Як готувати з капсаїцином і уникати хімічних обстрілів моїх односельчан?


8

Я, як правило, додаю в їжу велику кількість спецій. Я здебільшого готую прості фрі на сильному вогні. Щоразу, коли я додаю мелений кайенський перець або рідкі гарячі соуси, спеція, здається, аерозолізується. Я іноді це помічаю, але це мені ніколи насправді не дістається. Але мої односельці більш чутливі, і хоча вони не сказали мені зупинятися, я, безумовно, не хочу їх турбувати.

Запуск вентилятора вище діапазону, здається, не допомагає, і я не можу приготувати їжу, поки вона весь час накрита. Будь-які ідеї для пом'якшення поширення прянощів у навколишньому середовищі? Чи слід негайно додати спецію і накрити кришкою, давши настоятися деякий час? Як ви думаєте, що може спрацювати?


2
Вам потрібен кращий вентилятор вентиляції. Дійсно іншого шляху немає. Влітку ви також можете спробувати приготувати їжу на свіжому повітрі.
FuzzyChef

1
Дивіться cooking.stackexchange.com/a/15460/4638 , останній пункт - на щастя, ви не використовуєте привидний перець (сподіваюся), але загальна порада, здається, "не робіть цього".
румчо

2
Мене дуже бентежать коментарі "неможливо". Так, якщо ви хочете, це смажене хабанеро, це, мабуть, є, але питання про соус / приправу до смаженої смаження задається питанням. Чи варто щось уточнювати у питанні?
Каскабель

2
@Jefromi, як я це прочитав, рецепти, які використовує ОП, включають додавання гострих перців (або соусів тощо), отриманих з них, в сковороду під час смаження. Ось чому я пов’язав коментар "не робіть цього" - смаження завжди створює аерозоль олії, він завантажується капсаїцином, якщо він знаходиться в каструлі, і я не уявляю, як це запобігти. Якщо альтернативи на зразок "додати перець після цього" є прийнятними, тоді добре, це не суперечить пов'язаній відповіді.
румчо

2
Так, і різниця між перцем і соусами на основі перцю є важливою; ви зазвичай не обсмажуєте соус для смаження, ви зменшуєте нагрівання і додаєте його в кінці. Не знаєте, як уточнити це у питанні, не вкладаючи на нього половини відповіді.
Каскабель

Відповіді:


9

По суті, не дозволяйте йому нагріватися / кипіти так само по собі. Наприклад:

 • якщо це гострий соус, який насправді не потрібно готувати під час варіння, додайте після варіння, щоб він зовсім не закипів
 • додайте в соус, а не сам по собі, щоб він розбавився
 • зменшіть нагрівання або навіть зніміть каструлю з вогню, перш ніж додавати що-небудь гостре, тому ви можете дозволити йому готувати достатньо просто, а не надто гаряче / швидко

Це не спрацьовує, якщо у вас є щось гаряче, що вам потрібно весь час готувати з рештою (наприклад, ви хочете гострий перець під час смаження), але оскільки ви згадуєте гарбуз-фрі з меленою кайєною або рідким гострим соусом, у вас є трохи гнучкість. Це досить поширене для смажених соусів, щоб в кінці кінців потрібна справді коротка варіння, достатня для того, щоб довести температуру, перемішати до покриття, можливо, приготувати трохи кукурудзяного крохмалю, щоб загустіти.


4

Є також речі, які ви можете зробити механічно, щоб зменшити пари, які потрапляють у зону приготування їжі / житла під час готування з увімкненим вентилятором. Частина того, що ви можете зробити, буде залежати від типу вентилятора вихлопу, який у вас є (витягнути безпосередньо з дальності, а не через вентиляційний отвір перед діапазоном).

 1. Очистіть або замініть будь-які фільтри на потоці повітря витяжних вентиляторів (як правило, поблизу всмоктувача). Вони часто засмічуються, зменшуючи повітряний потік, дозволяючи більше парів потрапляти в зону приготування їжі / житла. Їх часто потрібно буде чистити милом, оскільки вони можуть накопичувати шари жиру і пилу. Як краще це зробити, буде залежати від типу фільтра та наскільки вони забиті. Це часто просто металеві сітчасті екрани (як правило, алюмінієві). Я часто давав їм замочувати, потім добре мити в раковині, а потім іноді пропускати їх через посудомийну машину (після видалення основної маси засмічувального матеріалу).
 2. Поставте каструлю / вок так, щоб більша частина пари всмоктувалась у витяжний вентилятор. Часто це означатиме насамперед приготування їжі на задніх пальниках (коли вентилятор знаходиться безпосередньо вище діапазону). Хоча це може бути менш зручним, ніж приготування їжі на передніх конфорках, воно повинно зменшити кількість пари, яка потрапляє у зону приготування їжі / житла.
  • Ви можете поекспериментувати, щоб з’ясувати, які умови найкращі, кип'ятячи горщик з водою та спостерігаючи, куди йде водяна пара.
 3. Обслуговуйте, або у когось обслуговуйте, вентилятор вихлопу. Можливо, що сам вентилятор працює не так добре, як слід (обслуговування / заміна, можливо, з більш високим потоком блоку), або що повітряний потік чомусь блокується.

  • Деякі установки мають механічний клапан, який автоматично закривається, коли вентилятор не випускає повітря. Цей клапоть може застрягнути в закритому положенні. Коли це станеться, ви отримаєте дуже мало повітряного потоку. Механічний клапоть частіше зустрічається, коли на впускному повітрі немає фільтра.
  • Завалки можуть бути найрізноманітнішими, включаючи речі від механічного поломки до дій тварин (наприклад, бджолині вулики / оси, гнізда, які використовуються різними тваринами як місце зберігання горіхів тощо).
 4. Якщо вентилятор вихлопу у вас все ще недостатній, залежно від того, де розміщені ваші вікна, ви можете встановити вентилятор у вікні / екрані, як додатковий вентилятор. Це може бути таким же простим, як коробковий вентилятор у вікні, або навіть такий, який спеціально призначений для встановлення у вікно.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.