Чому кути мого об’єкта ABS піднімаються з ліжка?


26

Я друкую ABS на LulzBot Taz 5 і часто виникають проблеми з кутами предметів, які піднімаються з ліжка.

Мій екструдер знаходиться при 230 ° C, а шар - при 90 ° C для першого шару та 100 ° C для решти шарів.

Я експериментував з використанням суспензії ABS (ABS + ацетон) на грядці для збільшення адгезії, створення пінопластового корпусу для принтера та зміни швидкості вентилятора. Я помітив, що проблема частіше, чим вище деталі і чим гостріше кут.

Додавання суспензії ABS допомогло для менших деталей (менше дюйма), але з моїми більш новими більшими частинами адгезія до ліжка була настільки хорошою, що кути підняття деталей насправді зняли PEI-стрічку з ліжка.

Я спробував використовувати як спідницю, так і край, не змінюючи. Спідниця залишається на ліжку, краєм затягується кут.


У ТАЗ 5 немає стрічки PEI?
hroncok

Правильно вибачте. Я просто використовував Каптон на роботі, тому мав це на увазі.
Кевін Морз

1
Який відсоток заповнення ви використовуєте? Регулювання відсотка заливки друку повинно змінювати швидкість охолодження, а отже, напруження, що виникає внаслідок перепадів температури під час друку.
VirtualMichael

50% я думаю, те саме можна сказати і про уповільнення друку ???
Кевін Морз

1
50% досить високий. Я часто використовую 10-15%, а принт все ще дуже міцний - навіть з однією оболонкою.
VirtualMichael

Відповіді:


18

Існує багато різних підходів до вирішення цього питання, і більшість відповідей уже є точковими. Однак основоположною причиною «викривлення» є неправильна та непослідовна температура по всьому матеріалу.

Якщо занадто сильне коливання температури по об'єкту в нагрітому стані може призвести до викривлення. Причина, що ви бачите це в основному на плиті складання, полягає в тому, що температура перших шарів розплавленого пластику значно відрізняється в порівнянні з плитою складання, ніж проти вищих шарів. Зауважте, що ви можете бачити додатковий викривлення середнього друку за допомогою ABS, і це може бути наслідком тяги або раптового падіння температури навколишнього середовища.

Отож, щоб вирішити вашу проблему, ось кілька пропозицій (вибачте, якщо є дублікати):

  • Повністю закрийте / запечатайте площу складання машини, щоб зменшити (або усунути, якщо можливо) тягу та запобігти природним теплам машини не витікати.
  • Підвисьте температуру на вашій плиті. Я майже виключно використовую ABS на своєму принтері, і я тримаю свій HBP приблизно на 112С. Однак я живу на північному сході США, тому мій клімат, природно, прохолодніший, ніж, наприклад, у Флориді.
  • Крім того, спробуйте зменшити температуру форсунки до нижньої точки в межах плавлення ABS. Це просто скоротить розрив між невідповідностями температури в шарах. Як правило, краще друкувати при нижчих температурах, якщо ви можете допомогти. Очевидно, що в нитці є відмінності, тож вам доведеться знайти ту "солодку пляму".
  • Переконайтесь, що плита складання плоска, а на стрічці немає бульбашок. Ваш БП повинен бути рівним, але якщо у вашій каптонній стрічці (або в будь-якому іншому випадку) є бульбашки, ваш свіжодрукований пластик може не отримувати такої ж температури від ВР, як решта вашої частини. Це погано, як згадувалося раніше.
  • Використовуйте додаткові методи адгезії, такі як "ABS клей" (ABS w / acetone) або навіть лак для волосся. Це працює приблизно на 80% часу для мене, але це може ускладнити процес видалення деталей з БП.

10

Найпоширеніша проблема кутів - низька температура нагрітого ліжка. Встановіть температуру нагрітого шару на 110 ° . Якщо це не допоможе, спробуйте встановити край у вашому шматочку .

Проблему можуть викликати й інші проблеми. Ви можете знайти додаткові поради в наступних посібниках з усунення несправностей:


8

Додавання вручну доданого краю з більшою об’ємністю на кутових кінцівках, яке можна відрізати після друку, повинно допомогти. Мої більші відбитки виходять з принтера, схожими на намети з конкретними гирями, прив'язаними до їх кутів.

"Ваги" прикріплюються до друку дуже коротким 2-3-х шаровим (залежно від розміру друку) крайовою смужкою, що дозволяє їх легко знімати за допомогою бічних різців. "Ваг" зазвичай достатньо, щоб утримувати кути мого цільового відбитка на тарілці в поєднанні зі слабкою суспензією.


7

Це поширена проблема з ABS. Ви можете запобігти цьому, уклавши принтер всередину коробки / камери - це створить тепліше середовище, і екструдований матеріал буде охолоджуватися повільніше, отже, не створюючи такого напруження.

Іншим варіантом є використання PLA замість цього, якщо можливо, проблема не настільки значна для PLA.


Я весь принтер уклав у пінну "піч". Всередині стає досить тепло.
Кевін Морз

а проблема все ще існує?
hroncok

5

Я вважаю за краще запобігти виведенню АБС - використання блакитної стрічки на ліжку, а потім нанести тонкий шар полівінілацетату (клей Vinavil).

Якщо ваш принтер дозволяє, ви також можете друкувати разом із ліжком при температурі 110 ° C.


Як зазначено у питанні. Я використовував суспензію ABS, щоб утримувати частину, прикріплену до стрічки Каптона на ліжку, і підтягування було настільки сильним, що вона відшаровувала стрічку від ліжка. Я думаю, що я шукаю більше причин, в першу чергу частина яких тягнеться.
Кевін Морз

1
Блакитна стрічка - це не стрічка Каптона. Це маскувальна стрічка з жароміцністю.
WalterV

4

Щоб відповісти на специфічне запитання "чому" кути знімаються, схоже, це пов'язане з термічним розширенням (або усадкою) та поверхневою адгезією.

Матеріал відкладається гарячим, і навіть після того, як він охолоне, він все ще теплий, і коли він охолоне, він, мабуть, скорочується в розмірах трохи. Кожен шар, таким чином, виробляє трохи сили, підтягуючись вгору і до центру шару, коли шар стискається. Таким чином, кожен шар фактично знаходиться в стані незначного напруження. Понад декілька шарів це може не спричинити помітного ефекту, але в міру додавання більше шарів загальна сила, що тягне на нижній шар, збільшується.

Причина, що впливає на кути більше, ніж об'ємні ділянки поверхні, полягає в тому, що загальна площа поверхні, яка притримує деталь до ліжка, менша в більш гострих кутах, тому для подолання сили прилипання ліжка потрібно менше сили, що призведе до того, що кути можуть злегка закріпитися.

Оскільки це артефакт термічного розширення, спроба підтримувати рівномірну температуру по всьому об'єму друку / надрукованої частини, ймовірно, допоможе дуже багато (наприклад, за допомогою прикладання принтера, як говорили інші).

На додаток до попередніх пропозицій, наступний документ припускає, що скошування (закруглення) кутів може допомогти у цьому (якщо ваша конструкція це дозволяє):

Д.Д. Ернандес, "Фактори, що впливають на точність розмірів споживчого 3D-друку", Intl. Jnl. Авіація, авіація та аерокосмічний простір (2015)

"Якщо нижній шар не належним чином прилягає до друкарського шару, процес охолодження та усадка матеріалів у шарах над ним будуть тягнути до найменших особливостей, при цьому найменша площа поверхні контактує з шаром, що спричиняє ділянки друку основи. Гострі кути внизу друку створюють особливу проблему ".

Побічна думка: мені цікаво, чи може змінити температуру ліжка під час друку (наприклад, повільно знижувати її до кімнатної температури, оскільки друкується більше шарів), оскільки постійний темп постелі теоретично створював би вертикальний темп-градієнт для дуже висока частина. Не думаю, що я бачив, щоб хтось це намагався (мабуть тому, що Cura автоматично не вставляє для нас ці команди з g-кодом). Не буде занадто важким, щоб вставити спеціальні команди "bed-temp" у файл g-коду, але для тимчасної стабілізації між шарами знадобиться більше часу.


4

Відповідаючи на запитання "чому піднімають кути при використанні АБС", відповідь має відношення до коефіцієнта теплового розширення (або стиснення).

ABS, порівняно з PLA, має більш високий коефіцієнт, який означає, що в міру зміни температури вашої частини тим більше буде деформуватися деталь. За допомогою 3D-друку матеріал, видавлений з форсунки, є дещо вищим, ніж камера збірки. Коли шари друкуються і екструдер рухається вгору, найнижчі шари прохолодніші, ніж шари вище, скорочуючись з часом.

Для кутових деталей це більша проблема, ніж для круглих деталей. У міру охолодження кутових частин (деталі з гострими краями по осі X і Y) внутрішні напруги, викликані охолодженням, не можуть бути вирішені лише по осі xy і не можуть переміститися в плиту складання. Потім деталь піднімається для зменшення цих напружень.

Край або пліт - це тонкий шар, який ідеально охолоджується з постійною швидкістю наскрізь, що дозволить ефективно збільшити скріплення вашої деталі з плитою складання. Зв'язок між абс та абсорбцій є сильнішим, ніж зв'язок абс до будь-якої поверхні вашої будівельної плити. Здебільшого цього достатньо для збереження хорошої адгезії, тоді як ваша частина створює та охолоджує. Підвищення температури будівельної плити також зменшує напругу в кромці / плоті за рахунок зменшення різниці температур. Ось чому саме це рішення, що дозволяють зупинити абс від підйому.

Якщо ваша частина досить велика або кути в XY досить гострі (подумайте, наприклад, про п'ятиконечну зірку). Тоді крок за кроком не обов'язково буде достатній для запобігання викривлення. Ось де "диски-помічники", "вуха миші" тощо. Корисні. Вони, розходячись навколо зовнішніх гострих кутів, збільшують площу поверхні плоту, а також зменшують кути теплового скорочення за рахунок охолодження.

Зауважте, що, якщо я конкретно говорю про ABS, це стосуватиметься будь-яких матеріалів, якщо геометрія деталей або властивості матеріалу мають однакові проблеми. Наприклад, нейлон - це також біль для друку з подібних причин.

Остаточне, що потрібно сказати, - це все, якщо це дарма, якщо ваша плита складання не є рівною та рівною.


2

Я б порекомендував використати пліт на своєму відбитку. Пліт - це кілька шарів, які надруковані на ліжку до початку друку.

Чим більше ви зробите пліт, тим сильніше буде його центр. Краї можуть викривлятися, але всередині, де знаходиться ваш друк, буде добре. Використання плоту, що в основному складається з ліній замість суцільних поверхонь, дозволило б зменшити шанс викривлення, оскільки він міг би перекоситись тільки з лініями.

введіть тут опис зображення1

Я думаю, ви відповіли на своє запитання у своїй заяві. Lulzbot і ABS. У Лульца немає корпусу.

Спробуйте використовувати PLA для системи на відкритому повітрі. Або побудувати вольєр. Слідом можна додати клей або лак для волосся.

Але я обіцяю вам, що з будь-яким принтером на відкритому повітрі ви зіткнетеся з цією проблемою. Я використовую лише ABS на своїх FFCP. Навіть з їх пасивними камерами нагрівання я планую перейти до PLA для всіх своїх принтерів.


1

Ця публікація призначена для обміну досвідом з продуктами, завдяки яким ваша продукція прилипає до ліжка. Це не означає просування продукції! В інших відповідях я бачив відповіді, що натякають на клейкі палички Елмера.

Я друкую безпосередньо на алюмінієвій настилі з 2-го дня принтера клону i3 Prusa (Anet A8) та скляних ліжок Ultimaker 3 Extended та моєї HyperCube Evolution за допомогою спрею на основі PVA (3DLAC, але є більше продуктів із подібними ефекти, наприклад клейкі палички). Це так добре, що PLA та PETG можна видалити лише після повного охолодження ліжка. Для ABS ви можете використовувати DimaFix, який можна використовувати для ABS, оскільки він збільшує зчеплення із збільшенням температури, коли 3DLAC втрачає зчеплення понад 80 ° C (згідно теорії). Спробувавши DimaFix на високотемпературних шарах для друку нитки POM (дуже важко змусити це приклеїти, оскільки це несучий матеріал!), Я виявив, що відбитки краще склеюються 3DLAC на склі.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.