Чи є програми ШІ Сірі та Кортана?


23

Сірі та Кортана спілкуються майже як люди. На відміну від Google, який в основному дає нам результати пошуку, коли задають якісь запитання (не встановлюючи тривоги чи нагадування), Сірі та Кортана дають нам відповідь так само, як і люди.
Так вони є власне програмами AI чи ні?

(Під "питанням" я не маю на увазі будь-яке питання, пов'язане з навчанням, або запитання маршрутів / температури, а скоріше питання, засновані на думці).


2
Спосіб передачі результату не визначає ШІ. Усі перераховані вище (Siri, Cortana, Google Now) використовують подібні методи AI, щоб знайти відповідь. Вони використовують різні способи передачі відповіді користувачеві. Якщо Сірі спілкувалася з вами за допомогою димових сигналів, або голубів, або ліній, намальованих на піску, це не призвело б до зниження рівня ШІ.
Флорін Андрій

2
Що стосується того, що є ШІ чи ні: Все вищесказане підпадає під категорію АНІ - штучний вузький інтелект - це все, що ми знаємо, як зараз будувати. Ніхто ще не знає, як побудувати АГІ - штучний загальний інтелект - який був би ІІ, який би працював так само добре, як і людина.
Флорін Андрій

Відповіді:


18

Сірі та спів. є ШІ певною мірою. Звичайна мітка - «Слабка AI» (її також називають «вузькою» або «м'якою» AI). Виявляється, стаття Вікіпедії про Слабкий ШІ прямо посилається на Сірі:

Сірі - хороший приклад вузького інтелекту. Сірі діє в обмеженому заздалегідь визначеному діапазоні, немає справжнього інтелекту, самосвідомості, немає життя, незважаючи на те, що це складний приклад слабкого ШІ. У Forbes (2011) Тед Грінвальд писав: "Шлюб iPhone / Siri являє собою прихід гібридного ШІ, що поєднує кілька вузьких методів AI плюс доступ до масивних даних у хмарі". Дослідник AI Бен Герцель у своєму блозі в 2010 році заявив, що Сірі була "ДУЖЕ вузькою і крихкою", про що свідчать дратівливі результати, якщо ви ставите питання поза межами програми.

Важливо відзначити, що "змішування" слабких ШІ за деякими аргументами не робить "сильнішим" ШІ (див. Аргумент китайської кімнати Сірла ), але остаточної відповіді ще немає у 2016 році.


8

Я б класифікував обидва як такі, що мають / використовують елементи AI, так. Але я б не сказав, що вона представляє справді "розумну" (в розумінні AGI) програму.

Але ось рубіж ... як ви побачите в інших питаннях, що задаються визначенням AI, є якась меметична річ, де все, що AI починає успішно робити, одразу перестає вважатися "AI". Отже, AI - це завжди недоступний стан, тому що це завжди "те, що люди можуть зробити, що комп'ютери не можуть", і коли комп'ютер може це зробити, це вже не AI. Тож врахуйте це.


2

Вони є віртуальними штучними агентами, які виявляють інтелектуальну поведінку ( ШІ ).

Тім Урбан на веб-сайті " Чекай, але чому" написав наступне:

Програмне забезпечення та дані, що стоять за Сірі - це AI , голос жінки, який ми чуємо, є уособленням цього ШІ, і жодного робота не бере участь.

Джерело: Революція ШІ: Шлях до суперрозвідки

Пов'язане: Яка різниця між ШІ та роботами?


2

Коротка відповідь, ні .

Пояснили, Сірі та Кортана - лише двигуни висновку . Хоча наскільки аплодує їх здатність синтезувати текст із мови та аналізувати лексичні карти з тексту за допомогою методів машинного навчання, артефакт все ще є лише програмою, навченою з великою кількістю безлічі Q / A кортежів, що генерує вихід із заданим входом. Статистичне відображення розподілу ймовірності слів на запитання і відповідно генерування відповіді - це просто НЕ , але в більшості своїй це може бути класифіковане як вузький інтелект .

www.cleverbot.comє прикладом такої системи. Ті, про які ви згадали, - це просто більш досконалі та високо архітектурні версії подібного роду; наприклад, підключення до WolframAlpha (Siri), Computer Kernel (Cortana). Насправді існує багато вродженого використання операторів контролю (If-Else).

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.