Чому "ОС Android" завантажує стільки даних?


24

Після переходу з мого Nexus S на Nexus 4 я помітив, що мій телефон передає величезну кількість фонових даних. Як 70 Мб за 15 хвилин. Оскільки мій план даних дозволяє лише 300 Мб на місяць, мене не розважали. Навіть підключившись до WiFi, він часто (але не завжди!) Завантажував тонни даних.

За даними "Мережевого використання", винуватець "ОС Android". Тому я намагався обмежити фонові дані лише для того, щоб виявити, що "ОС Android", здається, є єдиним "додатком", який не пропонує цю опцію. Чудово.

Ну добре, саме для цього створені програми для брандмауерів. Я налаштував AFWall +, але це вилікувало лише симптом, а не причину.

Далі я перенаправляв трафік на ноутбук з WiFi-карткою і використовував звичайні інструменти (tcpdump, wireshark) для аналізу трафіку. Результат: багато завантажень на деякі сервери Google, але зашифровані SSL, тому немає можливості побачити вміст.

Я продовжував розслідувати і знайшов цю дуже цікаву статтю про використання даних Android . Очевидно, Google почав розширювати хмарні резервні копії налаштувань телефону, так що тепер він також робить резервні копії даних деяких програм. Отже, я вимкнув "Резервне копіювання моїх налаштувань" у налаштуваннях конфіденційності та whoopiedoo, надсилання зупинилося і трафік даних повернувся до нормальної кількості!

На форумі Google є публікація з подібним досвідом: щось в системі Android - можливо, резервне копіювання - використовує всі мої надбавки для даних .

Я почав шукати документацію на Android і виявив, що існує таке поняття, як "Служба резервного копіювання Android", які програми можуть використовувати для резервного копіювання даних своїх додатків у хмару Google: Резервне копіювання даних.

І навіть є утиліта CLI "bmgr" для взаємодії з диспетчером резервних копій.

Але я не можу знайти жодної інформації про те, як власник телефону може дізнатися, яка програма створює резервну копію даних, або як впливати на це чи зупиняти це. Я був би радий скористатися послугою резервного копіювання - це заощадило мені багато часу при переході на мій новий телефон - але спосіб, який він зараз реалізує, напевно непридатний.

Після розмови з моїм колишнім співробітником та експертом з Android Іззі, який теж був незрозумілим, я вирішив опублікувати цю проблему тут, - як він сказав - я знайду тут найкращих експертів. Ну, дайте мені знати, чи маєте ви про це уявлення. Будь-який натяк вітається!


1
Пов’язаний, якщо не відвертий дублікат: android.stackexchange.com/questions/28100/…
але

2
Пов’язаний так, але не дублікат: Дивіться натяк, що для ciberandy він зупинився під час відключення Google Backup (у зв’язаному питанні це був забутий обліковий запис SIP).
Izzy

Це чудова і ґрунтовна відповідь, яку можна було вдосконалити, лише поставивши своє запитання і відповівши на нього нижче.
Девід Сільва Сміт

Коли ви говорите, що afwall + вилікував симптом, а не причину, ви маєте на увазі, що Android OS все ще споживає дані, але споживання не фіксувалося / не повідомлялося андроїдом?
vikki

1
Вікі: Afwall + - це інтерфейс iptables для налаштування брандмауера Android, тобто він забороняє доступ до Інтернету до ОС Android. Причина все ще там і невідома тоді, лише симптоми зникли. @izzy / Andy: Ви можете досягти успіху, використовуючи VPN + SSL mitm проксі на вашому маршрутизаторі, щоб скидати та аналізувати незашифрований трафік. Вам потрібно лише встановити mitm root ca на андроїд + mitm-proxy або burp
ce4

Відповіді:


4

Перелік програм із резервними копіями, а також кількість місця, яке використовує кожна резервна копія, знаходиться на інформаційній панелі облікового запису Google у розділі "Пристрої Android".

На жаль, не існує, я вважаю, жодного способу контролювати його, окрім як увімкнути або виключити повністю.


Ні, все, що я бачу там за посиланням "Mehr gespeicherte Daten zu diesem Gerät" - це IMEI та дата останнього резервного копіювання. Ви справді бачите більше цього?
ciberandy

1
@ciberandy так, коли я натискаю "Більше даних, що зберігаються на цьому пристрої", я отримую список IMEI, останній перегляд, зареєстровану дату, а потім список кожного резервного копіювання програми, його дата резервного копіювання та розмір резервного копіювання
derobert

Ви маєте рацію, після повторної активації хмарного резервного копіювання мені просто довелося чекати день, щоб ця інформація з’явилася на інформаційній панелі.
ciberandy

Через кілька днів "Android OS" завантажив 178 Мб, але на панелі приладів відображаються лише: Шпалери для Android 05.03.2013 10:52 6,6 Мб Налаштування системи Android 05.03.2013 02:16 3,61 Кб Android Market 03.03.2013 13: 27 16 B AndroRadio 03.03.2013 13:27 8 B Отже, це неправильно І не корисно. зітхання
ciberandy

@ciberandy дійсно, це не дуже корисно. Можливо, ви могли підключити телефон до комп'ютера, включити налагодження через USB, а потім переглянути logcat, щоб побачити, що це робить. Що ж, прогляньте logcat, він прокине багато рядків. Може бути корисним для звіту про помилку.
дероберт

2

Цілком впевнений, що це помилка в Nexus 4. Закінчив використання близько 100 Мб для ОС Android минулого місяця, і мій поточний план становить лише 350 Мб.

Відключення резервного копіювання Google насправді не мало такого впливу, як зазначено на багатьох форумах.

Я помітив, що "Android OS" активний лише тоді, коли підключений до моєї мобільної мережі, а не підключений до Wi-Fi.

Проблема є серйозною лише тоді, коли підключено до моєї мобільної мережі із ввімкненою "обмежувати фонові дані". Я користувався телефоном протягом декількох днів з необмеженими фоновими даними, а ОС Android використовувала обмежені дані .. менше 1 Мб.

тепер я обмежую дані на основі окремих додатків, перебуваючи в мобільних мережах, і це, здається, працює добре.


1
Це звучить цікаво. Я виявив, що включення / вимкнення "обмеження фонових даних" не впливало. Але я не надто експериментував з цим, оскільки немає "локального перебору" для "ОС Android" - я все одно ненавиджу Google за це! Зрештою я почав використовувати "AFWall +", щоб встановити необхідні обмеження та зберегти на своєму плані даних.
ciberandy

відкладення вкорінення до пошуку вагомих причин ... тепер здається гарним, оскільки навіть охоронець (принаймні без вкорінення) не може перекрити самий ОС Android ... Я думаю, нам слід накласти особистий ліміт: якщо технологія спричиняє більше Проблема, ніж вирішення наших проблем, пора знайти спосіб менше залежати від цього, або він повністю контролюватиме наше життя.
Сила Водолія

1

Схоже, Google не дозволяє нам більше розуміти і ніяк не впливати на резервні дані.

Це правда, що на інформаційній панелі Google показано трохи детальніше про збережені дані. Але потрібен день-два, щоб інформація з’явилася, і вона точно не є повною.

Я повторно активував функцію хмарного резервного копіювання близько тижня тому, він завантажив 178 Мб даних, але на інформаційній панелі показано саме це:

Android шпалери 05.03.2013 10:52 6,6 Мб
Налаштування системи Android 05.03.2013 02:16 3,61 KB
Android Market 03.03.2013 13:27 16 B
AndroRadio 03.03.2013 13:27 8 B

Це неправильно ТА не корисно. зітхати

використання даних з моменту повторної активації резервного менеджера Googles


Ви не робите щось подібне до автоматичної зміни шпалер кожні 5 хвилин, чи не так?
derobert

Насправді я. "Tasker" змінює шпалери відповідно до того, де я перебуваю. Але це відбувається лише 2-3 рази на день.
ciberandy

@derobert це погано? Я міняю свою кожні 30 хвилин, чи може це спричинити і цю проблему?
Goodwine

@Goodwine Я сумніваюся, це проблема, якщо вона не використовує занадто багато даних.
дероберт

1
Це насправді може пояснити відмінності: на інформаційній панелі відображається кількість збережених (не переданих) даних. Тож якщо програма Шпалери завантажує нове фонове зображення щоразу, коли воно змінюється ... Ви отримуєте ідею. У цьому випадку: обмеження фонових даних для "ОС Android" може допомогти (і зробити резервні копії лише на WiFi).
Іззі

1

У мене є аналогічна проблема і перевіряючи на приладовій панелі під пристроями Android (як запропонував derobert), я бачу, що у мене є:

Android Wallpaper
Backup date: 5 Jul 2014 22:33
Backup size: 5.66 MB

Я читав, що ciberandy має подібні значення, тому, можливо, проблема пов’язана з додатком, який я використовую, щоб міняти шпалери щогодини: Zedge.

Мендель теж повідомив про зміну шпалер як можливу причину.

Таким можливим рішенням, банкомат, є:

  • міняти шпалери рідше / не автоматично;
  • вимкніть налаштування "резервна копія моїх даних" у налаштуваннях> резервне копіювання та відновлення
  • використовуйте живі шпалери, які це роблять (запропоновано в коментарях Дена Халме )
  • обмежити фонові дані (з меню використання даних) (запропоновано у коментарях Іззі )

Останній варіант (обмеження фонових даних), на жаль, недоступний для одного елемента "ОС Android", і на моєму телефоні активується постійне (дратівливе!) Повідомлення в ящику сповіщень.


Привіт, моя відповідь справді є дуже ймовірним рішенням проблеми (рішення = вимкнути будь-яку програму, яка автоматично змінює шпалери кожні X години). Я б замість цього додав коментар, але не маю достатньої репутації. Будь ласка, дайте мені знати, чи варто мені відкрити нове запитання, щоб зібрати відгуки інших користувачів про те, чи вони є, чи не користуються такими додатками, як Zedge. Я збираюся оновити свою відповідь через кілька днів, якщо це вирішить проблему для мене.
Джованні

До речі, схоже, вчора я пропустив відповідь Менделя, що пропонує таке саме рішення. Так так, я думаю, що зміни шпалер є причиною проблеми, принаймні в моєму випадку;)
Джованні

Після вашої редагування це виглядає чудово (напевно, я раніше уникнув мене, вибачте за це). Можливо, ви хочете включити третє рішення: обмежити фонові дані "ОС Android". Це призведе до відключення резервного копіювання під час мобільних даних, але вони все ще ввімкнуті під час роботи через WiFi. Таким чином, вони більше не впливають на ваш план передачі даних для мобільних пристроїв, але вам не доведеться взагалі відключати ці резервні копії. Після цього ми можемо прибрати свої коментарі тут;)
Izzy

Крім того, ви можете використовувати додаток "живі шпалери", щоб мати шпалери, що змінюються, замість програми, яка просто так часто змінює шпалери. Таким чином, не буде змін для резервного копіювання щогодини.
Дан Хулм

Привіт Іззі, не хвилюйся ... Я думаю, ти мав рацію, і моє перше повідомлення, мабуть, виглядало трохи занадто, як повідомлення на форумі, незважаючи на те, що я намагався його правильно написати: p У будь-якому випадку, дякую за поради; Я збираюся оновити свою відповідь.
Джованні

0

Я б запропонував вимкнути в налаштуваннях вбудовану Google Cloud Backup Android та скористатися іншим додатком для резервного копіювання телефону.

Наприклад, Carbon підтримує резервне копіювання програм в Інтернеті для різних постачальників хмарного сховища та дозволяє обмежити створення резервних копій часом, коли ви підключені до мережі Wi-Fi. Перевага Carbon також має перевагу в тому, що він може створювати резервні копії програм, які не є резервними копіями Google Cloud Backup.

TitaniumBackup також підтримує резервне копіювання даних в Інтернеті, але він вимагає root.

Обидва додатки також підтримують резервне копіювання лише тоді, коли ваш телефон підключений до зарядного пристрою, щоб вони не висмоктували акумулятор, якщо вам це потрібно для інших цілей.

Недоліком цього рішення є те, що вони підтримують лише заплановані резервні копії, тому, якщо ви створюєте резервну копію лише один раз на тиждень, ви можете втратити тиждень своїх резервних даних, якщо ви втратите або знищите телефон безпосередньо перед запуском резервної копії. Однак я не знаю точно, який графік використовується рішенням резервного копіювання Google, тому це може зазнати подібної проблеми.


Насправді я використовую TitaniumBackup. Це питання є більш технічним. І я думаю про тони користувачів Android, які не мають уявлення, як вимкнути резервну копію Google Cloud.
ciberandy

0

Я не знаю, чи відповідає це на початкове запитання, але я думаю, що це пояснить використання даних хоча б у деяких випадках.

У мене виникли проблеми з надмірним використанням ОС Android, і я виявив, що на моєму телефоні (Sprint GS3 під керуванням Android 4.1.2) вручну зміна шпалер призводить до того, що андроїд система завантажує дані 15 Мб даних (один раз завантажував її близько до 60 Мб, але мені не вдалося це повторити), тому якщо у вас є програма, яка міняє шпалери кілька разів на день, що може пояснити використання даних ОС Android - принаймні, в деяких випадках.


0

У мене була ця проблема кілька днів тому на моєму Samsung Galaxy S7 під управлінням Android 6.0.1. Програма "Android OS" використовувала близько 8 ГБ протягом двох ночей поспіль, ефективно використовуючи мій щомісячний об'єм даних.

Для того, щоб знайти причину цього, я зробив наступне: перейдіть у Налаштування> Програми> Менеджер програм> Більше - Показати системні програми, а потім натисніть кожну програму (можливо, починаючи з найбільш ймовірних підозрюваних) та перевіряючи значення використання даних кожен.

У моєму випадку використання даних було спричинене "хмарою Samsung" v2.2.08 (що, звичайно, недоступно на пристрої Nexus) та неправильною конфігурацією у розділі Налаштування> Хмара Samsung> Більше> Налаштування мережі, де потрібно переключити всі елементи. УВІМКНЕНО для запобігання синхронізації через мобільні мережі передачі даних.


-2

ОС Android також включає дані YouTube або будь-які відеодані, які ви переглядали в Інтернеті за допомогою браузера / YouTube. Ви, мабуть, переглядали стільки ж відео в Інтернеті зі свого пристрою. Коли ви переглядаєте додаток YouTube або веб-переглядач, дані відповідного перегляду записуються відповідними програмами, фактичні дані, що передаються для відео, записуються в ОС Android


1
Джерело? Я не думаю, що це правильно.
Містер Бастер
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.