Чи може AI скласти побудовану (природну) мову?


9

"Штучна або побудована мова (іноді її називають конланг) - це мова, яку створили людина або мала група, замість того, щоб формуватися природним шляхом як частина культури". ( Джерело: Просто англійська Вікіпедія )

Моє запитання: чи може AI зробити так, щоб побудувати власну природну мову зі словами, сполученнями та правилами граматики? В основному, це мова, яку люди могли використовувати, щоб говорити один одному. (Переважно спілкуватися абстрактними поняттями високого рівня.)

Які методи можуть використовувати такий ШІ? Чи може вона базуватися на існуючих природних мовах чи мала б мало зв’язків із існуючими природними мовами? Чи може вона створити мову, яку легше вивчити, ніж існуючі мови (навіть есперанто )?


Питання, як видається, побудоване на ідеї еволюції "природної" мови, яка, ймовірно, потребує стабільних мисленнєвих процесів, індивідуалізації та культури, жодна з яких не має чітких параметрів для ШІ на їх нинішньому етапі розвитку. Може, перефразувати з більш конкретною передумовою?
dynrepsys

Наприклад, HTTP - це така собі побудована мова (з дієсловами та іменниками). Отже, якщо AI побудує щось подібне, що було б таким прикладом?
Триларіон

@Trilarion HTTP як у протоколі передачі гіпертексту?
Кевін

Так, дивіться також REST .
Триларіон

Відповіді:


9

чи міг AI зробити побудову власною природною мовою зі словами, сполученнями та правилами граматики?

Звичайно. Це може бути корисним: Модельована еволюція мови: огляд поля

В основному, це мова, яку люди могли використовувати, щоб говорити один одному. (Переважно спілкуватися абстрактними поняттями високого рівня.)

Я не впевнений, наскільки корисною була б така машинна адаптована мова для людської мови. Підозрюю не дуже. Можливо, це може бути корисним як своєрідний "загальний формат байт-коду" для перекладу між декількома людськими мовами ... Але англійська різновид вже виконує цю роль. Це, мабуть, було б академічною вправою.

Чи може вона базуватися на існуючих природних мовах чи мала б мало зв’язків із існуючими природними мовами?

Можливо, ви могли б генерувати мови в будь-якому напрямку. Мови, не пов'язані з природними мовами людини, ймовірно, набудуть форми, що відображають проблемні простори, з якими вони працюють. Наприклад, якщо це симуляція мурашок, сформовані слова, ймовірно, будуть відображати стани, пов'язані з їжею, енергією, іншими мурахами тощо.

Чи може вона створити мову, яку легше вивчити, ніж існуючі мови (навіть есперанто)?

Простіше для машини? Безумовно. Простіше людині? Напевно, ні. Наш мозок дещо адаптований до мов, якими ми користуємось. І мови, якими ми користуємось, дещо пристосовані до нашого мозку.

Яка ваша мета? Створити мову, яку простіше використовувати людині, ніж існуючі людські мови?

Якщо ви маєте намір створити "універсальну мову", яка могла б бути "найефективнішою" для машин, людей та прибульців - такого не може існувати. Простір усіх можливих машин нескінченний і тому обмежує нашу здатність визначати комунікативні абстракції, які мають корисність у будь-якому контексті.

Якщо ми робимо безліч припущень щодо машин, так як вони мають наміри, вони існують у 3 вимірах, вони розрізняють тимчасово пов'язані події, у них є очні кульки, потреба в споживанні їжі та рідини, необхідність переносити їжу з місця на місце і т.д. ... Тоді так, звичайні комунікативні абстракції можуть бути корисними для набору цих машин. Але тоді ми вже не маємо справу з загальною справою, а однією значно більш конкретною.

Ці посилання також здаються цікавими та дещо пов’язаними:


Як я дізнався вчора, відповіді або коментарі з просто посиланнями на інші місця не зовсім підходять до сайту. Модератор , який видалив свій коментар з посиланнями зазначив , що ми прагнули забезпечити більш повні відповіді тут , а не пов'язуючи людей в інші місця. Я просто відредагував би відповідь, щоб об'єднати інформацію у посиланнях, якщо ви вирішите поставити це як відповідь.
Авік Мохан

Гарна думка. Я коротко підсумую, чому я вважаю, що верхнє посилання є релевантним. Дякую.
Doxosophoi

Дякую за відповідь Зазвичай людські мови формуються протягом сотень років або будуються, що вимагає багато роботи. Мені було цікаво, якщо машина (AI) може зробити це завдання набагато швидше. Для мене було б дивовижно розмовляти (побудованою природною) мовою, яку створив AI. Крім того, я думаю, що це може дати більше розуміння того, як мови розвиваються.
Кевін
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.