Використання для болгарської / балканської приправи "лютеніца"


8

Я побачив у продажу в супермаркеті тут, у Лос-Анджелесі, баночку з цією приправою під назвою "лютензія". Інгредієнти кажуть, що в ній є томатна паста, перечна паста, моркова паста та спеції. Це виглядає / звучить смачно, але я не впевнений, що б з цим зробив.

Я маю на увазі спробувати його, але як це зазвичай використовується? Які страви чи закуски добре би входили до цього? Я думав, що свіжий хліб чи піта будуть смачно зануреними в нього, як сорт хумусу, танепади чи капонати.

Де я можу дізнатися більше про це? Будь-які ідеї, посилання (статті чи книги) про болгарську кухню (англійською мовою), зокрема, що стосується лютензії?


2
Здається, є різні способи написання цього імені - спробуйте шукати luitenitza(саме так написано його виробником philicon.net/liut.php ) або lutenitza(саме це пропонує Google).
Marek Grzenkowicz

@Marek: дякую, я отримав кілька звернень до Google!
Jared Updike

Відповіді:


6

Джареде, сподіваюся, ти його купив. Якщо правильно зробити, це справді дуже смачно. Якщо ні, то я можу вам сказати, як його роблять, але будьте попереджені, це коштує багато часу (ви готуєте його до тих пір, поки більша частина води не закипить, при цьому постійно помішуючи, оскільки вона схильна згоріти на дні). Більшість людей витрачають половину дня, роблячи велику порцію на відкритому вогні (адже ніхто не має плиту, на якій широко розміщується сковорода), а потім консервують її в банках. З іншого боку, домашній смак найкраще, і тоді ви можете контролювати гарячість (ljutenica може переходити від чисто солодкого до гарячого табаско, залежно від типу перців, що використовуються) та добавок (чиста лютеніца - це тільки перець і помідори, але це також містить будь-які овочі, які в даний час дозріли в саду, які можуть зіпсуватися, якщо не зберегтись швидко).

Що стосується використання, це просто поширення хліба - або , скоріше, це поширення хліба. Товстий шматочок напівбілого хліба з лютенікою є знаковим символом дитинства для всіх, хто виріс у Болгарії з 1950-х до 1970-х років, тому що діти захопили швидку закуску, перш ніж бігти назад, щоб пограти. Традиційно його ніхто не включає в жоден посуд. І ніхто не вважає це приправою. Її іноді подають як , що є своєрідною закускою, яку їдять при вживанні міцного алкоголю, щоб не надто випити. Я здогадуюсь, що коли ви подаєте антипасті, ви можете також запропонувати страву з лютенікою, її можна збивати звідти і їсти чисту або з чорними оливками та / або кубиками сиру фета. Якщо ви хочете додати в нього спеції, свіжа петрушка - традиційна.meze

З іншого боку, хоча болгарська кухня дещо на простому боці, з великою кількістю традицій і не так багато експериментів, немає жорстких правил (в сенсі італійських правил ніколи не використовувати певні соуси з певними формами макаронів). Таким чином, ви можете використовувати його в будь-якій якості. Я іноді використовую його (не готуючи його до належної густої консистенції) як соус для макаронних виробів (незалежно від форми макаронних виробів, але psst, не кажіть італійцям). Після того, як я очистила в ньому сир фета і заповнила кіче з результатом, він вийшов досить смачним.

Звичайно, якщо вам трапляється готувати страву в болгарському стилі, ви можете використовувати його як приправу, подану на стороні. Або використовуйте його будь-де, де б ви не використовували кетчуп. Оскільки багато болгарських страв включають варені або протерті помідори, ви також можете спробувати використовувати лютеніку як замінник, або додаючи воду, якщо хочете зберегти нежить, або скористатися тим, що вона густа, і зробити страву густішою або приготувати це за менший час.


3

Схоже, моя інтуїція була якоюсь правильною. Ця сторінка Smart як Fox говорить:

В основному його використовують як накладку на хліб, іноді посипану тертим білим сиром Фета і [це] смачно з Баклажанами та картоплею.

У цьому російському кулінарному блозі йдеться

Мені подобається додавати лютеніцу в супи та тушковані крупи, особливо борщ, або їсти її як закуску з сиром на сухарях. Його також добре їсти прямо з банки. Просто говорю'.

Мені подобається ідея супу або крекери та ідеї сиру. Тепер єдине, що мене зупиняє - це просто спробувати!


1
Якщо вам це подобається, спробуйте також і ajvar ( en.wikipedia.org/wiki/Ajvar , tourism-promotion.net/wp-content/uploads/2009/02/ajvar.jpg ).
Marek Grzenkowicz

@Marek: :-) Посилання з цієї сторінки у Вікіпедії ajvar - це en.wikipedia.org/wiki/Ljutenica - ще одна романізація лютениці. Дякуємо за натискання в правильному напрямку.
Джаред Updike

2

Я люблю «лютензію», як занурення для хліба лапінья, але також люблю айвар з м'ясом на грилі! Це може бути відмінно. Zergut - хороший бренд для всіх цих чудових речей з Балкан. Є деякі речі і з Македонії, які є чудовими.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.