Чи можна відновити заводські налаштування?


9

Ця нещодавня історія з'явилася на Slashdot щодо різних програм із шкідливим програмним забезпеченням, які вторглися в Android Market . Google швидко їх видалив (і я не заразився - зазвичай не завантажую програми), але мені було цікаво - чи зможе скинути заводські налаштування усунути проблеми, викликані цим шкідливим програмним забезпеченням (включаючи вкорінення)? Якщо так, то чому б ні?


1
+1 Я вважав ваше запитання дуже цікавим, я побачив ще одну статтю - androidpolice.com/2011/03/01/… згадую, що програми зловмисного програмного забезпечення здатні викорінювати телефон і навіть встановлювати backdoor. Що робити, якщо він зможе змінити зображення на ПЗУ в телефоні, то виконувати заводські скидання буде марно, оскільки зображення не є оригінальним, і тому заднім куточком все ще буде там. Чи є інше рішення для того, щоб зображенням не маніпулювати?
Джек

Відповіді:


5

Що стосується тієї / тієї конкретної частини шкідливого програмного забезпечення, відповідь, ймовірно, так .

Скидання заводу не повністю скасовує вкорінення, особливо з "інвазивними" методами, які використовуються для кількох важкокореневих пристроїв. Простий / поширений подвиг, подібний до тих, які, ймовірно, використовуються в цих шахрайських програмах, менше шансів дозволити їм зберігатися.

Скидання на заводі також має знищити встановлені програми (включаючи шкідливі) або, якщо вони зберігаються на SD-карті чи щось подібне, принаймні зменшити їх до деінстальованих додатків, які просто сидять там - і вони нічого не можуть зробити, якщо користувач перевстановлює їх.

Фабричні скидання зазвичай залишають /systemрозділ недоторканим, але будь-яка зловмисна програма теоретично могла б замінити системні бінарні файли шкідливими версіями або чимось у цьому напрямку. Щоб бути в безпечній частині, ви хочете перезавантажити ROM, а не просто скинути заводські налаштування.


4

Додавши до того, що заявив Метью Прочитаний, він, швидше за все, не зніметься, але, крім того, це не зупинить збитку, який він вже зробив вашим контактам чи даним. Я маю на увазі, якщо вона збирала контактні дані та особисті паролі тощо. тоді вам потрібно почати змінювати паролі та все те хороше.


1
Однозначно погоджуйтесь і розумійте це. Мені просто було цікаво, чи зупинить це подальше пошкодження (на що Метью Прочитаний досить добре відповів). В основному, я не знав, чи існував спосіб, коли троян міг би встановити себе таким чином, щоб скинути заводські налаштування, НЕ БУДІТЬ його видалити. (Я точно не знаю, як працює скидання фабрики - це нередаговане зображення в телефоні? Щось інше?)
JasCav
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.