Створюючи рецепт, що визначає, чи добре поєднаються два інгредієнти?


8

У вихідні дні, коли в мене більше часу грати на кухні, я часто експериментую, складаючи речі, просто щоб побачити, як вони смакують / взаємодіють між собою. Я робив це досить випадково і мав різноманітні результати. Ось кілька «рецептів», які я спробував нещодавно:

 • зефір курка (на диво добре, як арахісова курка)
 • кава та сметана (нормально, я цього не хотів робити, але мені було пів та половини, жахливо)
 • шоколадна начинка (відмінно, просто обов'язково розкладіть шматочки шоколаду)
 • сандвіч з салямі з арахісовим маслом (настійно рекомендується)
 • морозиво з джалапеньо (не спробуйте цього вдома)

Це лише невеликий вибір моїх зразків, але чи є якісь вказівки щодо того, як поєднати інгредієнти при приготуванні їжі, чи це як Великий адронний колайдер і просто сподіваюся, що вони потрапляють правильним чином, щоб знайти щось, що смачно смачить?
Я припускаю, що це технічно не дублікат, оскільки мова йде про конкретні інгредієнти, а не про загальні смакові класи, але, здається, відповіді на моє запитання тут однаково добре застосовуються.
Ааронут

1
Любіть довідник LHC
обід в коробці

+1 за "не намагайся цього вдома". : D
Marti

Відповіді:


5

Що стосується спарювання конкретних інгредієнтів, загальним є думка, що інгредієнти, які мають значну кількість "смакових ноток", будуть добре поєднуватись.

На практиці це йде набагато глибше, ніж це, адже крім смаку, продукти мають дуже специфічні та впізнавані аромати, які впливають на сприйняття аромату; вино здебільшого солодке і кисле, але ви не замінювали його звичайним виноградним соком; аромат алкоголю безпомилковий, і навіть між різними винами у вас буде різний рівень "фруктовості" чи "лісистості".

Але почнемо зі смаків:

 • Шоколад і кава чудово поєднуються, оскільки вони поділяють характерні гіркі нотки. Обсмаження квасолі також має значення; спарювання найкраще працює, коли обсмажування достатньо, щоб термічно погіршити гіркоту, не втрачаючи занадто багато солодкості через карамелізацію. Це підкреслює солодкість і знецінює гіркоту та кислотність кави, роблячи її ближчою до профілю смаку шоколаду.

 • Традиційний запас поєднує мирепокс (цибуля, морква, селера) з м'ясом (ну, кістки), обидва дуже високо в умамі. Кінцевий продукт може мати різні нотки гіркоти або солоності від овочів, але в основному це величезний удар умамі. Багато людей також насолоджуються арахісовим маслом і беконом разом, що поєднує в собі значну уммі та солоність в обох продуктах.

 • Буряк і сметана - це традиційна (або так мені кажуть) польська страва, і вони, очевидно, поділяють сильні кислі нотки. Часто додають цибулевий лук, який має м'який характер і гострий характер має кисле або гірке (оскільки він створюється сіркою, яка сприймається як кисла, гірка, а також "металева").

Це, як правило, працює добре для базових пар, але ще одним дуже сильним елементом цього є збалансування всіх різних ароматів страви.

 • Арахісове масло і варення, схоже, не мають багато спільного, смакові. Але коли ви поєднуєте їх разом у бутерброді, у вас є високі умамі та солоність арахісового масла, солодкі та злегка кислі нотки варення, а також натяки гіркоти та / або кислинки у хлібі. Разом у вас є сильні ноти всіх п’яти смаків, і результат приваблює більшість людей.

 • Five Spice - це зазвичай суміш кориці (солодкої), зірочки анісу (м'яко солодкий і гіркий), кропу (м'яко солодкого і досить пікантного), меленого гвоздики (гострий і дещо гіркий) і сечуанських перцевих перців (солоних і гострих з кислим присмаком ). Кількість, як правило, регулюється, щоб збалансувати смак; наприклад, фенхель - єдиний справді пікантний інгредієнт, тому в «П’яти спеціях» є більше, ніж у інших інгредієнтів. Так чи інакше, це використовується у всій китайській кухні як своєрідна «чудова спеція».

 • По-справжньому хороша смажена курка починається з високої кількості умамі, а потім соляна (солона), вершкова (солодка) та смажена, що передбачає реакцію Майлара (гірка). Цього не вистачає кислого, тому багато кухарів кинуть туди кілька скибочок лимона.

Але по правді кажучи, навіть якщо це все звучить правдоподібно, це дійсно так , набагато більш складним , ніж це. Незважаючи на те, що тут працює якась наука, п’ять смаків трохи схожі на чотири елементи або гумори; це майже архаїчний спосіб мислення про хімію їжі, тому що наші роти та носи можуть виявити набагато більше, ніж це.

Якщо ви хочете побачити, як мало ми насправді насправді знаємо про аромат сьогодні, перегляньте, як вони йдуть по-справжньому добре на Хемос, пов’язані з одним із пов’язаних питань. Там ви побачите абсолютно безглузді комбінації, такі як шоколад і часник або м'ята та гірчиця, які насправді - при правильній підготовці, звичайно, - створюють досить приємні аромати / аромати.

Правда в тому, що люди все ще збирають дані про це, і ми точно не знаємо , що змушує деякі аромати працювати разом. Принаймні, ми починаємо підходити до цього науково і фактично експериментувати та документувати цей матеріал, але ще недостатньо даних для формування цілісної теорії. Перевірте відповіді на моє запитання про смакові пари та інше запитання про створення пари, якщо ви хочете детальні дані щодо того, які ароматичні пари можуть "працювати", хоча ви, можливо, не отримаєте багато пояснень чому .


Це чудова інформація і дає мені трохи більше впевненості, хоча більшість моїх страв страшні!
Френк Пірс

Ще один чудовий смак: Нутелла (шоколад / фундук, не впевнений, чи добре він відомий за межами Європи) із салямі. Ви маєте горіхову солодкість нутел і солону смаковість салату. Дуже хороший. Або кавун і бекон.
Lagerbaer

3

Особисті переваги! Моя порада: будьте творчими, не боячись і діліться своїм баченням - робіть відкриття.

Аромат - як колір. Або музика. За винятком навіть кращого :) .. Це досвід. Деякі страви грають із контрастними смаками, поєднуючи один інгредієнт проти іншого. Або вони можуть гармонізуватися у симфонію, але одна частина їжі на поданій тарілці буде контрастувати з іншими.

Для всього цього можуть бути "прийняті" методи, але це не математична наука, як інші дисципліни. але людської думки немає точної науки. Простий приклад: їжа, яку дитина може вважати неприємною - наприклад, ті, що знаходяться в незнайомій культурі, він може вирости до любові після придбання смаку до дорослого.

Мої пригоди в кулінарії здебільшого полягали в тому, щоб відкрити для мене нові способи того, що інші культури (я американська) освоїли різні способи приготування їжі, ароматизації та представлення своїх продуктів.


@zanlock - навпаки, займається великою кількістю науки, навіть якщо мистецтво застосовує науку до конкретної людини
justkt

1
Домовились. Але: це наука .. не стільки, щоб будь-яка комбінація "повинна" спрацювати. Я люблю готувати для своєї багатодітної родини і знаю, як готувати страви в альтернативних варіантах, які конкретному особі найбільше сподобається.
zanlok

@zanlok - я мав на увазі те, як молекули взаємодіють у поєднанні ароматів - це наука.
justkt

1
Ну так, так. Я інженер по торгівлі, і розумію, що "є" наука до всього. Отже, я згоден. Однак, окрім інформації із посилань, що цитуються у ваших коментарях, я можу сказати, що ми не повинні зосереджуватися лише на науці :)
zanlok

@justkt Хоча існує наука про те, як аромати поєднуються та утворюють нові, є набагато менше науки про визначення того, сподобається їм це чи ні. Звичайно, є тенденції, але я ніколи не знаходив аромат чи страви, які подобаються всім людям або не подобаються з цього приводу, поєднання вдвічі. Тож комбінації все ще є насамперед мистецтвом.
Увімкнення
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.