Чи вважаються методи вичерпного пошуку AI?


12

Деякі програми роблять вичерпний пошук рішення, а інші - евристичний пошук подібної відповіді. Наприклад, у шахах пошук найкращого наступного кроку має більш вичерпний характер, тоді як, у Go, пошук найкращого наступного кроку має більш евристичний характер за рахунок значно більшого простору пошуку.

Чи вважається техніка грубої сили вичерпним пошуком гарної відповіді AI чи взагалі потрібно використовувати евристичні алгоритми, перш ніж вважати AI? Якщо так, то чи вважається шаховий комп’ютер, який побиває людину-професіонала, важливою віхою?


1
Це залежить від вашої точки зору. Перевірте, чи є транзистор першим штучним інтелектом? .
Яден Травник

6
Джон Маккарті описує таке явище: "Як тільки це працює, його ніхто більше не називає". Отже, це AI, якщо ніхто цього не зробив. Зараз люди можуть не називати вичерпний ШІ пошуку, якщо алгоритм не вивчає та обмежує простір пошуку часом.
Угнес

@Ugnes збирався додати цю цитату, але ви перемогли мене!
hisairnessag3

Відповіді:


8

Якщо людина розглядає інтелект як суцільний показник сили оптимізації (тобто, наскільки кращі результати для будь-якої одиниці пізнавальних зусиль, витрачених), то вичерпний пошук має ненульовий інтелект (оскільки він насправді дає кращі результати як більше зусиль витрачається), але дуже і дуже низький рівень інтелекту (оскільки результати краще, головним чином, удача, а витрачені зусилля можуть бути неможливо великими).


7

Якщо комп'ютер просто нагнітає рішення, він взагалі нічого не вивчає або використовує будь-який інтелект, і тому його не слід називати "штучним інтелектом". Він повинен приймати рішення, грунтуючись на тому, що було раніше у подібних випадках. Щоб щось було розумним, йому потрібен спосіб відстежувати те, що він вивчив. У шаховій програмі може бути дійсно дивовижний алгоритм вимірювання, який можна використовувати в кожному можливому стані плати, але якщо він завжди намагається кожен стан і ніколи не зберігає те, що дізнається про різні підходи, це не розумно.


Є люди, які не можуть створити нових спогадів. Це не означає, що вони не розумні. Для інтелекту потрібне не саме навчання, це внутрішня модель світу. Звичайно, що, як правило, дізнається. Але іноді це не так. І іноді сутність втрачає здатність до навчання, але зберігає модель.
BlindKungFuMaster

@BlindKungFuMaster Як будуються внутрішні моделі світу, але через навчання? Навіть якщо це "просто" біологічний процес, він все ще навчається в технічному сенсі цього слова.
Дейв Ньютон

Навчання не здається необхідною умовою інтелекту. Чи підтверджується автоматизована теорема, чи система, яка генерує закони фізики на перших принципах, чи оптимальний шахіст віднесена як поведінка інтелекту просто тому, що вона не вчиться / адаптується?
user48956

3

Відповідь - так, вичерпний пошук є основним принципом ШІ. Як і визнаний ОП, він використовується для розв’язання шахових ігор, а також може бути використаний у багатьох інших сферах, таких як планування шляху або розв'язання PDDL. З теоретичної точки зору, пошук грубої сили - це елегантний метод вирішення кожної проблеми. Причина того, чому евристика використовується в реальних програмах, полягає в тому, що поточна комп'ютерна апаратура полягає в повільному обчисленні. Тож евристика використовується як прискорювач швидкості.


1
Елегантний? Слово «груба» навіть у назві; в цьому немає нічого особливо елегантного - напевно, існує найменш елегантна стратегія вирішення проблем. Ефективний (у деяких просторах рішення), впевнений, але елегантний? Мех.
Дейв Ньютон

Можливо, "елегантний" з точки зору простоти методу? Мені подобається, що ти підкріплюєш, наскільки важливою була техніка та як потрібно перевірити певні рішення. . прийняти рішення про кваліфікацію AI.
DukeZhou

Я елегантність необхідна умова інтелекту?
user48956

2

Підхід грубої сили, безумовно, є першим кроком багатьох в програмуванні ШІ. Але, використовуючи цей досвід, програма повинна навчитися знаходити найкраще рішення або принаймні ближче вирішувати проблему. Оскільки перша мета AI - знайти будь-яке рішення, ніщо не може перемогти підхід грубої сили. Але потім, використовуючи попередні результати підходів грубої сили, програма повинна розробити власну евристику та використовувати ці дані разом із грубою силою для пошуку оптимального рішення.


1
"Ніщо не може перемогти грубу силу підходу"? Бити, в якому сенсі?
Дейв Ньютон

Ласкаво просимо до AI. Я можу доповнити цю відповідь, зазначивши, що деякі проблеми нерозв'язні, і їх неможливо вирішити грубою силою. Але я, безумовно, погоджуюся, що алгоритми грубої сили - це фундаментальна форма та функція ШІ. У теорії комбінаторних ігор здається, що гра або головоломка, як-то судоку, можуть бути вирішені лише через грубу силу (виснаження).
DukeZhou

2

Дійсно, будь-який «інтелект», виставлений на комп’ютері, вважається AI, незалежно від грубої сили або використання розумної евристики. Наприклад, чат-бот може бути кодований, щоб відповідати на більшість відповідей, використовуючи багато, багато, якщо висловлювання. Це AI незалежно від того, наскільки погано закодований / розроблений.

Комп'ютер, що грає в шахи, що побиває професіонала людини, може сприйматися як важлива віха. Я маю на увазі, хтось запрограмував комп’ютер, щоб бити гросмейстерських шахістів та шахових геніїв. Багато хто думав, що це неможливо, оскільки шахи - це така складна гра. Цей вид роботи, ймовірно, потрапив у складніший ШІ, адже якщо комп’ютер міг би грати в шахи, то він неодмінно виконує і інші складні завдання.

Зверніть увагу, наскільки вишукане шахове програмування: магічні бітборди, хеширование зубристів, обрізка, ледачий SMP та багато іншого. Це, мабуть, не така віха ШІ, яку ви думали, але знову ж таки, речі, які можна вважати AI, досить широкі.


Приємні думки. Однак теза є проблематичною, якщо ви не визначитесь із розвідкою (див. Відповіді Бен Н та Метью Грейвса.) Зверніться до цього, і ви обов'язково отримаєте відгук від мене!
DukeZhou

1

Я не знаю, чому ви не вважатимете це так, оскільки кожна річ використовувала щось подібне, що було в останніх новинах.

Еволюція нейромережі дуже схожа на грубі сили пошуку, просто вона вражає локальну оптиму, оскільки її не вичерпно.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.