Верхні дужки осі Z, P3Steel, відрізняються між v1.x / 2.x та v4


9

Я вивчав відмінності між версією 2.x та версією 4 кадрів P3Steel - зокрема, кронштейн AC08 у верхній частині кадру, який закріплює верхню частину гладких брусків та різьбових стрижнів осі Z ліворуч та праві сторони. Ось деталі лазерного різання для версії 1.x, де показана деталь, позначена як AC08:

Лазерні вирізані деталі для P3Steel v1

У версії 1.x / 2.x є кронштейн AC08 з двома отворами, один для різьбового стрижня і один для верхньої частини гладкої смуги (із зображення лазерного розрізу ):

Верхня дужка осі P3Steel v2 Z

Однак у версії 4 відповідний верхній кронштейн осі Z має лише одне отвір для гладкої планки і лише відступ для підшипника, який утримує верх різьбового стрижня (від Twitter ):

Верхня дужка осі P3Steel v4 Z

Ось близький до діаграми з репозиторію google docs , переліченого в розділі v4 на сторінці RepRap Wiki для P3Steel, де показано, що несуча збірка просто «опирається» проти відступу:

Крупним планом верхній кронштейн осі P3Steel Z

Ось кронштейн, показаний із стрижнем та різьбовим стрижнем (знову ж таки, з google docs ):

P3Steel v4 z верхній кронштейн осі

Хтось знає, чому верх різьбового стрижня не закріплений отвором, як це було у версії 1.x / 2.x? Це просто не виглядає особливо добре захищеним.

Під переліком змін версії 4 див. 2. Версії кадру , згадується:

Екструдер більше не потрапляє у верхній кронштейн осі Z

Чи є це причиною зміни?


2
Я не знаю про конкретну конструкцію цього принтера, але обмеження штанг на обох кінцях вважається поганою практикою. Якщо винтовий гвинт дещо не прямий, то з обмеженими обома кінцями коливання переноситься на вагон, тоді як з верхнім кінцем звільняється верхній кінець, коли передається менша сила на вагон. Але це не пояснює зовні плаваючого підшипника.
Том ван дер Занден

@TomvanderZanden - Я розумію, чому це було б правдою для конструкцій, які використовують, менш точний, різьбовий стрижень. Чи це буде правдою і для конструкцій, які використовують свинтові гвинти, натомість, оскільки вони мають бути більш високої якості?
Greenonline

1
Що ви отримуєте, обмежуючи кінець, навіть якщо він був ідеально прямим?
tjb1

1
@Greenonline Ви можете розглянути можливість додавання свого "оновлення" як відповідь, а не як частина питання.
Том ван дер Занден

1
@Greenonline, коли ви обмежуєте обидва кінці, ви берете більшу частину руху, який ви бачили вгорі, і примушуєте цей рух до центру (там, де їде вісь Z). Коли ви залишаєте верх відкритим, шток обмежується лише з'єднанням двигуна та гайкою на осі Z, яка дозволяє йому рухатись у верхній частині, вважаючи, що ваше з'єднання двигуна гнучко. Я справді не бачу, що ви сподіваєтесь отримати, закріпивши верх?
tjb1

Відповіді:


5

Я щойно це бачив, я - Альваро Рей, дизайнер мода p3steel v4. Зміни були внесені, оскільки в попередніх версіях з екструдером, якщо ви піднімаєтесь по осі Z, мотор екструдера може потрапити на верхню пластину осі Z. Отже, щоб уникнути цього, я просто змінив дизайн.

Підшипник на осі z не потрібен, але деякі люди вважають за краще використовувати його, щоб уникнути коливання в різьбовому стрижні.

У будь-якому разі я створив частину принтера, щоб зафіксувати підшипник у верхній пластині Z.


Відмінно! Велике спасибі за те, що повернувся до мене, Альваро і відповів на це питання. І ласкаво просимо до SE.3DP, до речі ... справжнє задоволення мати дизайнера на борту! :-) BTW, чи є у вас посилання на нову частину принтера, яка виправить підшипник?
Greenonline

3

Це просто припущення з мого боку, а не остаточна відповідь. Справжню відповідь потрібно було б отримати від дизайнера чи від когось, хто з ними пов'язаний. Я зв’язався з людьми навколо дизайнера та запропонував їм прокоментувати / відповісти, але це, здається, все ще "очікує" ...


У відповідь, а точніше - стосовно коментарів tjb1 та Тома , я читав цю тему і знайшов кілька цікавих статей.

Уривок, викладений нижче з " Дослідження теми ", підкріплює аргументацію Тома про обмеження стрижнів в обох кінцях як погану практику, і пояснює, чому це так. Хоча визнаючи, що вільний або плаваючий кінець все ще є проблемою, яку потрібно вирішити, у статті також зазначено, що обмеження кінця насправді не є рішенням, оскільки це може створити більше проблем в інших місцях (я додав сміливе виділення до відповідний текст):

Коливання досить просте. Оскільки свинцевий гвинт кріпиться жорстко до двигуна, він повинен бути ідеально прямим і квадратним до осі, яку він намагається перемістити. Якщо це не так, як обертається двигун, це зміщення буде перетворене на еліптичний рух замість того, щоб повернути в ідеальне коло. У великому світі з ЧПУ, оскільки вісь, як правило, прикручена до величезного / важкого столу, який відмовляється піддатися цьому руху, це призводить до розриву вашої моторної або моторної муфти (найслабша точка з'єднання). Це те, що призначено для фіксації гнучких муфт - якщо ви не можете гарантувати ідеально прямокутне сполучення між мотором і віссю, ви використовуєте муфту з гнучкістю, щоб будь-який рух можна було всмоктувати в згинання муфти, а свинтовий гвинт / стрижень рухається в хорошому колі, не розбиваючи мотор або кріплення. Однак на Solidoodle, оскільки верхній кінець Z-Axis є "непідтримуваним", і його єдине з'єднання ні до чого - це до столу через крихітний маленький горіх, його вільне "пропливати на вітрі", так би мовити. Навіть невелике зміщення 0,1 мм від центру може призвести до набагато більшого «хитання» у верхній частині гвинта, добре видно оку. Увімкніть рівномірний згин 0,05 мм в стрижні, і він ще більше посилиться.

Додавання кращої опори до осі через більш високу гайку, декілька гайок або опорний кінець зменшить вплив цієї повороту. Однак ви ризикуєте перенести його на щось інше цілком - наприклад, зробивши свинцевий гвинт жорстким, це означатиме, що сили в кінцевому підсумку пересунуть сам двигун, що може спричинити втому з тим, як його прикрутити до корпусу з листового металу (шахта вже рухається Справедливий шматочок і його «запас» ... зробивши гвинт жорстким, мотор побачив би, що мотор повинен поглинати весь цей рух замість половини його зникнення при русі гвинта ...). Вирішення руху двигуна, закріпивши його «краще», означало б, що тепер рух просочується в валу і підшипнику двигуна, що призводить до передчасної загибелі двигуна крокової.

Таким чином, я спочатку припускав, що вперше розміщуючи це питання, більш ранні версії моделі були б кращими, оскільки вони закріпили верхню частину гвинтового механізму по осі z, що зменшило б кількість "замахів" на вільний кінець , що в свою чергу призведе до меншого коливання. Однак я не торгувався за негативні наслідки.

Отже, чи є причиною того, що верхні кронштейни осі z, у версії 4 рами, втратили різьбове стрижневе / ведуче кріплення верхнього кінця, отже, для запобігання передчасного зносу двигуна за рахунок проявлених коливань?


1
Приємні дослідження та навчання. Я не раз стикався з такою проблемою дизайну, коли те, що, здається, має сенс в концепції, не працює насправді через недосконалості, як вирівнювання основи чи толерантність. На останній компанії, в якій я працював, ми використовували багато гнучких стяжок. Ми також використовували зубчасті колеса, що мали плаваючий центр, щоб мати справу з мультивалковими муфтами, де вирівнювання передач не було забезпечено.
Маршанкок
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.