Чи можу я 3D-друк надрукувати ПЕТ-пляшку?


11

Я хочу надрукувати прозору ПЕТ-пляшку для своїх домашніх лимонад і подумав про їх 3D-друк.

Я хотів би, щоб якість друкованої пляшки була такою ж відмінною, як ПЕТ-пляшка Coca-Cola для коксу, а друкарська підкладка або матеріал - це щось дешеве або легко доступне. Я подумав, що можу переробити кілька старих ПЕТ-пляшок для друку на замовлення для моїх лимонад, оскільки я не хочу чогось, що вимагає від мене придбання нових матеріалів або реекспорту від виробника.

Чи можливо переробити ПЕТ та роздрукувати його в сертифікованих для харчових продуктів контейнерах?


Питання щодо технічних рекомендацій заборонені, але в цьому випадку є досяжне серце: "Чи можу я надрукувати перероблений ПЕТ повністю прозорий і харчовий?"
Триш

3
Скляні пляшки та ковпачки в домашньому стилі, ймовірно, будуть вашими найкращими пропозиціями щодо упаковки. Або повторне використання очищених ПЕТ-пляшок, якщо це дозволено. Ви можете персоналізувати упаковку з маркуванням або роздрукувати якусь шматку, щоб приклеїти до верхньої частини кришки / кришки.
Criggie

Відповіді:


24

Ні, через 3 причини

ПЕТ не легко (для друку).

Існує велика плутанина щодо того, які нитки ви можете придбати: у більшості разів ПЕТ з фірмовою ниткою насправді є PETG, іноді PETT.

ПЕТ - це зовсім не легко друкований матеріал. Завдяки знанням експертів та правильним налаштуванням машини він може бути надрукований, але навіть тоді він не так легко підлягає переробці у корисну нитку 3D-принтера, як ви могли подумати. Вам потрібні повні можливості переробки, що означає необхідність у машинах, що дозволяють ретельно очищати, подрібнювати до пилу, розплавляти його, гранулювати і нарешті видавлювати як свіжу нитку.

Найближчим спорідненим матеріалом, який легко друкується, є PET G , модифікований PET, який також містить гліколь. Ви не можете перетворити PET в PETG за допомогою домашніх або любительських додатків - вони абсолютно відрізняються за своєю хімічною поведінкою, навіть як у виробництво додали лише один матеріал. ПЕТГ не крихкий, як ПЕТ, він не імлиться при нагріванні, але він старіє в УФ-світлі, легко дряпається і не може бути автоклав як ПЕТ. Але хімічна модифікація повинна бути здійснена під час первинного виготовлення матеріалу, і спробувати переробити ці два разом, це велике безладдя , що може і відбудеться, якщо ви спробуєте працювати з матеріалом, який ви отримуєте з переробки.

"Коли їх обробляють разом, PETG плавиться і стає липким, а PET залишається твердим. PETG прилипає до PET-чіпсів і утворює великі скупчення, які створюють проблеми з обробкою ». Переробка ресурсів (журнал / блог)

3D-друковані предмети навряд чи зможуть отримати сертифікати на їжу.

Ви не можете легко виготовити (сертифіковані) харчові друковані товари, як харчові контейнери через вимоги, яким повинна відповідати машина, яка виготовляє харчові сертифіковані товари. Раджу поглянути на цю відповідь стосовно рейтингу харчових продуктів для більш детальної роботи.

Друкувати по-справжньому прозоро за допомогою FDM важко.

Через метод роботи FDM - екструдування ліній поруч - часто неможливо надрукувати повністю прозорі об’єкти праворуч від бита - всередині надрукованого об'єкта майже завжди є повітря, і між шляхами екструзії є стільки меж, що заломлювати та змінювати шляхи фотонів, які найкращого можна досягти дещо легко, є напівпрозорим (= напівпрозорим). Прочитайте цю відповідь для отримання додаткової інформації.

Але якщо вам вдасться отримати об’єкт справді міцним , ви можете отримати майже прозорі, крижані результати одних орієнтацій, а дивлячись на інші, все одно буде виглядати матово.

Щоб отримати їх повністю прозорими, вам доведеться потім обробити їх, щоб вони стали повністю прозорими, подрібнивши поверхню до 4000 гратів, але це дуже трудомістко і, швидше за все, це не можливо для внутрішньої частини пляшки. Щоб було зрозуміло, ви витрачаєте години на полірування однієї поверхні.

Чи може це бути економічно в найменшій мірі?

З боку бокового дотику потрібно буде виявити життєздатність друку пляшки шляхом придбання нових. Shapped ПЕТ - пляшки з кришками починаються від $ 0,01 за штуку , а зверху на $ 1 за штуку - ви отримаєте кращі ціни , якщо ви замовляєте в великих кількостях. Вам доведеться конкурувати з отриманням під $ 1 за пляшку, а точніше з тим, що ціна типовою пляшки ви хочете їсти. alibaba.com

Типова ПЕТ-пляшка, замовлена ​​з Китаю, важить 30 г для пляшки на 300 мл, і конкретний приклад, на який я дивився, коштує від 0,22 до 0,28 доларів , залежно від кришки пляшки, при мінімальному замовленні однієї посилки з приблизно 300 предметами. Це, здається, знаходиться в середньому діапазоні.

Рулон з 1 кг нитки ПЕТ (G?) Починається з моменту ~ 30 доларів . Це вага 33 формових пляшок на рулон. Ваш друк, швидше за все, буде важчим, ніж підірвана пляшка, щоб зробити її водонепроникною, але давайте припустимо, що ви можете управляти однаковою вагою. Тоді це приблизно 0,90 доларів лише за матеріал - значить, ми вже на 300% купленого товару з кришкою!

Зверху йде поточна вартість принтера, яка залежить від часу друку, принтера та ціни на електроенергію. Я знаю, що моя машина-любитель приходить, технічне обслуговування та електроенергія разом, до 0,21 € / год, що становить приблизно $ 0,25. Друк пляшки займе кілька годин.

ПЕТ-заготовки, які можна підірвати майже до будь-якої форми, типу та розміру пляшки та доставити набагато дешевше, досягають цін завдяки кращій щільності. Які засоби ви конкурувати з $ 0,015 до \ 0,15 за пляшку матеріальних витрат.

Висновок

Економічно неможливо навіть спробувати надрукувати пляшки поза стадією прототипування.


9
Я думаю, що є четвертий випуск: 3D-друк призначений для тиражування форми предмета. Він не призначений для копіювання структури об'єкта. Не слід очікувати, що 3D-надрукована копія об'єкта матиме однакові фізичні властивості, навіть якщо використовуються ті самі матеріали. Це трохи схоже на те, що ви очікуєте, що зможете повторити кований меч, використовуючи чавун. PS. "Я раджу дивитись на цю відповідь" -> " Раджу дивитись на цю відповідь"
Накопичення

1
ПЕТ-пляшки виготовляються нагріванням і розширенням заготовки з товстостінними стінками всередині форми. Чи буде порожній балон PETG вийшов, якщо нагріти і надути4d таким же чином? Або це було б дзеркало?
Criggie

2
@Criggie - це вже інше питання, інженерне для інженерії. Взагалі: ПЕТГ плавиться, а ПЕТ при тій же температурі стає формувальним. При правильній температурі та термінах ... можливо?
Триш

1
Забудьте про прозорість та сертифікацію продуктів харчування. Перша проблема, яку ви отримаєте з FDM, полягає в тому, що ваша пляшка не буде водонепроникною через невеликі зазори, спричинені процесом нашарування, і незначні зміни швидкості екструзії під час друку. Особливо якщо використовується апаратне забезпечення на рівні споживачів.
aroth

3
@aroth Мені вдалося надрукувати водонепроникні предмети на китайських машинах. Вам просто потрібно надрукувати більше стін.
Триш
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.