Чи можна вважати штучним інтелектом оптимізацію?


10

У цьому відео експерт каже: "Один із способів думати про те, що таке інтелект [конкретно стосовно штучного інтелекту], - це процес оптимізації".

Чи завжди інтелект можна розглядати як процес оптимізації, і чи можна штучний інтелект завжди моделювати як проблему оптимізації? Що з розпізнаванням шаблону? Або він неправильно характеризується?

Відповіді:


10

Гарна відповідь на це питання залежить від того, для чого ви хочете використовувати етикетки.

Коли я думаю про «оптимізацію», я думаю про простір рішення та функцію витрат; тобто є багато можливих відповідей, які можна повернути, і ми можемо знати, яка вартість конкретної відповіді.

У цьому погляді відповідь "так" - розпізнавання шаблонів - це випадок, коли кожен шаблон є можливою відповіддю, а метод оптимізації намагається знайти той, де вартість найнижча (тобто там, де відповідь відповідає тому, що ви хочу, щоб це відповідало).

Але найцікавіші проблеми оптимізації характеризуються експоненціальними просторами рішення та чистими витратними функціями, і тому їх можна розглядати як «пошукові» проблеми, тоді як більшість проблем розпізнавання шаблонів характеризуються простими просторами рішення та складними функціями витрат, і це може відчувати себе неприродно скласти їх двох.

(Взагалі, я вважаю, що оптимізація та інтелект досить глибоко пов'язані між собою, що потужність оптимізації - це хороший показник інтелекту та, безумовно, кращий показник практичного використання інтелекту, ніж розпізнавання шаблонів.)


5

Я можу запропонувати два (на перший погляд, суперечливі) перспективи щодо цього:

По-перше:

Якщо буквений рядок 'abc' стає 'abd', як би виглядало "те саме", щоб "ijk"?

Це лише один приклад проблеми (так звані «проблеми з аналогією з буквених рядків»), яку не так просто можна охарактеризувати як оптимізаційну проблему - є ряд відповідей, які здаються переконливими для людини, кожен із своєї структурно-конкретної причини. . Деякі тонкощі подібних проблем обговорюються тут докладно .

По-друге:

Ось дуже перспективний погляд на AGI, в якому оптимізація відіграє ключову роль .

Зовсім не ясно, як ці дві дуже різні масштаби підходу можуть бути узгоджені. Як хтось, хто займається оптимізаційними дослідженнями на життя, я схиляюся сказати, що, звичайно, для всіх сучасних практичних цілей AGI насправді не можна розглядати як проблему оптимізації, оскільки більшість цікавих заходів не піддаються легкості опис через функцію витрат.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.