Наскільки ми близькі до створення Ex Machina?


13

Чи є дослідницькі команди, які намагалися створити або вже створили робот AI, який може бути наближений до розумних, як це знайдено у фільмах Ex Machina або I, Robot ?

Я не говорю про повне усвідомлення, а про штучну істоту, яка може приймати власні рішення та фізичні та інтелектуальні завдання, які може зробити людина?

Відповіді:


22

Нас абсолютно ніде немає, і ми не маємо ідеї, як подолати розрив між тим, що ми можемо зробити зараз, і тим, що зображено в цих фільмах.

Сучасна тенденція підходів до DL (разом із появою науки про дані як основної дисципліни) призвела до великого інтересу до AI.

Однак дослідникам і практикам було б добре засвоїти уроки «AI Winter» і не брати участь у пориві чи занадто багато читати про сучасні успіхи.

Наприклад:

  • Успіх у трансферному навчанні дуже обмежений.
  • DL не вирішує «важку проблему» (тобто представити машині «сире, немите середовище» та запропонувати рішення з нуля) в тій мірі, в якій це широко позначається: експертні людські знання все ще потрібні щоб допомогти визначити, як слід вводити вхід, настроїти параметри, інтерпретувати вихід тощо

Хтось, хто має ентузіазм до AGI, сподівається, погодиться, що «важка проблема» насправді є єдиною, яка має значення. Декілька років тому відомий вчений-когнітивник сказав: "Ми ще успішно представляємо навіть єдину концепцію на комп'ютері".

На мою думку, останні тенденції досліджень мало що змінили це.

Все це, можливо, звучить песимістично - це не призначено. Ніхто з нас не бажає чергової ІІ Зимової зими, тому нам слід кинути виклик (і бути чесним щодо) меж наших сучасних методик, а не міфологізувати їх.


1
Дуглас Хофстадтер.
NietzscheanAI

1

Виходячи з успіху IBM Watson та дивовижних успіхів у вирішенні численних важких завдань із використанням глибокого навчання за останні 3 роки, я думаю, що велика високотехнологічна компанія, як Google чи Amazon, створить корисного розмовного бота не більше ніж за 10 років. (Я працював над межею ШІ протягом 25 років і дотримувався технології ще довше. Це хвилюючі часи.)

Спочатку ваш власний співрозмовник AI ("Її?") Не зможе глибшої філософської розмови чи глибокої інтерпретації романів чи людського стану. Але він зможе писати / говорити в повному абзаці на такі теми, як найкращий вибір серед 5 можливих маршрутів між точкою А і В, або підбиття підсумків книги чи суті новинної історії, або чому один продукт кращий, ніж інший (наприклад, на основі оцінки сотень оглядів Амазонки). І так, він зможе зрозуміти повне промовне речення від вас і генерувати як запити, так і відповіді.

Переконаний, такий бот буде досить корисним, що більшість із нас захоче його. Звичайно, вам не потрібно буде купувати спеціальну техніку, наприклад Amazon Echo. Він буде доступний за допомогою програмного забезпечення на вашому смартфоні, хоча обчислення, ймовірно, будуть знаходитись у хмарі (оскільки саме там є дані).

Відверто кажучи, я думаю, що саме тут з’являться наступні нововведення смартфонів - словесні інтерфейси, які краще слухують і говорять, і розрізняють, використовуючи контекст про вас та типи питань, які ви, швидше за все, задаєте.


1

Наші нинішні підходи до ШІ занадто неефективні, щоб спричинити щось віддалене від того, що пересічний чоловік сприймав би як штучні старі істоти.

Сучасні підходи до ШІ передбачають моделювання власних можливостей для навчання шляхом створення повністю функціональних обчислювальних машин, здатних самостійно перепрограмувати. Хоча це, безумовно, вдалий початок з розуміння природи інтелекту, все ще далеко від фактичного створення справжнього штучного інтелекту.

Це не тільки наша здатність до вивчення того, що розвивалася. Самі наші мізки еволюціонували від рудиментарних біохімічних компонентів на внутрішньоклітинному рівні до захоплюючих, складних органів, якими вони є сьогодні, разом з нашими тілами в цілому, що розвиваються від простого життя однієї клітини до homo sapiens. Отже, щоб створити справжній штучний інтелект, можливо, має сенс спочатку почати з тиражування цього процесу: створення штучного життя з можливістю еволюціонувати. Насправді, має сенс найперше почати зі створення штучної ДНК та штучних клітин і перейти звідти.

У будь-якому випадку, у цій статті , а також у цій статті , відступник Силіконової долини Алекс Сент Джон детальніше розповідає про те, чому найближчим часом щось на зразок Skynet , VIKI чи чогось подібного малоймовірне і навіть ніколи не може бути зрозумілим для нас, і чому наш сучасний підхід до штучного інтелекту - поганий.


2
Моделювання доказу - доказ. Будь моделювання інтелекту є інтелект є відкритим питання , який (з нашим поточним знанням фізики) представляється можливим відповісти негативно на основі чисто теоретичних міркувань, але може бути емпірично позитивну відповідь через що - то таке , як тест Тьюринга.
НіцшеанAI

@NietzscheanAI: В статті, яку я посилався, детальніше пояснюється, чому моделювання інтелекту не те саме, що фактичне розвідка.
John Slegers

Я це прочитав. Багато провідних фізиків (наприклад, Девід Дойч) вважають, що Всесвіт - це квантовий комп'ютер, який може бути змодельований класичним комп'ютером.
НіцшеанAI

@NietzscheanAI: Так, Всесвіт, схоже, є гігантським квантовим комп'ютером. Я згоден з вами тут. Проблема наших сучасних підходів до ШІ полягає не стільки в тому, що штучний мозок неможливий, а в тому, що ми намагаємося створити мізки, не спершу зрозумівши, як створюються мізки у живих істот. Починаючи зі створення штучного життя, яке може розвиватися до вищих форм існування, може бути кращим підходом до розвитку ШІ, тому що ми сьогодні тут потрапили ... Дивіться також цю статтю того ж автора.
John Slegers

1
аргумент про те, що "починати з більш простих форм життя", добре знайомий у спільноті ШІ, що походить із роботи Родні Брукса у 90-х роках, яка встановила "Новий ШІ" "втіленого пізнання". Докладніше дивіться статті "Слони не грають у шахи", "Інтелект без представництва" та книгу "Доамбрійська розвідка".
НіцшеанAI

0

"Летючі машини, важчі за повітря, неможливі" _ Лорд Кельвін 1895

Через 7 років брати Райт побудували його.


В даний час у нас є багато потужних вузьких ШІ (хороших у спеціальних завданнях), але ми не маємо уявлення, як об'єднати їх у єдину систему, як у біологічному мозку.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.