Домашнє соєве молоко


4

Вчора я поїхав до китайського супермаркету та купив мішок висушеного, білого та unprocessed bey сої тому, що я захотів зробити моє власне соєве молоко.
Я взяв близько 100 грамів з них і дозволив їм замочити у воді близько 20-22 годин.
Потім я поклав їх у блендер з приблизно 400мл води. Результат був вершковий і густа рідина (може бути, трохи занадто багато води) з деякими крихітними шматками бобів. Я був трохи розчарований, тому що в цей момент суміш пахне дуже неприємний вид токсичних для мене, але я продовжував йти.
Я поклав цю суміш в кухонний рушник і напружив її, щоб отримати сире молоко сої.
Згодом я приготував сире соєве молоко приблизно на 10-20 хвилин (насправді не вимірював час) на слабкому вогні. На початку вона майже пересмагла через всю піну, так само, як згадуються всі рецепти.
У результаті з'явилася жовтувата, водяниста рідина.

Результат все ще пахне досить погано, як я вже згадував вище. Не такий сильний, як паста, яку я отримав після змішування цілих бобів, але все ж таки ослаблений варіант цього "токсичного" запаху.
Але я спробував крихітну частину приготовленого молока і, крім того, що я міг би використати занадто багато води, він все ще не мав смаку соєвого молока з супермаркету, навіть не близько.
Я знаю, що молоко з супермаркету містить деякі підсолоджувачі та інші додаткові інгредієнти, але насправді, я б не зміг розпізнати мій як соєве молоко, якщо б я спробував його сліпо.

Чи можна щось зробити неправильно?
Який нормальний запах згадувався?
Інші пропозиції?


1
Я вважаю, що шліфована соєва суспензія зазвичай кип'ятиться перед тим, як бути напруженою (а не навпаки, як ви це зробили). Я не знаю, яка різниця хотіла б зробити.
brhans

2
@ brhans- Ви описуєте різницю між японськими та китайськими методами приготування соєвого молока. Це робиться в обох напрямках.
Sobachatina

спасибі за ваші коментарі, навчання ніколи не припиняється :) У вас є досвід виготовлення соєвого молока і можна описати запах? Чи є воно нейтральним або добре пахливим або як я описав вище?
TorbenJ

Сировина соєвого молока злегка ароматизована. Запах відповідає смаку, свіжому, трохи солодкому, горіховому та трав'яному, перш ніж його приготувати. Вона починає пахнути більш кислим і втрачає свіжі горіхові нотатки через кілька днів.
Sobachatina

Відповіді:


3

Я роблю своє власне соєве молоко регулярно. Метод, який я використовую, - це книга Йошико Такеучі Приготування їжі з соєю .

Вона пояснює, що традиційне китайське соєве молоко виробляється шляхом подрібнення квасолі холодною водою, тоді як японський метод передбачає нагрівання бобів для зменшення сильного аромату бобів. "Західне" соєве молоко, за її словами, зроблене з використанням процесу, який включає в себе розпушування бобів і замочування їх в дезактиваторі ферменту. . Так що, я не думаю, що ви зможете отримати знайомий, більш нейтральний смак комерційного виробництва соєвого молока в домашніх умовах з основним обладнанням.

Я використовую соєве молоко, яке я роблю для приготування їжі і приготування тофу (хоча я все ще працюю над цим правом), але зазвичай не використовую його, наприклад, у гарячих напоях, оскільки аромат бобів занадто сильний.

Якщо я використовую органічні соєві боби, я вважаю, що аромат кращий, і я можу використовувати соєве молоко в більшій кількості речей, не знаходячи аромат занадто сильним.

Запах м'який на всіх етапах. Я, звичайно, не описав би його як токсичний! Сировинна суміш має свіжий, солодкуватий, злегка трав'янистий запах згаданих Собачатіною . Думаю, це дуже схоже на м'який, але досить характерний запах розщепленого чорного граму (солодше) або зеленого граму (більш земляний), який був просочений протягом години або більше. Після приготування і напруження запах схожий на запах тофу.

Метод, який я використовую:

  1. Вимийте 100г сої в гарячій воді
  2. Намочіть протягом 20 годин у великій кількості води
  3. Добре подрібніть боби водою, щоб покрити її (в блендері - сполосніть блендер відразу, інакше миття буде болем)
  4. Перенесіть суміш на велику каструлю і додати 3-500 мл додаткової води
  5. Приготуйте суміш до кипіння на середньому високій температурі, постійно перемішуючи (або вона дійсно погано). Зніміть всю піну і викиньте її.
  6. Коли вона закипить, поверніть вогонь вниз (або вона прокипить дуже швидко) і продовжуйте готувати на слабкому вогні, постійно помішуючи, протягом 10-15 хвилин, змащуючи піну, якщо вона є.
  7. Переносьте на сито або друшляк, обкладений марлею (будь ласка, не використовуйте паперові рушники!), Сидячи на великій мисці або глечику (легше злити молоко з) і дайте охолонути (тим часом сполосніть каструлю негайно, як з блендером) !).
  8. Стисніть марлю, щоб вийти як можна більше сої. (Твердий залишок - окара, який має дуже маленький смак, але має гарну, м'яку і розсипчасту текстуру, а також деяку поживну цінність - корисна для деяких рецептів.)

1
+1, я прочитав, що молоко треба було приготувати так, щоб зменшити токсини і викинути трав'янистість. Я думав, що це було тільки, чи були квасоля варяться до або після того, як земля / натиснута.
Sobachatina

1
Дякуємо за детальний опис. Тим часом я зробив подальші експерименти і помітив, що якщо я приймаю 50 г бобу на 1 л води, то смак стає кращим, і сильний запах, який я описав, майже зникне. запах зараз більше схожий на той, який ви описали, так що я думаю, все добре:)
TorbenJ
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.