Коли їжа вважається делікатесом?


6

Сьогодні я обідав цікаву дискусію під час обіду про те, коли їжу насправді можна «оголосити» делікатесом. Хтось каже: "Це має бути внесено до списку делікатесів", чи це щось із усних уст? Також, хто визначає, що предмет слід класифікувати як цей?


Не конкретно "делікатес", але є такі поняття, як DOP та подібні поняття, в яких предмети можна назвати лише чимось, якщо вони з певного регіону ... але це речі, які ми можемо вважати інгредієнтами, а не готовими стравами (якщо не їдять самостійно).
Джо

Відповіді:


2

хто визначає, що предмет слід класифікувати як цей

Ти робиш.

Офіційного списку делікатесів немає. Немає повноважень щодо вирішення того, яка їжа смачна. Якщо для вас шоколад з лаванди - це делікатес, то ви можете так сказати. Інші скажуть, що це не так, що він на смак, як мило, і вони не можуть змусити себе його з'їсти. Говорити "мені подобається бекон" - це лише особиста заява про твої вподобання. Говорити, що "Бекон - це делікатес" - це особиста заява, яка містить трохи більше інформації, а саме про те, що ви вважаєте бекон смачним, але також вважаєте його предметом розкоші їжі, на відміну від повсякденної їжі (хоча ця друга семантична відмінність дещо втрачається нині ).

Оскільки смаки, як правило, поділяються у межах культури, ви, мабуть, виявите, що оточуючі вас люди дещо домовляються про те, що є делікатесом, хоча це не є повним перекриттям. Це може здатися так, ніби існує універсальна згода щодо того, що є делікатесом. І я не сумніваюся, що хтось десь склав те, що вони називають списком делікатесів, так само, як шанувальники фільму складатимуть список "справді смішних комедій". Обидва мають однаково низьку обґрунтованість - те, що смішно цій людині, не завжди буде вам смішним, навіть якщо буде кореляція, якщо ви виросли в одній культурі.


1
Так, це абсолютно суб'єктивно. Одні вважають, що омари - це делікатес, інші вважають, що це в основному гігантський тарган.
Ааронут

2

Я вважав ваше запитання дуже цікавим, оскільки, хоча ми знаємо, що є делікатеси, я ніколи не замислювався над тим, як щось вважати делікатесом.

Наступний уривок із статті в psmag.com проливає трохи світла на цю тему. Стаття в цілому є дуже цікавою і демонструє, як одне і те ж може бути, а може бути і не делікатесом сьогодні, а завтра протилежним.

Культурні впливи призводять до різниці у звичному споживанні певної їжі та традиціях приготування, а в певних випадках можуть призвести до таких обмежень, як виключення м'яса та молока з раціону. Однак культурні впливи можуть змінюватися: під час переїзду в нову країну люди часто переймають особливі харчові звички місцевої культури.

Соціальний вплив на прийом їжі стосується впливу, який одна чи кілька осіб мають на харчову поведінку інших людей, чи то прямі (купуючи їжу), так і непрямі (дізнайтеся з поведінки однолітків), або свідомі (передача переконань), або підсвідомі. Навіть коли їсти самостійно, на вибір їжі впливають соціальні фактори, оскільки ставлення та звички розвиваються завдяки взаємодії з іншими. Однак кількісна оцінка соціального впливу на прийом їжі є складною, оскільки вплив людей на харчову поведінку інших людей не обмежується одним типом, і люди не обов'язково знають про соціальний вплив, який чинять на їх харчову поведінку.


0

Ласощі традиційно базується на доступності їжі та культурному та особистому смаку, що також пов'язане з географією та культурою. Однак сучасне охолодження та транспортування зробили продукти харчування з усього світу набагато доступнішими, ніж колись. Тож делікатеси стали набагато більш особистими, ніж культурними, оскільки одна людина стабільною дієтою шоколаду стане іншим делікатесом.

Культурних делікатесів часто є в достатку навколо таких важливих культурних подій, як Різдво. Пам’ятаю, коли я вперше мав соус з індички та журавлини, коли не було Різдво. Це було неймовірним і для мене, оскільки для мене це було делікатесом, доступним лише на Різдво. І, звичайно, делікатеси однієї культури, такі як потрійний копчений хрусткий смажений бекон, - це інше сміття культур.

Тож на делікатеси впливає особистий смак та досвід культурного ритуалу.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.