Що таке онтології в ШІ?


Відповіді:


1

Онтологія

Перш ніж розглядати питання безпосередньо, корисно отримати певний контекст щодо походження онтології. Це допоможе зрозуміти, чому термін був обраний і збереже чіткість щодо того, що таке онтологія, а що ні.

іменник онтологія на · tol · o · gy | \ än-ˈtä-lə-jē

1: галузь метафізики, що стосується природи та відносин буття - Онтологія має справу з абстрактними сутностями.

2: конкретна теорія про природу буття чи види речей, які мають існування

Поняття онтології не зародилося у світі програмного забезпечення, хоча програмне абстрагування певною мірою є онтологічним. Деяка література переплутала онтологію з картою взаємозв'язків між конкретними типами в об'єктно-орієнтованій конструкції, яка може бути недостатньо абстрактною, щоб гарантувати використання цього терміна.

Онтологія в ІІІ

Є кілька класів зацікавлених сторін або колективів професіоналів, які прагнуть відкрити речі, які, можливо, не були винайдені або розміщені, але, тим не менш, існують. Ця тенденція зародилася в наукових колах, як багато хто робить.

У нас є кілька очевидних застосувань для виявлення появи речей, які не планувались і не помічалися спочатку.

  • Підприємства, які мають намір діяти активно, що є додатком бізнес-аналітики
  • Дослідники систем природної мови, які мають намір відобразити послідовності лінгвістичних елементів, таких як слова, префікси, суфікси, сполучення дієслів, багатомовний жаргонізм або розмовні слова до та з семантичних мереж та структур асоціацій
  • Дослідники даних зацікавлені у відстеженні появи у всесвітньому веб-взаємозв'язку та надмірності вмісту

У статті, на яку посилається в першому коментарі до питання, є цікавий параграф: "Література про штучний інтелект містить багато визначень онтології; багато з них суперечать один одному. Для цілей цього посібника онтологія - це формальний чіткий опис понять в області дискурсу (класи (іноді їх називають поняттями)), властивості кожного поняття, що описують різні особливості та атрибути концепції (слоти (іноді називаються ролями або властивостями)), та обмеження на слоти (грані (іноді називають рольовими обмеженнями)) . Онтологія разом з набором окремих примірників класів становить базу знань. Насправді існує тонка лінія, де закінчується онтологія і починається база знань ".

Зверніть увагу на синтаксис LISP вище. Також зауважте суперечливі визначення онтології, оскільки вона застосовується до ШІ. Ці визначення іноді стосуються класів концепцій, як у навчальній системі PAC (можливо, приблизно правильної). Вони можуть стосуватися роботи НЛП з семантики.

Можливо, було б розумно стабілізувати термін, через що визначення словника було відтворено вище. ШІ не отримав би користі від появи оманливого жаргону, де слова вже не означають те, що колись мали на увазі, виключно тому, що ніхто не знайшов час, щоб побачити, що було законним щодо їх значення, перш ніж вони почали писати документи.

Деякі посилання

Це декілька наукових публікацій, які надають огляд використання онтологічних понять у відкритті.


1
Було приємно читати це добре написане пояснення. Мені найбільше подобається, що між онтологіями та базою знань була різниця. Є лише незначна критика: цього не вистачає - термін "онтологічне заземлення", також відомий як верифікація. Ідея полягає в тому, що онтології не плавають вільно, а пов'язані з грою, доменом або мовою. Оскільки ОП особливо не вимагає цього, так загалом це не проблема.
Мануель Родрігес
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.