Відмінності між гелем і желатином


3

Чи фізично вони різні? Якщо так, яка різниця між гелем і желатином , або це процеси гелеутворення та гелеутворення ( желатинізація . Желатинізація )?


PS: Теги желатин та гелінг-агенти не мають вікі інформації, тому я нічого не можу отримати від них.
СЕРЕВНЯ

У мене виникло таке сумніви, коли вперше читав про желатинізацію крохмалю (чи це гелеутворення?) У хлібі. І отримав це знову, коли писав цю відповідь .
ВЕРЕВНЯ

якщо це питання визначення, це здається гарним питанням для веб-сайту англійської мови та використання в SE! english.stackexchange.com
Крістіна Лопес

@KristinaLopez Я маю на увазі фізичні відмінності. Знаючи це, допоможе мені вибрати правильний термін. Дякую, що вказали на це; Я відредагую це питання для ясності.
ВЕРЕВНЯ

Вам цікаво гелеутворення, як при перетворенні на гую консистенцію, або в желюзі, як при затвердінні?
MargeGunderson

Відповіді:


6

Гель є будь-яка рідина (зазвичай) або газоподібного середовища суспендують у твердій тривимірної сітки , яка вловлює середовища так , щоб вона не тече.

За допомогою (дещо хибної аналогії) подумайте про гігантську роль обгортання міхурів. В основному це повітря. Але пластик утримує повітря від течії у великих масштабах.

Гелі можуть варіюватися від дуже м'яких до дуже твердих. Нові сучасні аерогелі мають захоплюючі властивості.

Желатин - це білок, що утворюється при нагріванні колагену (сполучного білка у тварин) у вологих умовах. Желатин надзвичайно добре утворює зшиті мережі, тому є прекрасним гелеутворюючим агентом.

Ця назва також позначає гель, створений з желатину та рідини на водній основі, як запас або цукор з ароматизованою водою. Напевно ви вже здогадалися, що гелі взагалі беруть свою назву від желатину.

Отже, конкретна відповідь на першу частину вашого питання полягає в тому, що гелі - це загальна категорія, а желатин (у другому значенні) - це специфічний вид гелю.

Я ніколи не чув терміну геліфікації . Єдине дієслово, з яким я знайомий, - це гелювати . Процес - це желатинізація або (більш звичне мені), просто желірування .

З цих посилань у Вікіпедії про гель , желатин , колаген та ареогель ви дізнаєтесь набагато більше.


Дякую за вашу відповідь. Я змінив назву питання, щоб видалити геліфікацію .
Тюрма

Я також бачив желатинізацію, яка використовується для позначення денатурації колагену. Я не маю уявлення, чи правильно це використання.
Кріс Штейнбах

1
@ SAJ14SAJ після пошуку ще я знайшов англійську назву пропсера для процесу, який я мав на увазі геляцію .
Тюрма

Тепер, коли ви це згадуєте, я думаю, що я чув це .... але я - комп'ютер, а не хімік, тому я виправлений :-)
SAJ14SAJ

-1

Желатизація означає набряк зерен крохмалю, вивільняючи молекули крохмалю, які потім перетинають зв'язок для згущення рідини. Гель утворюється, захоплюючи воду між ланцюгами крохмалю. Це процес нагріву. Гелеутворення - це процес охолодження, як встановлюється гель.


Желатин (і такі альтернативи, як агар, карагенан ...) не є крохмалем і все ще робить гелі ...
rackandboneman
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.