Чи безпечний вживання сирого меду?


9

Нещодавно я придбав банку місцевого сирого меду у свого місцевого ринку. Я придбав його, тому що він був у продажу, але врешті я подивився, чи безпечно це їсти чи ні, і натрапив на такі статті, як ця та ця . На етикетці на банці написано, що її 100% нефільтроване. Крім того, я не знаю, чи означають вироби по-справжньому сирі (як прямо з медового гребінця) і чи баночка меду, яку я придбала, є такою ж, як і сирий мед, який походить прямо з медового гребінця.

Чи безпечно споживати? Чи є мед Мадхава тим самим, що я отримав би прямо з медового гребінця?


Upate: Отже, з посади мед безпечно їсти, про що я знав, але як бути з сирим медом (принаймні, сирим медом, придбаним у магазинах)? Мені поки незрозуміло.


7
мед, як правило, сирий
румчо

3
"Сире" зазвичай означає "непастеризоване", що - як уже згадували інші - безпечно для немовлят. Я б не їв нефільтрований мед через шматочки помилок тощо
RonJohn

Відповіді:


16

Якщо в меді завжди містився вміст води нижче ~ 18% і постійно зберігається в закритій ємності (наприклад, скляній банці), його цілком безпечно їсти до тих пір, поки вам старше 1 року . Насправді пастеризований мед поступається за якістю. Пилок і спори залишатимуться там будь-яким способом, навіть якщо вони мертві і їх можна видалити лише шляхом (дорогої) фільтрації. Тож якщо у вас алергія на це, не їжте мед. Але вони (пилок, дріжджі) взагалі не шкідливі. Ботулізм не викликає занепокоєння, якщо ви не приймаєте ліки, які зменшують кількість кислоти, яку виробляє ваш шлунок.

Кислота гальмує ріст у шлунку, ваші (хороші) бактерії в кишечнику (після нейтралізації кислоти) продовжуватимуть вас захищати. Оскільки немовлята ще не мають достатнього / стійкого складу бактерій, їм загрожує більша ботулізм. Але навіть тоді вони рідко заражаються. Немає сенсу ризикувати, тхо.

Мед гігроскопічний, тобто він буде черпати вологу з оточення (звідси герметична ємність). Це ефективно перешкоджає зростанню хвороботворних мікроорганізмів, зберігаючи меду до тих пір, поки вміст води в меді залишається на рівні або нижче 18%.

Насправді, тут, у Німеччині, мед може не піддаватися температурі вище 40 ° C, він може не містити ніяких добавок і єдине, що ви можете зробити для цього - це відфільтрувати пилок. У нас досі немає хвиль ботулізму від меду. Насправді я жодного разу не чула жодного.


3
Властивість гігроскопії полягає в тому, що мед має те, що перешкоджає росту бактерій (і дріжджів, які також є в меді). Це означає, що мед «висмоктує» воду з бактерій. Але вода важлива для всього життя (все одно на землі). Цей ефект можна зробити видимим, якщо покласти трохи тарілок цукру або солі на тарілку чи щось таке, а потім покласти пару крапель води на бік. Ви побачите, як вода відтягується від місця, де ви її поклали.
Анпан

4
@Jefromi Батулінові бактерії не вирощуватимуть або не вироблятимуть токсини в меді, але спори майже завжди присутні у сирому меді. Народні бактерії в травному тракті відбиваються від ботулінових бактерій, крім немовлят, травна флора яких недостатньо розвинена.
WasabiFlux

6
Цілком безпечно їсти , поки вам старше 1 року - малюки не повинні їсти мед через проблеми з ботулізмом.
Кейт Григорій

2
@Anpan Якщо у коментарях є важлива нова інформація, найкраще відредагувати її (що я і зробив), а не просто визнати її у коментарях. Це, як правило, корисно для читачів, і особливо в цьому випадку ми не хочемо, щоб хтось годував дитину медом, оскільки вони читали пост, а не коментарі.
Каскабель

3
@Jefromi: "Активність у воді" - це концепція, про яку люди розмовляють ( en.wikipedia.org/wiki/Water_activity ) ... В основному це рейтинг, який описує не кількість води в речовині, а те, наскільки наявна вода, що міститься є для реакцій. У меду число активності у воді 0,6. Більшість грибів потребують водної активності принаймні 0,7, а більшості бактерій потрібна .9 або вище. Чиста вода є базовою лінією з водною активністю 1.
Satanicpuppy

6

Я бджоляр, який виробляє і продає сирий нефільтрований мед, тож ось совок. Американська адміністрація харчових продуктів та лікарських засобів мала два стандарти для рідкого меду: «Фільтрований» та «Проціджений». Якщо рідкий мед не проціджують або не фільтрують, щоб видалити загрозливий матеріал, він не може юридично продаватися як «мед». Фільтрований мед зазвичай виробляється нагріванням меду приблизно до 150 град. F, прокачування через діатомові фільтри Землі (для видалення всіх частинок) і потім охолодження спалахом. Ось що ви зазвичай знаходите на продуктових полицях. Проціджений мед (як і мій) пропускають одним або декількома фільтрами для видалення негативних матеріалів. "Сирий мед" також не визначений FDA, але його зазвичай трактують як напружений та неопалений. Проціджений мед зазвичай прогрівають для зручності видобутку та розливу. "Не нагріте" часто означає "


1
Ласкаво просимо у досвідчені поради! Так приємно отримати деталі від професіонала. Ви бачили питання про нагрівання меду для розливу ? І якщо ви ще не взяли екскурсію і не переглянули наш довідковий центр , я рекомендую вам це зробити, коли у вас є момент.
Stephie

4

Ця відповідь є доповненням до Анпана, що є правильним, це лише згадати крайній випадок, що це отруєння (не через ботулізм, який легко справляється зі шлунком дорослого). Перше з двох посилань у питанні про це згадує.

Деякі пилок виробляють токсичний мед. Прикладом є гірський лавр. Облік масових отруєнь з використанням токсичного меду був першим рахунком військового використання токсичного агента для подолання великої сили: https://modernfarmer.com/2014/09/strange-history-hallucinogenic-mad-honey/ На щастя, такі рослини, як правило, є рідкістю, крім того, що щось токсичне, це не означає, що це спричинить проблеми. Більшість вітамінів мають токсичну межу, через яку ваш організм не виявлятиме негативних побічних ефектів під певною кількістю, це стосується більшості токсинів.

Шанси відчути токсичність набагато більше, якщо мед беруть безпосередньо з медового гребінця, принаймні, в районах, де є такі рослини, а не якщо мед видобувається і перемішується, оскільки його концентрація, як правило, знижується до нижньої межі токсичності. Єдиний типовий випадок, коли це не так - це навколо Чорного моря, де виробляють шалений мед (комерційно!).

Дехто називає покупку "сирого меду" як медового гребінця, і це набагато ризикованіше. Багато з цих рослин, які виробляють токсичний мед, є екзотикою для моєї області, і тому я особисто не вагався б їсти мед з гребінця, якби ці вулики були у великій сільській місцевості, де бджілам важко було б знайти щось, крім люцерни та конюшини.

Все це вбік, навіть у випадках отруєння, пов’язаного зі смертою шаленого меду, дуже рідко.

Якщо щось, що знає виняток із правила, повинно почувати себе більш безпечно, тому що шанс такого отруєння в Північній Америці від змішаного сирого меду є невідомим, я не знаю про ризики в інших частинах світу, але очікую лише Чорне море регіону, щоб створити будь-який ризик, якщо мед змішаний.

Ось список рослин, які погано впливають на бджіл, серед переліку включаються рослини, з яких виробляється токсичний мед: http://www.countryfile.com/countryside/top-ten-plants-are-bad-bees


-2

Ми купуємо наш мед у хлопчиків, що йдуть по вулиці 5 гал. відро і медовий гребінець у ньому. Принесіть власну пляшку. Гребінець пюре над воронкою з ганчірним фільтром. У свою пляшку або банку. Сирі, як можна отримати. Ніколи ще не чув, щоб хтось від цього захворів. Спершу занурте палець у мед і покуштуйте його. Він поставляється в багатьох смаках і кольорах.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.