Як запобігти приготування тіста з сирого сирого хліба від готування до жовтого?


8

До рецепту хліба я додала кілька варених буряків. В результаті вийшло прекрасне рожеве тісто:

Рожеве бурякове тісто готове для розкачування Рожевий буряковий рулон готовий до підйому

Після варіння булочки були жовті з внутрішньої сторони, а частина рожевого кольору все ще помітна в корі:

Буряк рожевий на скоринці, жовтий всередині

Чому? Будь-який спосіб змінити колір?

Відповіді:


11

Здається, що рН вашого хліба змінився під час випічки. Буряк червоний через антоціани. За даними Вікіпедії :

Антоціани можна використовувати в якості індикаторів pH, оскільки їх колір змінюється з рН; вони рожеві в кислих розчинах (pH <7), фіолетові в нейтральних розчинах (pH ~ 7), зеленувато-жовті в лужних розчинах (pH> 7) і безбарвні у дуже лужних розчинах, де пігмент повністю знижується. [5 ]

Вам доведеться опублікувати свій рецепт або проаналізувати його самостійно, щоб визначити, що лужить ваше тісто, можливо, харчова сода? Змінення рецепту, щоб зробити його більш кислим, може змінити текстуру хліба. Ви можете шукати інший рецепт, в якому використовуються кислі інгредієнти, наприклад, молоко з маслом, яке може призвести до зміни кольору. Хоча рожевий виглядає дуже красиво.


Цукор кислий, і якщо це дріжджове тісто (схоже на фотографії, але не можу бути впевненим), то дріжджі перетворюють цукор у спирт, який є лужним.
kitukwfyer

3

Додавання в тісто невеликої кількості (0,2% тіста) аскорбінової або лимонної кислоти допоможе стабілізувати червоний / рожевий колір. Відповідь MiMintzer пояснює, чому.


0

Якщо вам потрібно кольорове тісто, вам доведеться використовувати харчові барвники.

Існує багато проблем із використанням фруктів для забарвлення іншої їжі. По-перше, концентрація рідко є достатньо високою, щоб отримати помітний колір, не використовуючи велику кількість фруктів, що змінило б текстуру рецепту, якщо його просто додати. У такому випадку вам пощастило, щоб хотіли фруктів там в першу чергу.

Але інша проблема полягає в тому, що ці кольори не є хімічно стійкими. Як вони вказували на MiMintzer, вони можуть бути знищені температурою або зміною pH. Але я б не псувався з рН вашого тіста. Якщо ви зміните його достатньо, щоб колір змінився, ви 1) повністю змінити закваску (ймовірно, не отримайте закваски), і 2) сильно змінити смак, тож у вас вийде кислий хліб або хліб, який смакує мило. Якщо ви робите дріжджовий хліб, а не швидкий хліб, ви все одно зіпсуєтеся з дріжджами і, отже, отримаєте погану закваску.

Крім змін рН, ви також отримаєте деякі зміни завдяки різній текстурі. Невелика кількість барвника, достатня для забарвлення шматка твердого тіста, здасться легшою після випікання, коли ви побачите піну замість твердого блоку. Це не спричинить велику різницю ваших фотографій, але може сприяти.

Підсумок: якщо ви хочете рожевий хліб, його потрібно пофарбувати справжнім барвником. Випадкові забарвлення з ягід практично неможливо контролювати.


Оскільки буряковий сік часто використовується як натуральний харчовий барвник, чи концентрація соку, можливо, матиме правильний ефект?
Дуг

@doug, якщо ви зможете передбачити, як він відреагує на будь-яку можливу температуру та рН і вдасться знайти рецепт, який буде в межах допустимого діапазону, він спрацює. Але як ти маєш намір це сконцентрувати? Готуючи його, буде тьмяний колір. Таким чином, ви дивитесь на те, як якось видалити 99% соку (його вміст у воді) і жоден барвник, який не розчиняється в соці, і одночасно вдається прибрати смак буряка, і це без використання тепла. Можливо, це можливо, якщо у вас є хімічна лабораторія та необхідні знання, але для середнього кухаря, чому б просто не купити харчові барвники?
румчо

1
Я не припускав, що він спробував це. Мені було просто цікаво, чи зможе він. Особисто я не бачу привабливості рожевого хліба. Якщо зменшення надмірного тепла якось змінить колір, ви можете спробувати використати випаровування кімнатної температури або замість концентрації рідини, ви можете збільшити кількість використовуваної кількості. Можливо, замінивши весь вміст води буряковим соком, який, як ви зазначали, у будь-якому випадку становить 99% води. Тим самим "концентрується" використана кількість.
Дуг

1
Ви можете спробувати сконцентрувати сік методом заморожування-відтавання: cooking.stackexchange.com/a/46411/25059
logophobe

Це змушує мене експериментувати зі зміною кольору маленьких булочок, коли я буду робити хліб. Я можу вийняти трохи тіста, перш ніж закінчити додавати борошно (основну партію продовжувати як хліб) і додати різні соки до окремих булочок, щоб побачити результати. Збираюся подивитися, чи можу я зробити колекцію з веселки!
Джуд
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.