Що сприяє хорошій оливковій олії?


8

Я вже багато років замислююся над цим питанням. Коли я заходжу до магазину, в секції з оливковою олією є широкий спектр пропозицій з великим діапазоном цін.

Зважаючи на це:

  1. Чи вища ціна обов'язково означає кращу оливкову олію?
  2. Чим відрізняється хороша оливкова олія від поганої оливкової олії?

Пов'язані . Відповідь на це питання, мабуть, дасть вам початок хоча б.
Catija

"Чи вища ціна обов'язково означає кращу оливкову олію?" - ні, ніколи, не для олії і не для будь-якого іншого продукту. У деяких продуктах діє навпаки - за невеликі гроші ви не можете отримати хорошої якості, - але немає жодного способу гарантувати, що дорогий товар хорошої якості.
румчо

Відповіді:


8

Проблема полягає в тому, що існують різні види оливкової олії, які використовуються для різко різних цілей.

  • Високоякісна олія «холодного віджимання» - дуже часто має фруктові нотки, які руйнуються, коли ви нагріваєте її, але чудово підходить для того, щоб набриднути над речами в останню хвилину або холодними програмами, такими як заправки для салатів ... але зауважте, що маркування в США закони є неослабленими, тому щось, що в США позначається як "зайва діва", може не вважатись такою в Європі.

  • Для більшості кулінарії я використовую для приготування їжі оливкове масло хорошого сорту ("незаймане", але не "екстра діва"), не дуже дорогі речі.

  • Для смаження є оливкова олія "додаткової легкої", яка має більш високу температуру диму, але мало смаку. Це вдосконалено до такого моменту, що вам може бути краще просто поїхати з будь-яким маслом з нейтральною ароматизацією (канола / ріпак, соя, кукурудза тощо)

Ціна залежить від багатьох речей, і багато її маркетингової та нікчемної - якщо ви можете, я б шукав інші ознаки якості ... як, якщо є дата упаковки. Старіші нафти, швидше за все, погіршилися, і в гіршому випадку перейшли в прогірк. (більше шансів, якщо він знаходиться у прозорій скляній пляшці ... якщо ви купуєте велику кількість олії, зберігайте його від сонячного світла, а ще краще, купуйте в консервній банці) Зауважте, що дати упаковки також можна обдурити - може натиснути на олію, а потім потримати її місяцями, перш ніж вона буде фактично розливатися у продажу.

Також остерігайтеся «змішаних масел». Це коли вони ріжуть оливкову олію чимось менш дорогим, але все ж намагаються передати це як «оливкова олія».

"Імпорт з Італії" - це ще одна підозрювана етикетка, оскільки це можуть бути іноземні оливки, які були відправлені до Італії перед тим, як їх імпортувати. (але з неіталійськими оливками немає нічого поганого ... греки та іспанці роблять чудові оливкові олії, і ми починаємо бачити більше американських оливкових олій ).

...

Також зауважте, що оливкову олію можна класифікувати як вина - деякі компанії можуть використовувати один сорт оливкової (наприклад, Kalamata, Castelvetrano), який може мати різний смак. Вони можуть бути фруктовими, трав’янистими, маслянистими або навіть перцевими. Регіони також можуть мати вплив, оскільки деякі ділянки натискають оливки, поки зеленіють, а інші чекають, поки вони почнуть чорніти.

Я не буду вникати в них, оскільки це більше питання особистого смаку.


1
Було знайдено, що багато італійських масел є перелюбними, і їм слід триматися подалі. Якщо можете, зараз доставляйте свої масла з Каліфорнії. Мені б хотілося, щоб я міг запам’ятати бренд, який я використовую, але це було зазначено як сприятливе масло у багатьох публікаціях. Я просто хапаю його, бо знаю пляшку.
Escoce

1
"Дослідження з Каліфорнійського університету в Девісі виявило, що 44% споживачів у США любили такі дефекти, як прогірливість, пористість, затхлість та винний аромат у їх оливковій олії. Автори зазначають, що це може бути пов'язано з великою кількістю бракованої оливкової олії масло позначені як екстра вірджин , доступною для споживачів. " olivetomato.com/how-to-recognize-good-and-bad-olive-oil .... тепер ці види заяв у мене розділилися з цього питання. Позначення смакових нюансів, які широко не сприймаються як дефект як один, вражає мене як звичайну зарозумілість ...
rackandboneman

1
... але фальсифікацій, або забруднень / дефектів (нестабільність, метал або цвіль), які можуть зробити продукт об'єктивно нездоровим (і не рекламуються як особливість продукту, як цвіль у синьому сирі), очевидно, не слід сприймати ...
rackandboneman

3

Звичайно, ви завжди можете заплатити занадто багато за оливкову олію (як і за що-небудь), але якщо ви платите занадто мало, ви можете зробити висновок, що ви не можете отримати справжню, добре виготовлену оливкову олію. За словами одного вибагливого виробника чудового EVOO, Де Карло, ціна 8 євро за літр ледь покрила б його витрати. Тому сприймайте це як попередження, якщо платите менше.

Вартість випливає з необхідності "здорових, вміло зібраних оливок, перемелених протягом 24 годин після збирання врожаю для збереження ароматів та уникнення розливу".

Інформація тут походить від приємної книги "Екстра Діва", написаної у 2012 році Томом Мюллером.

Я не претендую на те, що зможу самостійно визначити всі ці недоліки, але офіційні європейські вказівки говорять, що навіть натяк на будь-який з цих дефектів, коли його скуштують професіонали в сліпому тесті, робить оливкову олію не зайвою незайманою : "прогірливий", "пухнастий", "винний / оцтовий", "мутний осад", "металевий", "еспарто", "грубий".

Таким чином, EVOO - це той, кому бракує цих дефектів.


1

Перший крок - переконатися, що ви насправді отримуєте оливкову олію. Останніми роками виникли величезні проблеми з оливковою олією, яка виявилася просто звичайною підробкою (як у поєднанні з іншими оліями, неправильно маркованими, підробленими іншими способами); наскільки поширена ця проблема на вашому місцевому ринку, дуже залежить від місцевості, від політики покупки вашого продуктового продукту чи улюбленої марки та інших факторів ...

Після отримання оливкової олії це справа смаку, якщо ви не хочете певних (свіжіших, чистіших) сортів для їх користі для здоров'я.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.