після тайфуну. Змивають в хлорному розчині. Потім зберігається. Вони б добре виглядали в магазині. Як тільки очищений грибок міг бути там. Тоді показуйте дуже швидко. Це просто здогад може і не бути.


Як я розумію, гриби ростуть протягом декількох днів, але в моєму випадку перша морква чорніє, а я очищую другу, це як мої руки були в ґрунті без ґрунту :-)
MariusM

Ти не живеш у тропіках. Після тривалого дощу чи тайфуну. Чорна цвіль може залягати. На коренеплодах дуже швидко. Отже, ви їх миєте, щоб видалити. Зберігати прохолодно та сухо. Після вилучення очищеного від шкірки очищеного кореня гриба все ще знаходиться під шкірою. Теплий і вологий. Він може дуже швидко носик. Або коренеплоди після бурі можна промити в оцті. Щоб вбити поверхневу цвіль або грибок. Залишаючи на шкірі легкий кислотний шар. Але це здогад. Мені знадобиться мікроскоп, щоб точно знати.
Дж. Берген

1
Це таке поширене знебарвлення. Внесення грибів, тайфунів і відбілювачів - це дивовижна ділянка, яка залишає оккам збиткою.
Віллем ван Румпт

@WillemvanRumpt - оскільки ОП не вказав географію, я вважаю за краще просто ретельним та відкритим для можливостей. Я був би здивований, якби це було причиною.
PoloHoleSet
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.