Як Google Документи та розмітка можуть грати добре?


166

Я люблю Google Документи. Я пишу замітки, нариси, кореспонденції, рахунки-фактури, записи в журнали, бізнес-ідеї, планові документи - все там.

Я також люблю формат розмітки. Я програміст, тому іноді я в своєму редакторі і просто хочу писати речі в розмітку, а не ходити в Google Документи.

Однак, коли я зберігаю свої файли розмітки на Диску Google, я не можу їх переглянути там, що вкрай руйнує для мого робочого процесу. Можливість попереднього перегляду файлів розмітки на Диску Google було б величезним покращенням.

Чи можна скористатися перевагами як Документів Google, так і надбавок? Або ці платформи для написання в основному несумісні? Якісь елегантні рішення я не замислююся?

Відповіді:


127

Ви можете спробувати StackEdit . Він добре поєднується з Google Drive.

Після того, як ви імпортуєте / експортуєте документ Markdown з / на Google Диск, ви можете його відкрити пізніше безпосередньо з Google Drive, оскільки StackEdit інтегрований як програма сторонніх редакторів / переглядачів.

Ви можете знайти StackEdit як додаток Chrome, а також у Веб-магазині .

ПРИМІТКА. Я розробник StackEdit.


1
Насправді є фільтр у програмі вибору файлів на основі типу MIME (text / x-markdown), а не за заголовком файлу. Це не дуже зручно, але це дозволяє StackEdit мати власні файли, пов’язані з ним на Диску Google. Спочатку потрібно створити файл у StackEdit та експортувати його на Google Диск.
benweet

3
Насправді, ви намагалися відкрити .md файли безпосередньо з веб-сайту Диска Google ? Підключившись до вашого облікового запису Диска Google, StackEdit - це програма за замовчуванням для відкриття тексту MIME text / x-markdown та розширення .md. Зі мною добре працює.
benweet

3
Я щойно змінив фільтр із програми Google Drive Picker в StackEdit, щоб ви могли імпортувати тексти / x-markdown, text / plain, application / octet-stream MIME. Це повинно вирішити вашу проблему.
benweet

1
Так, безумовно, чудовий інструмент , я думаю, що колись найближчим часом він сильно вдарить у Стек, і, сподіваємось, отримає власний тег тут у Веб-додатках :). Він уже вискочив у основній Meta: meta.stackexchange.com/questions/202156/written-with-stackedit
brasofilo

1
@benweet Мені дуже приємно бачити StackEdit і мені це подобається як MarkupEditor. Але все-таки є щось, що заважає мені йти цим шляхом: у ньому відсутні найважливіші особливості документів Google: можливість співпраці над одним документом, декілька людей, що редагують один і той же документ, вбудовані коментарі, .... це золото для огляду.
sorin

18

Документ Google Docs кодує все в «елементах» в редакторі Kix, на чому все засновано (це закрите джерело, оскільки в основному це велика комерційна таємниця, з якою будь-хто інший може запускати власну службу Docs - яка ганьба).

Ви можете отримати доступ до цих елементів за допомогою Google Apps Script, варіанту Javascript, але запис Markdown з елементів не настільки простий, як ви думаєте (вам належить реально реалізувати аналізатор розмітки в Apps Script).

Коли я прийшов зробити це на початку року, було десятки виделок репо " gdocs2md " Ренато Мангіні , але він, здавалося, перестав висувати запити на тягу, і за кілька років з'явилися вилки, які були набагато кращими за інші . Я переглянув багато з них у дереві і вклав найкраще в новий пакет, який також генерує HTML, змішаний з розміткою для елементів, які підтримує Google Docs, таких як надрисовий та підрядний елементи (який розмітка не може представляти). Навіть включаючи найкращі редагування інших, аналіз потребує роботи, і я впевнений, що це найкраще доступне для роботи в даний час.

Сценарій доступний на GitHub з інструкцією по встановленню: lmmx / gdocs2md-html

Я також працював над додаванням найважливішої функції до такого сценарію - функції користувача - надання розмітки у спливаючому вікні в Документах Google, а не збереження у файлі (я думаю, що оригінал був пакетним збереженням для цілих папок, що не підходить для моїх потреб у складанні документів або як я взагалі використовую Документи Google).

введіть тут опис зображення введіть тут опис зображення

Я хотів би запропонувати, щоб це був ще один складний проект для зацікавлених розробників співпрацювати над (або, принаймні, пропонувати функції), а не для всіх, що відганяють сценарії різної якості, коли ми, швидше за все, працюємо на ті самі цілі.

Окрім зменшення дублювання зусиль, політика Google Документів щодо створення "додатків" зазначає, що публікується (і тому "встановлюється", а не потрібно завантажувати кожен документ трохи незручно)

  • Додаток повинен бути повністю функціональним - це не може бути "незавершеною роботою".

  • Сценарій був протестований з кількома активними користувачами.

Очевидно, що якщо ви хотіли "чистої" відмітки, то або вимкніть ці функції (код є для роздрібнення), або просто не використовуйте під / надписи тощо. якщо він дозріває як доповнення, якщо є значний інтерес.


1
Було б добре зробити це навпаки, тобто md -> google docs
qed

13

Ви можете перетворити документ відмітки в HTML і скопіювати / вставити сторінку HTML (не джерело) в документ на Диску Google. Він збереже більшу частину форматування, включаючи заголовки, списки, посилання, жирний / курсив / підкреслення.

Шрифт, поля та розміри шрифту не збігаються із налаштуваннями за замовчуванням на Диску Google і виглядатимуть "поза місцем" порівняно зі стандартними документами Google Диска. Застосування спеціального CSS-файлу до документа HTML вирішить це, зробивши документ схожим.

Я не впевнений у іншому напрямку - перетворенні документів Google Диска в Markdown. Можливо, можливо експортувати в HTML і використовувати конвертер HTML для Markdown.


10

gdocs2md робить хорошу роботу з перетворення документів Google на розмітку, зберігаючи заголовки, списки, таблиці, курсив, жирний шрифт, посилання та зображення. Я використовую його, щоб дозволити спільне редагування документів, а потім експортувати до розмітки.

Потрібно бути обережним для використання форматування в документі Google, яке добре відображає розмітку, але це не особливо складно. Я також розширив скрипт для підтримки експорту цілої папки документів в нову папку на Google Диск «експорт», а також трохи поліпшити обробку похилого і напівжирного форматування, моя вилка тут .


4
Привіт, я знайшов і включив зміни в цій вилці серед ряду інших до нового репо з тим, що я сподіваюся, що це деякі кращі функції користувача (обробка курсивом / жирним шрифтом тощо) все ще була дійсно глючною, а не тільки пакетною економією на файл, але відображення розмітки). Отримаю власну відповідь, але, будь ласка, подивіться :-)
Луї Маддокс

8

Ви кажете, що ви програміст, тому ця відповідь припускає, що вам буде комфортно з невеликим підходом "прокатати свій власний".

Диск Google підтримує сценарії: http://www.google.com/script/start/

Отже, ви можете створити невеликий переглядач Showdown, який ви вкажете на свої файли розмітки (як URL-адреси).


Так, я міг би це зробити. Дякую! Я збираюся пообідати ще трохи, щоб побачити, чи є щось, що вже існує.
Raine Revere

2
І саме це mangini / gdocs2md - сценарій. Дивіться відповідь трепеда.
nealmcb

6

Завантажте та встановіть програмне забезпечення Google Drive. Наразі це для Windows та Mac, версія для Linux розробляється. Програмне забезпечення створить на вашому комп’ютері папку, яка синхронізується з Google Drive. Якщо ви відкриєте файл у ньому, він буде відкритий у відповідній встановленій програмі. Документи Google Диска, які ви відкриєте, відкриються в браузері.

Таким чином, ви можете відкривати / редагувати файли розмітки, що зберігаються на Диску Google, у встановленому редакторі розмітки.


3

Я рекомендую Попередній перегляд Markdown - це проста надбудова, яка (лише) робить попередній перегляд створеного вами документа розмітки.

Наскільки я розумію, головний запит - це переглянути його, тому я думаю, що це те, що ви шукаєте.


Це вимагає, щоб ви писали документ за допомогою розмітки Markdown, він не перетворюється на розмітку.
elias

У запитанні нічого не згадується про перетворення форматів ... (?)
eMarine

Ти маєш рацію, інші відповіді вводять мене в оману!
elias

1

Додаток Preview Markdown для Документів Google завершує роботу, він показує попередній перегляд розмітки в режимі реального часу на бічній панелі з підсвічуванням синтаксису.

знімок екрана


Мені подобається використовувати Google Документи, і я ще більше люблю простоту розмітки, тому я складаю разом showdown.jsі highlight.jsстворюю цей невеликий додаток.


Якщо ви будь-яким чином пов’язані з продуктом, розкрийте їх у своїй відповіді. Дякую!
jonsca

1
Це здорово, але зауважте, що попередній перегляд в режимі реального часу не синхронізується, якщо ви звикли до цього з VSCode або інших переглядачів.
Кев

Це дійсно гарна ідея! Я спробую це здійснити - якщо можливо отримати позицію прокрутки за допомогою Google Docs API. Дякую :)
визначено

0

Якщо припустити, що ви зробите документ для розмітки, ви хочете перетворити його в справжній документ google (на відміну від можливості попереднього перегляду документа у веб-інтерфейсі диска google та продовження редагування у синтаксисі розмітки), щоб інші незнайомі з я помітив наступне досить швидко:

  1. Створіть свій знак внизу, де зручно.
  2. Після завершення експорту до браузера
  3. Скопіюйте отриманий текст із браузера
  4. Вставте новий документ Google

Документи Google готові вставити HTML, щоб вони зберегли всі заголовки, інтервали, списки та інші формати. Звичайно, це має сенс лише в тому випадку, якщо ви хочете особисто працювати в розмітці, але співпрацювати з іншими людьми в звичайному документі Google.


0

Як не дивно, Tumblr перетворює багатий текст, HTML та розмітку. Я мав успіх у всіх напрямках, у тому числі брав розмітку, створену в Typora, вставляв у Tumblr публікацію у форматі md, а потім перетворювався на насичений текст. Насичений текст можна вставити в Документи Google.


0

Одностороннє рішення для Github-ароматизованого відключення (GFM) .mdіз вбудованою програмою LaTeX на базі MathJax:

Використовуйте pandoc офлайн для перетворення у .docxфайл:

pandoc --from=markdown_github+tex_math_dollars --to docx test.md > test.docx

Потім просто завантажте на Google Диск. На Диску Google клацніть правою кнопкою миші та виберіть Відкрити за допомогою Документів Google .


Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.