Чи є якийсь науковий / математичний аргумент, який заважає глибокому навчанню коли-небудь виробляти сильний ШІ?


12

Я читаю «Книгу Чому» Джудеї Перл , в якій він згадує, що глибоке навчання - це лише прославлена ​​технологія, що відповідає кривій, і не зможе виробляти людський інтелект.

З його книги є ця схема, яка ілюструє три рівні пізнавальних здібностей:

Три рівні пізнавальних здібностей

Ідея полягає в тому, що «інтелект», що виробляється поточними технологіями глибокого навчання, знаходиться лише на рівні асоціації. Таким чином, ШІ ніде не знаходиться на рівні запитань на кшталт "як я можу змусити Y статися" (втручання) та "Що робити, якщо я діяв інакше, X все-таки відбуватиметься? (зустрічні факти), і малоймовірно, що методи підгонки кривих можуть коли-небудь наблизити нас до більш високого рівня пізнавальної здатності.

Я вважав його аргумент переконливим на інтуїтивному рівні, але я не в змозі знайти жодних фізичних чи математичних законів, які можуть або посилити, або викликати сумнів у цьому аргументі.

Отже, чи існує якийсь науковий / фізичний / хімічний / біологічний / математичний аргумент, який заважає глибокому навчанню колись виробляти сильний ШІ (людський інтелект)?


Кілька годин тому у нас був якийсь квест, який говорить про нейронауку та штучний інтелект, тому я думаю, що це питання правильно вписується в додатки даних, тобто крім машинного навчання.
квінтумнія

1
Однією з проблем, з якою стикається у відповіді на це, є те, що "Глибоке навчання" - це своєрідна торгова марка, де все, що робиться з нейронними мережами, що виходять за межі статистичної кривої підгонки - наприклад, RNN для вивчення послідовностей та "глибокого підкріплення навчання" - може також вважати його частиною прихильниками. Якщо ви дозволите, щоб термін еволюціонував таким чином, дуже важко виявити будь-який аргумент щодо його можливостей.
Ніл Слейтер

Теорема незавершеності
Годеля

2
@ thecomplexitytheorist: незавершеність Годеля, entscheidungsproblem та подібності, і все це також підходить людському розуму. Як висновок, якщо вони були причиною не досягти ШІ, то ні люди не розумні. Modus tollens, Godels - не проблема на шляху до AGI
pasaba por aqui

Хто скаже, що "Робити" та "Уявляти" також не просто "Крива-прилягання" відбувається в мозку?
Данк

Відповіді:


3

Коментар Джудеї Перл у 2018 році на ACM.org у своїй книзі « Створити справді розумні машини» навчати їх причин та наслідків - це пронизлива правда.

Всі вражаючі досягнення глибокого навчання означають просто підганяння кривих.

Rn

 1. Штучні мережі не можуть виконувати логіку.
 2. Штучні мережі - найкращий підхід до ШІ.

Як раціональність можна виключити зі списку важливих людських особливостей інтелекту, що означає ці два твердження, взяті разом?

Чи є людський мозок мережею складних приладів кривих? Знаменита цитата Марвіна Міньського "Мозок буває м'ясною машиною" була запропонована без доказів, і жодного доказу його тривіалізації людського мозку, а також доказів того, що мозок знаходиться поза досяжністю обчислень Тьюрінга .

Читаючи ці слова, чи відповідають ваші нейронні мережі наступну послідовність кривої?

 • Краї з ретинових стрижнів і шишок
 • Лінії з ребер
 • Форми з ліній
 • Букви з форм
 • Мовні елементи з груп букв
 • Мовні структури з елементів
 • Розуміння з мовних структур

Справа є вагомою для підтвердження того, що перші п'ять - це механізм конвергенції моделі, і вся структура машинного навчання - це лише метод пристосування даних до моделі.

Останні два пункти кулі - це те, де парадигма руйнується і де багато дослідників та авторів ШІ правильно заявили, що машинне навчання має суттєві обмеження, коли ґрунтується виключно на багатошарових перцептронах та ядрах згортки. Крім того, останній предмет кулі значно спрощений у його поточному стані, ймовірно, на порядки величини. Навіть якщо Мінський вважає правильним, що комп'ютер може виконувати те, що робить мозок, процес читання та розуміння цього пункту може легко мати тисячу різних видів унікальних компонентів процесу у закономірностях внутрішнього робочого процесу з масовим паралелізмом. Технологія візуалізації вказує на цю ймовірність. У нас є комп'ютери, що моделюють лише найпростіші периферійні шари.

Чи є якийсь науковий / математичний аргумент, який заважає глибокому навчанню коли-небудь виробляти сильний ШІ? - Ні. Але немає такого аргументу, який би це також гарантував.

Інші питання тут досліджують, чи можуть ці складні приладобувачі кривих виконувати елементи пізнання чи міркування.

Тотем трійки на зображенні запитання, бачачи, роблячи та уявляючи, не є особливо повним, точним чи проникливим.

 • У людини принаймні п'ять сенсорних парадигм, не одна
 • Попередження людських почуттів мільярдами років - це бактерії
 • Уявлення не є значно вищим процесом, ніж перегляд сценарію з моделей минулого досвіду з допомогою якогось методу застосувати задані функції для їх поєднання та введення випадкових мутацій
 • Творчість може бути просто уявною у попередньому пункті кулі з подальшим відмиванням непотрібних результатів уяви за деякими ринково орієнтованими критеріями якості, залишаючи вражаючі творчі продукти, які продаються

Вищі форми - це вдячність, відчуття реальностей, що виходять за межі наукового виміру, законні сумніви, любов, жертва на благо інших людей чи людства.

Багато хто визнає, що сучасний стан технології AI ніде не знаходиться поруч із закупівлею системи, яка може надійно відповісти: "Як я можу зробити Y?" або "Якщо я поступив по-іншому, чи все-таки виникне X?"

Немає математичних доказів того, що якесь поєднання елементів, що підходять до кривої, може або не може досягти здатності відповідати на ці питання, а також типова людина може, головним чином, тому що недостатньо розуміння того, що таке інтелект або як його визначити в математичному плані.

Можливо також, що людського інтелекту взагалі не існує, що посилання на нього ґрунтуються на релігійній вірі, що ми як вид вище, ніж інші види. Те, що ми можемо заселяти, споживати та знищувати, насправді не є дуже розумною концепцією інтелекту.

Твердження, що інтелект людини - це адаптація, яка відрізняє нас від інших ссавців, конфліктує з тим, чи добре ми адаптуємось. Ми не проходили тестування. Прийде наступний метеоричний глобальний вбивця з ударною хвилею величини метеора кратера Чиксулуб, за якою слідує кілька тисяч тисяч років сонячної зими, і ми побачимо, чи це наше існування 160 000 років чи 4 000 000 000 років існування бактерій, виявляється більш стійким. На часовій шкалі життя інтелект людини ще повинен виявити себе вагомим як пристосувальна риса.

Що стосується розвитку ШІ, це зрозуміло, що інші види систем відіграють певну роль разом з глибокими учнями на основі концепції багатошарового перцептрона та ядер згортання, які є строго поверхневими монтажниками.

Компоненти Q-навчання, компоненти, що базуються на увазі, і компоненти довготривалої пам’яті - теж строго пристрій для монтажу поверхні, але лише за рахунок значного розтягування визначення поверхні підгонки Вони мають властивості та стан адаптації в режимі реального часу, тому вони можуть бути Тьюрінга завершеними.

Нечіткі логічні контейнери, системи, засновані на правилах, алгоритми з властивостями Маркова та багато інших типів компонентів також грають свою роль і зовсім не є поверхневими монтажниками.

Підводячи підсумок, існують моменти, які мають основу більш ніж правдоподібну чи приємну інтуїтивну якість, однак, багато хто з цих авторів не надають математичних рамок із визначеннями, додатками, лемами, теоремами, доказами чи навіть мислительними експериментами, які можуть бути перевіряється формально.


1

Це парадокс, але машина глибокого навчання (визначена як варіант NeuralNet) не може нічого навчитися. Це гнучка і настроювана апаратна / програмна архітектура, яка може бути параметризована для вирішення багатьох проблем. Але оптимальні параметри для вирішення проблеми отримують зовнішня система, тобто алгоритм зворотного поширення.

Підсистема зворотного поширення використовує звичайні парадигми програмування, це не нейронна мережа. Цей факт знаходиться в абсолютному протистоянні людському розуму, коли навчання та використання знань здійснюється за тією ж системою (розумом).

Якщо всі реальні цікаві речі зроблені за межами NN, важко стверджувати, що NN (у будь-якому варіанті) може розвиватися в AGI.

Можна також знайти ще кілька відмінностей. Нейронні мережі сильно чисельні у своєму інтерфейсі та внутрішніх системах. З цієї точки зору, вони є еволюцією підтримуючих векторних машин.

Занадто багато розбіжностей та обмежень, щоб очікувати AGI.

Примітка. Я категорично не згоден у розіграші, включеному в оригінальне запитання. "Бачити", "робити", "зображувати" рівні абсолютно неправильно. Він ігнорує основні та поширені програмні поняття як "абстракція" або "стан програми" (розум, словами Тьюрінга); застосовані ШІ як "передбачені"; і АГІ як "вільна воля", "цілі та почуття", ...


4
Я думаю, що зняття з розповсюдження (або будь-яка частина навчальної рамки) з розгляду, і стверджую, що частина, що залишилася, є частиною "глибокого навчання" - це штучно, і це щось ухиляється від питання. Я думаю, що розумно вважати, що ОП означає глибоке навчання, як це практикується, включаючи наявні навчальні процеси.
Ніл Слейтер

1
@NeilSlater: Якщо ми кажемо, що DL - це різновид NeuralNet (для того, щоб зауважити схожість з людським розумом і, як наслідок, його можливою силою досягти AGI), ми виключаємо частину навчання, тобто це не NN . Якщо ми включимо підсистему навчання у визначення DL, то це не NN, це лише звичайне програмування, що має потужність будь-якої звичайної програми, і має ті ж можливості, щоб досягти AGI, ніж будь-яка інша програмна система чи парадигма.
pasaba por aqui

Людський мозок вчиться, отримуючи та обробляючи виключно вхід із зовнішніх «систем». Оптимальні параметри для вирішення завдань отримуються за допомогою проб і помилок, застосовуючи правила та обробляючи вхід із зовнішніх систем. Тренування починається, поки дитина все ще знаходиться в матці, і триває 24/7 після цього. Сучасний стан ШІ майже напевно не можна порівняти з емуляцією людського мозку; але стверджуючи, що AI не може вчитися (або вже не навчається аналогічно людському мозку), передбачає знання про те, як людський мозок 'вчиться' та функцій, яких наука ще не знає.
Данк
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.