Як ОС Ubuntu Phone стосується ОС Android?


24

Я читав, що нова анонсована Ubuntu Phone OS була дуже натхненна Android, не використовуючи для своїх додатків Java та Dalvik VM.

Однак також було не ясно, чи це роздріб AOSP чи користувальницький ROM (я сумніваюся в цьому), чи просто, якщо він концептуально натхнений Android або якась його частина була роздвоєна від Android (тобто ядро ​​тощо).

Чи можливо програми Android могли працювати в ОС Ubuntu Phone?

Відповіді:


29

І Ubuntu Phone (який заснований на тому ж дистрибутиві Linux, що і повний Ubuntu), і Android працюють на ядрі Linux . Однак вони відрізняються вище рівня ядра, тоді як Ubuntu запускає повну ОС GNU / Linux з більшістю стандартних бібліотек Linux, а графічний інтерфейс, заснований на Qt, натомість Android використовує власну платформу Android та Dalvik .

Схоже, однією з найбільших переваг обох, що базуються на одному ядрі Linux, є підтримка драйверів. Це означає, що для будь-якого телефону Android, у якого є доступні драйвери з відкритим джерелом (або офіційно з джерела виробника, або там, де їх написав сторонній розробник ПЗУ), завдання для роботи Ubuntu Phone має бути набагато простішим. (Особливо кожна картина на сайті Ubuntu Phone на даний момент схожа на Galaxy Nexus під управлінням Ubuntu Phone).

Ubuntu вже адаптований для роботи на наборах чіпів за допомогою архітектур ARM та Intel x86, що стосуються мобільних пристроїв, основна система базується на типовому пакеті підтримки Android Board (BSP). Тож постачальникам чіпсетів та виробникам обладнання не потрібно вкладати кошти або підтримувати нові пакети апаратної підтримки Ubuntu на смартфонах. Якщо коротко, якщо ви вже робите телефони, на яких працює Android, робота, необхідна для прийняття Ubuntu, буде тривіальною .

(від http://www.ubuntu.com/devices/phone/operators-and-oems - мій акцент)

Це означає, що спочатку найбільше перевагу збираються виробники телефонів та ентузіасти Ubuntu - те, що Ubuntu Phone повинен бути досить легким для роботи на телефоні, розробленій для Android (і досить просто продати те саме обладнання з вибором ОС).

Оскільки переважна більшість додатків для Android написані за допомогою Java для Dalvik VM, жоден з яких гарантовано не буде на телефоні Ubuntu (хоча ентузіасти можуть перенести їх пізніше), більшість цих додатків не працюватиме без великої кількості переносу зусиль . Самі Ubuntu навряд чи поспішають перенести Java та Dalvik на Ubuntu Phone після юридичних проблем, які виникли у Google із Oracle .

Також у Ubuntu Phone є власний набір інструментів QML та Ubuntu SDK, жоден з яких не збігається з (або сумісним) для Android SDK або NDK API, тому, знову ж таки, це буде велика кількість переносу зусиль, яка не дозволить додаткам Android від запускається на Ubuntu відразу.

З іншого боку, якщо ваш додаток - це насамперед веб-додаток, на якому розміщена Android обгортка, перенос повинен бути набагато простішим, оскільки вони підтримують HTML5 та Javascript.

Веб-програми - це громадяни першого класу на Ubuntu, з API, що забезпечують глибоку інтеграцію в інтерфейс. Програми HTML5, написані для інших платформ, можна легко адаптувати до Ubuntu, і ми орієнтуємось на стандартні рамки для розробки веб-додатків між платформами, такі як PhoneGap, щоб Ubuntu просто працював для програм, які їх використовують.

(від http://www.ubuntu.com/devices/phone/app-ecosystem )

Незважаючи на всі ці відмінності, історія в мобільному просторі показала нам, що якщо мобільна платформа розгортається великим способом, то, незважаючи на те, наскільки великий час і зусилля, необхідні для перенесення програм між платформами, всі великі програми та ігри зроблять Зрештою, їх шлях до нової платформи, і компанії вийдуть з наборами інструментів та програмним забезпеченням, що спрощує написання програми один раз, який потім можна буде скласти для запуску на будь-якій з основних платформ (що це дозволяє).

Здається, що більшість портативних прикладних програм Ubuntu зосереджена на тому, щоб легко перетворити веб-додатки в додатки Ubuntu Phone, а також спростити запуск саме того самого додатка на будь-якому пристрої Ubuntu - настільному ПК, ноутбуці чи телефоні:

З приходом Ubuntu SDK програми можуть бути написані для роботи на всіх форм-факторах Ubuntu: це та сама ОС Ubuntu на робочому столі та на телефоні, тож одна нативна програма може працювати як на обох. Що означає, що ви знову використовуєте більшу частину програми, додаючи підтримку нового форм-фактора.

(від http://www.ubuntu.com/devices/phone/app-ecosystem )


тл; д-р

Ubuntu Phone і Android базуються на ядрі Linux, але вони відрізняються вище - вони можуть ділитися драйверами (це добре для виробників та любителів), але не можуть ділитися додатками. Ubuntu Phone ділиться програмами з робочим столом Ubuntu, а не з Android. Вони мають хороші веб-браузери і можуть переглядати одні й ті ж веб-сторінки.


Дякую за вашу відповідь :) Отже, схоже, веб-додатки залишаться найкращою ставкою для сумісності, включаючи всі платформи. Але добре, що принаймні драйвери сумісні!
jadkik94

1
Чудова відповідь. Концепція "веб-додатків" була основною частиною Palm WebOS та раннього IOS, і жодна платформа насправді не знімала без натільних додатків.
ТРЕЙ

Власне, OpenJDK працює на телефоні Ubuntu, але не на Dalvik / ART: twitter.com/xranby/status/585763496396267520/photo/1
gouessej
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.