Хліб з машини завжди занадто м'який, його не можна змащувати маслом


8

Мій хлібопекар (Panasonic SD-2501) робить хороший хліб. Хлібці щоразу піднімаються, і у нього чудова золотава скоринка. Однак хліб завжди занадто м’який.

Рецепт:

  • 1 ч. Ложка сухих дріжджів
  • Борошно пекарське 440гм. Я також спробував 00 борошно для піци та суміш білого / спеленого 50/50
  • Поліпшувач хліба 1 ч.л. (марка Wallaby)
  • столова ложка меду
  • столова ложка оливкової олії
  • чайна ложка солі
  • 330 мл молока або води (схоже, це не має великого значення)

Я додаю інгредієнти в тому порядку, як пропонує Лаукке .

Цикл хлібопічки становить 5 годин і включає приблизно 30 хвилин «відпочинку», коли інгредієнти ввімкнуться і цикл розпочнеться. Я не знаю чому, оскільки, здається, витрачений час, коли нічого не змішується; це все просто сидить там.

У всякому разі, проблема полягає не лише в тому, що хліб занадто м'який, коли він виходить з машини, хоча, звичайно, він ще м'якший. Біда полягає в тому, що хліб залишається занадто м'яким до вершкового масла навіть через день, з маслом кімнатної температури, тому дуже важко робити бутерброди. Хліб відчувається дуже легким, і я думаю, що це могло б зробити набагато більше тіла - мені не подобається пухнастий білий хліб із супермаркетів, і я хочу зробити трохи більше жування та стійкості до розриву. Бути занадто м'яким також означає, що воно не підсмажується добре; тост, здається, забирає багато вологи з хліба, і коли ви його кусаєте, його взагалі не так багато.

Відповіді:


2

Хліб надає структуру клейковими пасмами, які розтягуються і змикаються. Це робиться механічним шляхом замішування і завдяки дії дріжджів, при цьому дію дріжджів має більш важливе значення. Якщо глютен недостатньо розвинений, то ви отримуєте слабку структуру, яка може занадто сильно розширюватися, якщо вона занадто розвинена, то ви отримуєте жорсткий хліб.

Я думаю, що зараз відбувається те, що ваше тісто перевіряється занадто швидко, і тому ви не отримуєте хорошого вмісту глютену. В моєму особистому досвіді це дуже часта помилка хлібопекарських машин, оскільки вони прогрівають тісто під час циклу перевірки, щоб прискорити його. Чи ви можете це виправити, залежить від машини, вам потрібно 1) зупинити машину від нагрівання тіста під час підйому і 2) продовжити цикл підйому, якщо він приурочений. Якщо воно не приурочене, але використовується датчик висоти, то просто відключення тепла зробить.

Можливо також, що машина недостатньо замішує тісто, це також залежить від складності вашої машини. Деякі машини роблять це за таймером, інші відчувають опір тіста.

Одне із пропозицій, які я б загалом висловив, - це трохи зменшити воду в рецепті, оскільки я думаю, що це занадто мокре. Спробуйте замість цього 300 мл води. Я не думаю , що це проблема , але занадто волого тісто може балон на вас , так що це варто пострілу.

Інші можливості полягають у тому, що ваші інгредієнти гальмують дріжджі, проте ви отримуєте хороший підйом, тому я не думаю, що це особливо вірогідно. Ви можете спробувати додати трохи менше солі, а також як експеримент випустити олію та мед.


Зменшення води до 300мл суттєво покращило текстуру, оскільки я все ще не повністю задоволений. Виходить більше схожий на упакований хліб, ніж на хлібобулочний хліб - я думаю, що замішування повинно тривати довше. Коли у мене є кілька годин, я спробую попередньо замісити суміш, а потім додати її до хлібопічки протягом звичайного циклу.
Адам Ебербах

4

Я б покинув хліб, що покращував хліб, оливкову олію та молоко (використовуйте воду) і подивіться, що станеться. І хлібний поліпшувач, і сало роблять м'якший хліб.

Якщо цього недостатньо і / або ви дійсно наполягаєте на пружному хлібі, наступні кроки - це

  • подивіться на вміст глютену у вашому борошні та використовуйте більш високий вміст глютену, якщо ваш низький. Американський хліб використовує хлібне борошно, наприклад, 12-13%. Якщо ви не можете придбати борошно з високим вмістом глютену, ви можете придбати глютеновий порошок і змішати його.
  • почніть з крижаної води
  • додайте на початку грам вітаміну С (кристали, а не таблетки).

Всі троє роблять сильніший клейковину до того, що якщо ви зробите це все відразу, тісто може навіть занадто важко замісити.

Ще слід спробувати зробити більш темний хліб, оскільки борошно з цільної пшениці додає більше організму, а також має трохи більше клейковини.


як працює річ з вітаміном С? Будучи кислотою, я б здогадався, що це перешкоджатиме утворенню глютенових ниток!
Агос

Ні, насамперед, кислоти підсилюють утворення глютену, не пригнічують його. По-друге, різні кислоти працюють з різною ефективністю, і вітамін С, здається, є одним з кращих.
румчо

Чи є у вас джерела твердження про кислоти, що загалом підсилюють утворення глютену? Багато рецептів «коротких» кондитерських виробів включають певну форму кислоти (як правило, лимонний сік) з протилежної причини, тому я хотів би дізнатися, у чому справа.
Agos

Це дуже стандартні знання, ви повинні мати можливість їх знаходити майже скрізь, наприклад в McGee. Але простий пошук вченого google вже виявляється pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf00035a006 як перший результат, що досить зрозуміло навіть із абстрактного. Клейковина насправді є цвіттерионом, але ви ніколи не заїжджаєте в зону лугу в кулінарії, якщо не робите кансуй, тому кислотність завжди підвищує її. Я не можу пригадати, щоб коли-небудь бачив короткий рецепт випічки, включаючи кислоту, і хоча, ймовірно, є такі, які є, це не може запобігти утворенню глютену.
румчо

спасибі, схоже, я переплутав "гальмує утворення глютену" з "розслаблює / послаблює клейковину матрицею" (багато посилань на це тут на приготуванні.
Агос
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.